Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ұлтаралық және дінаралық келісім
|
Бөлім |
4. Әлеуметтік география 4.1. Халық географиясы |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлтаралық және дінаралық келісім |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.4.1.4 - қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде ұлтаралық және дінаралық келісімнің қажеттілігін дәлелдейді және қалыптастыру жолдарын ұсынады |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанның көпұлтты, зайырлы мемлекет екенін біледі. Қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде ұлтаралық және дінаралық келісім түрлерін сипататйды |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал туғызу. Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу. Жаңа тақырыпқа байланысты «Ой қозғау» сұрақтары қойылады. 1.Негізгі ұғымдарына түсініктеме беріңдер? 2. Қазақстан аумағында қанша этнос тұрып жатыр? 3. Қазақстан халқы ассамблясы қай жылы құрылды? 4. Қазақстандық компоненттері арасында ұлтаралық және дінаралық келісімнің қажеттілігі неде? QR кодты сканерлеу арқылы тапсырма орындайды.
|
Әр топ мүшелері өз пікрелерін айтады қорғайды Дескриптор: Қазақстанда тұратын этностарды анықтайды; Қазақстан халық ассамблеясы жұмысымен танысады; Ұлтаралық және дінаралық келісімнің қажеттілігін түсіндіреді; |
Жалпы 3 балл |
Оқулық Дүниежүзі саяси картасы Атлас
|
|
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқушыларға «Қазақстандағы халық ассамблеясы» атты видеоролик ұсынылады. Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Оқулықтағы сызбаны сызып алады. 1-Тапсырма. Топтық жұмыс. 1.Мәтіндегі диаграммадан және Қазақстанның тұрғындар картасынан ислам және христиан дінінің басты таралу аудандарын көрсетеді.
Тапсырма №2. Жеке жұмыс Оқулық мәтінді қолдана отырып , Қазақстан халқы Ассамбясының басты міндеттерін атап, кластер құрады. «Класстер» әдісі
Оқушылар әрбір домалақшаға болып өткен келісімдердің атауы мен уақытын жазады. |
Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Дескриптор Талдап, диаграмманы діптерге орындайды. Тапсырманы орындайды. Оқулықта берілген сұрақтарға жауап береді. Дескриптор Қазақстандағы ұлттардың бірлік күнін атайды; Қазақстанда және басқа да елдерде ұлттар арасындағы татулықтың қажеттілігін түсіндіреді; Қазақстан халқы Ассамблеясының эмблемасы жайлы өз ойларын жинақтап түсінік жазады. |
Жалпы 3 балл Жалпы 4 балл |
Карта Оқулық Дәптер АКТ Атлас Оқулық Дәптер Суреттер Оқулық Дәптер Карта Кластер |
|
|
Сабақтың соңы |
Оқушыларды жинаған ұпайлары бойынша бағалау парақшаларын тарату арқылы, оқушылар балдық шкала бойынша тапсырманы орындау барысында өздеріне бал қою арқылы жиынтық бағаларын қоямын. Кері байланыс. Менің түсінгенім...... Маған түсінуге қиын болғаны.......... Менің ұсынысым...................... Мені таң қалдырды................ Маған қызықты болғаны ............... Менің білгенім......................... Үйге тапсырма: 1.§ 42 оқу, 2. Қазақстандағы ұлтаралық және дінаралық келісім ұйымдарын анықтап, сипаттама беру. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Бағалау парақшасын толтырады. |
Бағалау парақшасы
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлтаралық және дінаралық келісім 7 сынып ҚМЖ
Ұлтаралық және дінаралық келісім 7 сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ұлтаралық және дінаралық келісім
|
Бөлім |
4. Әлеуметтік география 4.1. Халық географиясы |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлтаралық және дінаралық келісім |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.4.1.4 - қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде ұлтаралық және дінаралық келісімнің қажеттілігін дәлелдейді және қалыптастыру жолдарын ұсынады |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанның көпұлтты, зайырлы мемлекет екенін біледі. Қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде ұлтаралық және дінаралық келісім түрлерін сипататйды |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал туғызу. Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу. Жаңа тақырыпқа байланысты «Ой қозғау» сұрақтары қойылады. 1.Негізгі ұғымдарына түсініктеме беріңдер? 2. Қазақстан аумағында қанша этнос тұрып жатыр? 3. Қазақстан халқы ассамблясы қай жылы құрылды? 4. Қазақстандық компоненттері арасында ұлтаралық және дінаралық келісімнің қажеттілігі неде? QR кодты сканерлеу арқылы тапсырма орындайды.
|
Әр топ мүшелері өз пікрелерін айтады қорғайды Дескриптор: Қазақстанда тұратын этностарды анықтайды; Қазақстан халық ассамблеясы жұмысымен танысады; Ұлтаралық және дінаралық келісімнің қажеттілігін түсіндіреді; |
Жалпы 3 балл |
Оқулық Дүниежүзі саяси картасы Атлас
|
|
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқушыларға «Қазақстандағы халық ассамблеясы» атты видеоролик ұсынылады. Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Оқулықтағы сызбаны сызып алады. 1-Тапсырма. Топтық жұмыс. 1.Мәтіндегі диаграммадан және Қазақстанның тұрғындар картасынан ислам және христиан дінінің басты таралу аудандарын көрсетеді.
Тапсырма №2. Жеке жұмыс Оқулық мәтінді қолдана отырып , Қазақстан халқы Ассамбясының басты міндеттерін атап, кластер құрады. «Класстер» әдісі
Оқушылар әрбір домалақшаға болып өткен келісімдердің атауы мен уақытын жазады. |
Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Дескриптор Талдап, диаграмманы діптерге орындайды. Тапсырманы орындайды. Оқулықта берілген сұрақтарға жауап береді. Дескриптор Қазақстандағы ұлттардың бірлік күнін атайды; Қазақстанда және басқа да елдерде ұлттар арасындағы татулықтың қажеттілігін түсіндіреді; Қазақстан халқы Ассамблеясының эмблемасы жайлы өз ойларын жинақтап түсінік жазады. |
Жалпы 3 балл Жалпы 4 балл |
Карта Оқулық Дәптер АКТ Атлас Оқулық Дәптер Суреттер Оқулық Дәптер Карта Кластер |
|
|
Сабақтың соңы |
Оқушыларды жинаған ұпайлары бойынша бағалау парақшаларын тарату арқылы, оқушылар балдық шкала бойынша тапсырманы орындау барысында өздеріне бал қою арқылы жиынтық бағаларын қоямын. Кері байланыс. Менің түсінгенім...... Маған түсінуге қиын болғаны.......... Менің ұсынысым...................... Мені таң қалдырды................ Маған қызықты болғаны ............... Менің білгенім......................... Үйге тапсырма: 1.§ 42 оқу, 2. Қазақстандағы ұлтаралық және дінаралық келісім ұйымдарын анықтап, сипаттама беру. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Бағалау парақшасын толтырады. |
Бағалау парақшасы
|
|
шағым қалдыра аласыз
















