Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән: |
Қазақ тілі |
||||||||||||
|
Бөлім: |
VI |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||
|
Күні: 03.01.2025 |
|
||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлт бірлігінің басты факторы |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.6.1 - оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Оқылым стратегияларын қолданады; комментарий жасайды, іріктеп оқиды, зерттеп оқиды. |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Оқылым стратегияларын қолданады. 2. Комментарий жасайды. 3. Іріктеп оқиды. 4. Зерттеп оқиды. |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Cабақтың басы |
Ұйымдастыру: Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек, 3 рет шапалақтаймыз! Топқа бөлу: 1-2-3 деп санау тәсілімен топқа бөлемін. Әр түрлі суреттер арқылы тақырыпты болжайды. Сабақты бастамас бұрын оқу мақсатын және бағалау критерийімен таныстырып өтемін. О6. Оқылым стратегияларын қолдану; комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу. |
Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар тақырыпты болжаған соң сабақтың мақсатымен танысып, бағалау критерийлері оқушылармен бірге жасалынады. |
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ «Ұшқыр ой» бағалау әдісі |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқылымға дейін: «Миға шабуыл» әдісі. Өткен тақырып бойынша оқушыларға әр түрлі сұрақтар қоямын. 1-тапсырма: Мәтінді оқи отырып, көтерілген мәселені талқылайды. (ТЖ )
2-тапсырма: Көп нүктенің орнына тиісті септік жалғауларын үндестік заңына сай жазу. Дескриптор: Септік жалғауын ажыратады. Үндестік заңына сәйкес жазады.
3-тапсырма: Ғибратты сөздерді оқу, көзқарас білдіру. (Ж) Дескриптор: Өзіндік пікір білдіреді. Дәлел келтіреді. Қорытынды жасайды.
4-тапсырма: «Тілі өлген ел – тірі өлген ел» тақырыбында эссе жазу Дескриптор: Ой нақтылығы Сауаттылығы Эссенің тақырыпқа сәйкес келуі |
Мәтінді түсініп оқиды.
Негізгі ақпаратты іріктеп алып, мәселені талқылайды.
Септік жалғауын ажыратады. Үндестік заңына сәйкес жазады.
Пікір білдіреді. Дәлел келтіреді. Пікірін дәлелдейтін мысал келтіреді. Қорытынды жасайды.
Эссе жазады. Ойын нақтылайды.
|
ҚБ «Ұшқыр ой» бағалау әдісі
ҚБ «Ұшқыр ой» бағалау әдісі
ҚБ «Ұшқыр ой» бағалау әдісі
ҚБ «Ұшқыр ой» бағалау әдісі
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы |
Рефлексия «Мен үшін маңызды болғаны...» Бүгін мен үшін ....... маңызды болды. *................. қызықты болды.
*.......................... қиын
болды. Тақтаға рефлексия жасау үшін дайын құрылымды шығарып, оқушылар бүгінгі өзінің әрекетіне талдау жасайды. Сол арқылы мұғалім бүгінгі сабақтың сәтті және сәтсіз тұстарын анықтай алады. 6-тапсырма. |
|
|
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлт бірлігінің басты факторы
Ұлт бірлігінің басты факторы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән: |
Қазақ тілі |
||||||||||||
|
Бөлім: |
VI |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||
|
Күні: 03.01.2025 |
|
||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлт бірлігінің басты факторы |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.6.1 - оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Оқылым стратегияларын қолданады; комментарий жасайды, іріктеп оқиды, зерттеп оқиды. |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Оқылым стратегияларын қолданады. 2. Комментарий жасайды. 3. Іріктеп оқиды. 4. Зерттеп оқиды. |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Cабақтың басы |
Ұйымдастыру: Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек, 3 рет шапалақтаймыз! Топқа бөлу: 1-2-3 деп санау тәсілімен топқа бөлемін. Әр түрлі суреттер арқылы тақырыпты болжайды. Сабақты бастамас бұрын оқу мақсатын және бағалау критерийімен таныстырып өтемін. О6. Оқылым стратегияларын қолдану; комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу. |
Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар тақырыпты болжаған соң сабақтың мақсатымен танысып, бағалау критерийлері оқушылармен бірге жасалынады. |
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ «Ұшқыр ой» бағалау әдісі |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқылымға дейін: «Миға шабуыл» әдісі. Өткен тақырып бойынша оқушыларға әр түрлі сұрақтар қоямын. 1-тапсырма: Мәтінді оқи отырып, көтерілген мәселені талқылайды. (ТЖ )
2-тапсырма: Көп нүктенің орнына тиісті септік жалғауларын үндестік заңына сай жазу. Дескриптор: Септік жалғауын ажыратады. Үндестік заңына сәйкес жазады.
3-тапсырма: Ғибратты сөздерді оқу, көзқарас білдіру. (Ж) Дескриптор: Өзіндік пікір білдіреді. Дәлел келтіреді. Қорытынды жасайды.
4-тапсырма: «Тілі өлген ел – тірі өлген ел» тақырыбында эссе жазу Дескриптор: Ой нақтылығы Сауаттылығы Эссенің тақырыпқа сәйкес келуі |
Мәтінді түсініп оқиды.
Негізгі ақпаратты іріктеп алып, мәселені талқылайды.
Септік жалғауын ажыратады. Үндестік заңына сәйкес жазады.
Пікір білдіреді. Дәлел келтіреді. Пікірін дәлелдейтін мысал келтіреді. Қорытынды жасайды.
Эссе жазады. Ойын нақтылайды.
|
ҚБ «Ұшқыр ой» бағалау әдісі
ҚБ «Ұшқыр ой» бағалау әдісі
ҚБ «Ұшқыр ой» бағалау әдісі
ҚБ «Ұшқыр ой» бағалау әдісі
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы |
Рефлексия «Мен үшін маңызды болғаны...» Бүгін мен үшін ....... маңызды болды. *................. қызықты болды.
*.......................... қиын
болды. Тақтаға рефлексия жасау үшін дайын құрылымды шығарып, оқушылар бүгінгі өзінің әрекетіне талдау жасайды. Сол арқылы мұғалім бүгінгі сабақтың сәтті және сәтсіз тұстарын анықтай алады. 6-тапсырма. |
|
|
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
















