|
Білім беру ұйымының атауы |
Таутүрген негізгі орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестелік көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кашаганова Гүлжахан Махамбетовна |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№36 сабақ. Көбейту кестесін бекіту. Жанама сұрақтармен берілген есептерді шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.5 **жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты); тік төртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Есеп шығарады, өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды Көбейту кестесін қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 3 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма Есеп бойынша өрнек құр. 7кг-1 қойдан 56кг-?қойдан Ш: 56:7=8 Ж: 8 қой қырыққан Жаңа тақырыпты хабарлау.Сабақтың мақсатымен таныстыру 1-тапсырманы «Ою-өрнектер» ойыны арқылы түсіндіру Ою-өрнекпен жабылған тұста қандай сан жазылғанын тап. Үлгі: 12=3*4 2-тапсырма «Кім жылдам?» Шамаларға берілген есептерді орындау 1ц40кг+6ц30кг=770кг 8ц-6ц40кг=460кг 7ц-600кг=400кг 3ц+55кг=355кг 350кг+650кг=1000кг 3кг*3=9кг 9кг*2=18кг 6л/2=3л 4ц*3=12кг 20кг/2=10кг 3-тапсырма Есептерді шығар А) Үлкен-20л.5есе артық Кіші-? Барлығы-? 20:5=4 20+4=24 Ж: Барлығы 24 литр ЕҚБ тапсырмасы Шамаларға берілген есепті шығар Ә) 40:8=5л 30:5=6 Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма «Бірлескен жұмыс» 1-топ 45:9=5м 25:5=5дана 2-топ 27:3=9дана 2*9=18метр ЕҚБ тапсырмасы Есепте бөлу және көбейтуге берілген амалдарды орында 25:5=5 35:5=7 4*6=24 2*8=16 5-тапсырма Амалдардың орындалу реті бойынша есепте 45-(5+2)*3=66 9+(3+6)*9=90 100-35:(5+2)=66 9*8+54:9=78 35:7+63:9=12 45:9*6=30 Үйге тапсырма 6-тапсырма Берілген өрнектерді пайдаланып, тура теңдік және теңсіздіктер құрастыр Кері байланыс «Білім ағашы»әдісі
|
Оқушылар бір-бірімен амандасады, жаңа сабаққа сәттілік тілейді Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Өзіндік жұмыс Шамаларға берілген есептерді орындайды Есептерді тақтаға шығарады Жеке жұмыс жасайды Сергіту жаттығуын жасайды Топпен есеп шығарады Жеке жұмыс жасайды Есептеуді орындайды Дәптермен жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Чупа чупс» әдісі
Дескриптор: Есеп бойынша өрнек құрады және шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Ою-өрнекпен жабылған тұста қандай сан жазылғанын табады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Шамаларға есептеу жүргізе алады-1б
Керемет! Дескриптор: Есептің шартын құрып шығарады-1б ЕҚБ Қымыз құю үшін керек ыдыс санын табады-1б Тамаша!
ДескриптоР: Алынған бұйымдардан есеп құрастырып шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есептеуді орындайды-1б Амалдардың орындалу ретін біледі-1б Тамаша! «Білім ағашы» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Дәптермен жұмыс Оқулық Қимылдар Суреттер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үлгілі сабақ. Тақырыбы: Көбейту кестесін бекіту.Жанама сұрақтармен берілген есептерді шығару
Үлгілі сабақ. Тақырыбы: Көбейту кестесін бекіту.Жанама сұрақтармен берілген есептерді шығару
|
Білім беру ұйымының атауы |
Таутүрген негізгі орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестелік көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кашаганова Гүлжахан Махамбетовна |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№36 сабақ. Көбейту кестесін бекіту. Жанама сұрақтармен берілген есептерді шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.5 **жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты); тік төртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Есеп шығарады, өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтайды Көбейту кестесін қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 3 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма Есеп бойынша өрнек құр. 7кг-1 қойдан 56кг-?қойдан Ш: 56:7=8 Ж: 8 қой қырыққан Жаңа тақырыпты хабарлау.Сабақтың мақсатымен таныстыру 1-тапсырманы «Ою-өрнектер» ойыны арқылы түсіндіру Ою-өрнекпен жабылған тұста қандай сан жазылғанын тап. Үлгі: 12=3*4 2-тапсырма «Кім жылдам?» Шамаларға берілген есептерді орындау 1ц40кг+6ц30кг=770кг 8ц-6ц40кг=460кг 7ц-600кг=400кг 3ц+55кг=355кг 350кг+650кг=1000кг 3кг*3=9кг 9кг*2=18кг 6л/2=3л 4ц*3=12кг 20кг/2=10кг 3-тапсырма Есептерді шығар А) Үлкен-20л.5есе артық Кіші-? Барлығы-? 20:5=4 20+4=24 Ж: Барлығы 24 литр ЕҚБ тапсырмасы Шамаларға берілген есепті шығар Ә) 40:8=5л 30:5=6 Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма «Бірлескен жұмыс» 1-топ 45:9=5м 25:5=5дана 2-топ 27:3=9дана 2*9=18метр ЕҚБ тапсырмасы Есепте бөлу және көбейтуге берілген амалдарды орында 25:5=5 35:5=7 4*6=24 2*8=16 5-тапсырма Амалдардың орындалу реті бойынша есепте 45-(5+2)*3=66 9+(3+6)*9=90 100-35:(5+2)=66 9*8+54:9=78 35:7+63:9=12 45:9*6=30 Үйге тапсырма 6-тапсырма Берілген өрнектерді пайдаланып, тура теңдік және теңсіздіктер құрастыр Кері байланыс «Білім ағашы»әдісі
|
Оқушылар бір-бірімен амандасады, жаңа сабаққа сәттілік тілейді Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Өзіндік жұмыс Шамаларға берілген есептерді орындайды Есептерді тақтаға шығарады Жеке жұмыс жасайды Сергіту жаттығуын жасайды Топпен есеп шығарады Жеке жұмыс жасайды Есептеуді орындайды Дәптермен жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Чупа чупс» әдісі
Дескриптор: Есеп бойынша өрнек құрады және шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Ою-өрнекпен жабылған тұста қандай сан жазылғанын табады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Шамаларға есептеу жүргізе алады-1б
Керемет! Дескриптор: Есептің шартын құрып шығарады-1б ЕҚБ Қымыз құю үшін керек ыдыс санын табады-1б Тамаша!
ДескриптоР: Алынған бұйымдардан есеп құрастырып шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есептеуді орындайды-1б Амалдардың орындалу ретін біледі-1б Тамаша! «Білім ағашы» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Дәптермен жұмыс Оқулық Қимылдар Суреттер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















