Үлкенге құрмет ашық сабақ

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Үлкенге құрмет ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
4- сынып музыка ашық сабақ Сабақ тақырыбы : Үлкенге құрмет
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пәні: музыка

Мектеп: «Көлтоған» жббмкмм


Бөлімі:

Құндылықтар


Педагогтің аты жөні:

Жолдасова Гулжан Тулегеновна


Күні:

10.10.2024ж


Сынып:

4

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы:

Үлкенге құрмет


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

4.1.2.1- ән айту ережесін сақтай отырып,түрлі сипаттағы екі дауысты қарапайым элементтері бар әндерді орындау


Сабақтың мақсаты:

ән айту ережесін сақтай отырып,түрлі сипаттағы екі дауысты қарапайым элементтері бар әндерді орындайды


Сабақтың барысы:0


Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурст

Ар


Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру

2 минут

Өткен білімді еске түсіру

10 минут


Жаңа білім


25 минут
















































































Бекіту

5 минут




Кері байланыс

3 минут










Сәлем!

Привет!

Hello!

ҚРМ әнұранын орындау

«Жылы лебіз»

«Бургер» карточкалар таратылады

«ТРИО» әдісі арқылы

«Көк тудың желбірегені»

Өлеңін жазған: А.Ахметбекұлы

Әнін жазған: Е.Зейітхан


«Суреттер сөйлейді» тақырып ашу

  • Суретте қандай көріністер бейнеленген?

  • Суретке байланысты мақал-мәтел,Бір шумақ өлең, тақпақ білеміз бе?

1-тапсырма. Талқылау

Қазақта «Үлкенге құрмет, кішіге ізет» деген жақсы сөз бар.Үлкендердің алдынан кесіп өтпеу, алдынан шығып сөйлемеу кішілерге міндет.Үлкендерді сыйлау арқылыөзіңізден кішілердің құрметіне ие боласыз.

Оқушылар көрсетілім тамашалайды.

  • Бейнебаянда қандай құндылықтар көрсетілген?

«Ата-әже»

Өлеңін жазған: И.Иса

Әнін жазған: А.Бексұлтан

2-тапсырма. Ән үйрену

Дауыс жаттығуы



«Ата -әже» әнін бірге орындаймыз.


«Ата әже» әні

Өлеңін жазған: И.Иса

Әнін жазған: А.Бексұлтан

1. Қалмасын деп қатардан, ойлайтынын сезем мен,

Айналайын атамнан, айналайын әжемнен,

Мақтанбаймын бекер мен, өшпейсіңдер санамнан,

Айналайын әкемнен, айналайын анамнан,

Күн сияқты ашылар, қамқоршылар осылар,


Қ-сы:


Ата, әже, мен сіздердіі сүйіп өсемін,

Ана, әке, силаймын ғой бәріңді,

Мен сендерге қарап өсемін.


2. Қанша көрдім дегенмен, көрмегенім көп менің,

Қанша білдім дегенмен, білмегенім көп менің,

Мен дегенде ештеңе, аямайтын осылар,

Тәңертең де, кешке де аялайтын осылар,

Қалай жаман боламын, мен бақытты баламын.


Қ-сы:

Ата, әже, мен сендерді сүйіп өсемін,

Ана, әке, силаймын ғой бәріңді, 2 рет

Мен сендерге қарап өсемін.


https://pesni.guru


Сергіту сәті Бейне көрсетілім арқылы орындау

3-тапсырма. Суырыпсалма.

Бір шумақ өлең шығару

Шерлі жүрек тоқтама сырыңды аш,

Сүйікті менің еліме нұрыңды шаш.

Жамандардың Отанға қиянатын,

Еткін жүрек шегінбе еліңе паш

4-тапсырма.Оқулықтың 26 бетіндегі «Жасырынбақ» ойын тапсырмасын орында.

Көп нүктенің орнына ұйқасын дұрыс тауып дәптеріңе жазып ал.

Қария қазыналы,шежірелі,

Әр айтқан үлгі қылар сөзін елі,

Жастарым сөзін бөлмей, жолын кеспей,

Ұлтының ұлағатын сезінеді.

Баланың балалығын кешіреді, Ұрпағым өмірімнің көші еді. Кішіге ізетпенен жол көрсетіп, Талабың өрлесін деп өсіреді.

Үйге тапсырма: Ата-әже әнін ғаламтордан қарап,минуспен орындау


Қорыта келе – асыл дініміз бен салиқалы салтымыздың жас буынға қояр ең басты талаптарының бірі – жасы үлкенді ізет тұту

Рефлексия:

-Мен не білдім?

- Бүгін мен не үйрендім?

-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым

Үш тілде сәлемдеседі

Әнұранды орындайды

Жылы лебіз білдіреді


Өткен білімді еске түсіреді





Жаңа тақырыпты ашады












Көрсетілім тамашалайды,

өз ойларын ауызша жеткізеді.








Ауызша дауыс жаттығуын жасайды
















Әнді хормен орындайды























Қол қимылы арқылы жасайды


Ойдан өлең жазады



















Күнделікке жазып алады







Өз ойларын стикер жапсыру арқылы білдіреді






Домбыра әдісі арқылы

Өзін-өзі бағалау











Дескриптор

Сұрақтарға жауап береді

1 бал

Ән орындайды 3 бал

Тапсырма орындау 3бал

Пікір айтады 1бал

Суырыпсалма 2 бал





























Домбыра әдісі арқылы

Өзін-өзі бағалау
























Домбыра әдісі арқылы

Өзін-өзі бағалау















Керуен





Бор

Тақта

Кітап

Дәптер

hhtp/mpp/youtube.com





Пернетақта

Ноутбук

Планшет




Пернетақта

Ноутбук

Планшет





Оқулық















Смайлик

Оқулық






































Дәптермен жұмыс





















Керуен



Тексердім: Акимбеков Б

Келісемін: Арипова Н



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
20.11.2024
249
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі