|
Бөлім |
Координация және реттелу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты–жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үлкен ми сыңарлары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.7.4 – орталық жүйке жүйесі бөлімдерінің құрылысы мен қызметтерін салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
орталық жүйке жүйесі бөлімдерінің құрылысы мен қызметтерін салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс–әрекеті
|
Оқушының іс–әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі. Оқушыларды адамның бас миының суреттері арқылы топқа бөлу 1 топ. Сопақша ми 2 топ. Аралық ми 3 топ. Мишық |
Берілген смайликтерді көрсетеді. Көңіл-күйлері туралы ақпарат береді.
Бағалау парақтары таратылады Оқушылар бас миының суреттерін таңдау арқылы 3 топқа бөлінеді
|
Мақсаты: оқушылардың сабаққа деген назарын бұру. Тиімділігі: оқушылардың жаңа сабақ алдындағы көңіл-күйін анықтау. Саралау: оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында өткізіледі. Оқушылар бағалау парағындағы берілген адам басының бейнесіндегі баллдық жүйелерді бояу арқылы өз-өздерін бағалап отырады. Әр тапсырма бойынша берілген баллдық жүйені пайланады |
Презентация, қол смайликтері
Т Ми бөлімдерінің суреттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7 мин
|
Үй тапсырмасын еске түсіру мақсатында оқушыларға ойын түрінді сұрақтар қойылады Викторина: “ Educaplay” ойыны онлайн платоформада беріледі.
Сәйкестендіру ойыны.
|
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап беру арқылы білімдерін бекітеді
|
Бағалау: сайтта автоматты түрде шығатын әр ұпай сандарын интербелсенді тақтада көрсету.
Жалпы – 1 балл |
Презентация SMART тақта Ойынға сілтеме https://www.educaplay.com/learning-resources/17742401-learning_resource.html екінші ойынға сілтеме https://www.educaplay.com/learning-resources/17742485-2.html |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 12 мин
|
«Стоп кадр» әдісі
арқылы «Бейнежазба» көрсету. Бейнежазбаны көру арқылы сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады |
Бейнежазбадан көрген ақпарат туралы өз ойларын айтады.
|
Мақсаты: Өз ой-пікірлерімен бөлісу, ақпаратты анализдей алу.
|
П Бейнематериал
SMART тақта
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс
5 мин |
Тапсырма 1.
1 топ. «3 Д» әдісімен кюар кодты енгізу арқылы орталық жүйке жүйесінің құрылысын сипаттай отырып, ерекшеліктерін көрсетеді.
2 топ. Постер қорғау. Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарын сипаттап, ерекшелігін түсіндіреді. 3 топ. «QR CODE» әдісі арқылы тапсырманы орындайды.
|
1 топ. Оқушылар ұялы телефондарымен 3 Д платоформасына кіріп берілген үлкен ми сыңарларының көлденең кесіндісін сипаттайды.
2 топ. Оқушылар Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарын сипаттап, ерекшелігін түсіндіреді. 3 топ «QR CODE» әдісі арқылы кюар кодты енгізіп, шыққан суреттегі үлкен ми сыңарларының қыртысының қызметтерін бір-бірімен салыстырады |
Мақсаты: Білім алушы өз ойын талдайды және сараптайды, ойлау логикасын дамытады.
Жалпы– .... балл
Дескрипторы: -Орталық жүйке жүйесінің құрылысын сипаттайды; - Орталық жүйке жүйесінің құрылысын бір-бірімен салыстырады;
|
Кюар кодтар Ұялы телефондар
Merge.edu сайтына сілтеме https://objects.mergeedu.com/link/92DBQ6
постер
Q |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс 4 мин
|
Тапсырма 2. «Сәйкесіп тап» әдісі арқылы тапсырма орындау. Үлкен ми сыңарларының қызметін салыстыру.
|
Оқушылар тақтада берілген тапсырмадағы үлкен ми сыңарларының қызметін салыстырады
|
Дескриптор:
- Орталық жүйке жүйесінің қызметін салыстырады;
Жалпы– ..... балл |
Презентация
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 2мин |
Тапсырма 3. Дәптермен жұмыс. Оқулықта берілген 140 беттегі тапсырманы орындайды. |
Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды. Оқулықта берілген 140 беттегі талдау айдарындағы «Көз қарайды, ми көреді» деген пікірге өз ойларын жазады.
|
Мақсаты: Білім алушы өз ойын талдайды және сараптайды, ойлау логикасын дамытады.
|
Оқулық Жұмыс дәптерлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім Координация және
реттелу Педагогтің
аты–жөні:
Күні:
Сыныбы:
7 Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: Үлкен ми сыңарлары Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты 7.1.7.4 – орталық жүйке жүйесі
бөлімдерінің құрылысы мен қызметтерін
салыстыру Сабақтың
мақсаты: орталық жүйке жүйесі
бөлімдерінің құрылысы мен қызметтерін
салыстыру
Сабақтың
барысы Сабақ
кезеңі/Уақыты Педагогтің
іс–әрекеті
Оқушының
іс–әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы Қызығушылықты
ояту 3
мин
(Ұ). Ұйымдастыру
кезеңі: Оқушылармен
амандасу. Түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру жүзеге
асырылады.
Сабақ барысында
оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары
беріледі.
Оқушыларды адамның
бас миының суреттері арқылы топқа
бөлу
1 топ. Сопақша
ми
2 топ. Аралық
ми 3 топ.
Мишық Берілген смайликтерді
көрсетеді. Көңіл-күйлері туралы ақпарат
береді.
Бағалау парақтары
таратылады
Оқушылар бас миының
суреттерін таңдау арқылы 3 топқа
бөлінеді Мақсаты: оқушылардың сабаққа деген
назарын бұру. Тиімділігі: оқушылардың жаңа сабақ
алдындағы көңіл-күйін
анықтау. Саралау: оқушылардың оқуға деген
қызығушылығын арттыру мақсатында
өткізіледі. Оқушылар бағалау парағындағы
берілген адам басының бейнесіндегі баллдық жүйелерді бояу арқылы
өз-өздерін бағалап отырады. Әр тапсырма бойынша берілген баллдық
жүйені пайланады
Презентация, қол
смайликтері
Т Ми бөлімдерінің
суреттері Жаңа сабаққа
кіріспе 7
мин
Үй тапсырмасын еске түсіру
мақсатында оқушыларға ойын түрінді сұрақтар
қойылады Викторина:
“ Educaplay”
ойыны онлайн платоформада
беріледі. Ересек адам миының орташа
салмағы. 1300-1400
гр Сопақша мидың
қызметі. Өткізгіштік,
рефлекстік Сопақша ми мен ортаңғы миды
жалғастырады. Көпір Сопақша ми мен көпір
зақымданса. Тіршілік
тоқтайды Аралық мидың
қызметі. Зат
алмасу Сәйкестендіру
ойыны. қимылды
үйлестіру мишық жұқа
қабат қыртыс сору, жұту
қызметі сопақша
ми дәм
сезу аралық
ми рецепторлар қабылдағыштар
Оқушылар берілген
сұрақтарға жауап беру арқылы білімдерін
бекітеді
Бағалау: сайтта автоматты түрде шығатын
әр ұпай сандарын интербелсенді тақтада
көрсету.
Жалпы – 1
балл
Презентация
SMART
тақта
Ойынға
сілтеме
https://www.educaplay.com/learning-resources/17742401-learning_resource.html
екінші ойынға
сілтеме
https://www.educaplay.com/learning-resources/17742485-2.html
Сабақтың
ортасы
Мағынаны
ашу
12
мин
«Стоп кадр» әдісі
арқылы «Бейнежазба» көрсету.
Бейнежазбаны көру
арқылы сабақтың тақырыбы, мақсатымен
таныстырады
Бейнежазбадан көрген
ақпарат туралы өз ойларын
айтады.
Мақсаты: Өз ой-пікірлерімен бөлісу,
ақпаратты анализдей
алу.
П
Бейнематериал
SMART тақта
Ұжымдық
жұмыс
5
мин
Тапсырма 1.
1
топ. «3
Д» әдісімен кюар кодты енгізу
арқылы орталық жүйке жүйесінің
құрылысын сипаттай отырып, ерекшеліктерін
көрсетеді.
2
топ.
Постер қорғау. Үлкен
ми сыңарларының сенсорлық аймақтарын сипаттап, ерекшелігін
түсіндіреді.
3
топ. «QR
CODE» әдісі арқылы тапсырманы
орындайды.
1 топ. Оқушылар ұялы
телефондарымен
3
Д платоформасына кіріп берілген
үлкен ми сыңарларының көлденең кесіндісін
сипаттайды.
2 топ. Оқушылар
Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарын сипаттап, ерекшелігін
түсіндіреді.
3
топ «QR
CODE» әдісі арқылы кюар кодты
енгізіп, шыққан суреттегі үлкен ми сыңарларының қыртысының
қызметтерін бір-бірімен
салыстырады
Мақсаты: Білім алушы өз ойын
талдайды және сараптайды, ойлау логикасын
дамытады.
Жалпы– ....
балл
Дескрипторы:
-Орталық жүйке
жүйесінің құрылысын
сипаттайды;
- Орталық жүйке
жүйесінің құрылысын бір-бірімен
салыстырады;
Кюар
кодтар
Ұялы
телефондар
Merge.edu сайтына
сілтеме
https://objects.mergeedu.com/link/92DBQ6
постер
Q
Жұптық
жұмыс
4
мин
Тапсырма 2.
«Сәйкесіп тап» әдісі арқылы тапсырма орындау.
Үлкен ми сыңарларының қызметін
салыстыру.
Оқушылар тақтада
берілген тапсырмадағы үлкен ми сыңарларының қызметін
салыстырады
Дескриптор:
- Орталық жүйке
жүйесінің қызметін
салыстырады;
Жалпы– .....
балл
Презентация
Жеке
жұмыс
2мин
Тапсырма
3. Дәптермен
жұмыс.
Оқулықта берілген
140 беттегі тапсырманы орындайды.
Оқушылар дәптермен
жұмыс жасайды. Оқулықта берілген 140 беттегі талдау айдарындағы
«Көз қарайды, ми көреді» деген пікірге өз ойларын
жазады.
Мақсаты: Білім алушы өз ойын
талдайды және сараптайды, ойлау логикасын
дамытады.
Оқулық
Жұмыс
дәптерлері
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


аратпа
материал
резентация


R CODE
парақшасы












