Бекітемін
№ орта білім беретін мектеп гимназиясы
Қысқа мерзімді жоспар
Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделі
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстан Республикасының этносаралық қатынастар саласындағы саясаты |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделі |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.2.2.3 мемлекеттік стратегияларды және бағдарламаларды зерттеу негізінде ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық үлгісін бағалау |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделін сақтап қалуда жарияланған мемлекеттік стратегиялар мен бағдарламаларды зерттейді. Қазақстандағы тұрақтылық пен келісімді қалыптастырудағы іс-шараларды түсіндіріп, ұлтаралық және конфессияаралық келісімді сақтаудың қазақстандық үлгісіне баға береді. |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды ахуал қалыптастыру. Тренинг. Өткен білімді тексеру. Educaplay.com әдісі.
Миға шабуыл
Жетелеуші сұрақтар: Мақалдың мәнін түсіндіріңіздер. Бейбітшілік, келісім, ұлт бірлігі, доктрина дегенді қалай түсінеміз? Елімізде ұлт бірлігін сақтау үшін, діни ахуалды тұрақтандыру үшін қандай құжаттар қабылданған, қандай ұйымдар жұмыс жасап жатыр? Осы суреттер, сұрақтар негізінде бүгінгі сабақтың тақырыбын, мақсаттарын болжап көрейік. Оқушылардың жауаптары арқылы сабақ тақырыбын хабарлап, оқу, сабақ мақсаттары таныстырылады |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқушылар өз ойларын ортаға салды |
Мұғалім бағалауы
Мадақтау |
https://www.canva.com/design/DAGYBT491xg/j-19cTs1fgv23uvEyZdpEw/edit
https://www.educaplay.com/resource-editor/21657313/ |
||||||
|
Жаңа білім |
Зерттеу мен талдау Бейнеролик көрсетіледі.
Түртіп алу стратегиясымен оқушылар ақпаратты дәптерге жазып алады 1-тапсырма.Топтық жұмыс. Оқулықты пайдалана отырып, фишбоун әдісімен әр саясат саласы бойынша ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделіне баға беріңіз. Балықтың жоғарғы бөлігі:Ұстанымдар, қағидаттар Балықтың төменгі бөлігі: Атқарылып жатқан шаралар, қабылданып жатқан құжаттар Құйрығы: Нәтиже 1-топ.Саясаткерлер. Ұлт бірлігі бағытындағы саясат 2-топ.Тіл мамандары. Қазақстандағы тіл саясаты. 3-топ. Тарихшылар. Қазақстан – дінаралық диалог орталығы 2-тапсырма.Жұптық жұмыс. Мәтінмен танысып, «Ұлт бірлігі» доктринасының негізінде Қазақстанның этносаралық саясатына баға беріңіз
3-тапсырма. Жеке жұмыс Learningapps.org әдісі. Миллион кімге бұйырады?
1.Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының конгресін өткізу мақсатында елордада арнайы Бейбтшілік және келісім сарайы қашан салынды? 2006 жылы 2.Дін істері агенттігі мен ҚМДБ, елдегі православие шіркеуі қоғамда үйлесім мен төзімділікті сақтау, ынтымақтастық жөніндегі келісімге қашан қол қойды? 2014 жылы 3.ҚР-да тілдерді дамыту мен қолданудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы қашан қабылданды? 2011 жылы 4."Қазақ КСР-інің тілдері туралы" заң қашан қабылданды? 1989 жылы
|
Дескриптор Жалпы 4 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл -саясатты дамытуда негізге алатын ұстанымды сипаттайды -саясатты дамыту мақсатында атқарылған кемінде екі шараны мысалға келтіреді -саясаттағы жүргізіліп отырған жұмыстардың нәтижесіне баға береді
Дескриптор Жалпы балл 4 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл -доктрина ұғымына анықтама береді; -құжаттың ұлт бірлігін сақтаудағы басты міндетін айқындайді; -стратегиялық құжаттың құрылымы мен мазмұнына баға береді; -құжаттың тарихи маңыздылығын айқындайтын кемінде мысал келтіреді
Дескриптор Жалпы балл 2 балл Әр дұрыс жауапқа балл -сұрақтарға жауап береді
|
Мұғалім бағалауы
Дескриптор бойынша
Өзін өзі бағалау
Өзара бағалау |
https://www.canva.com/design/DAGYBT491xg/j-19cTs1fgv23uvEyZdpEw/edit
https://www.youtube.com/watch?v=GB-iY8NevWs
Қазақстан тарихы, оқулық
Суреттер
https://learningapps.org/display?v=p79t56dok24 |
||||||
|
Бекіту
|
Аяқталмаған сөйлем Қазақстандағы ұлтаралық және конфессияаралық келісімді нығайту үшін .... |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өз ойларын ортаға салады |
Мұғалім бағалауы |
|
||||||
|
Кері байланыс |
«3-2-1» әдісі. 3 маңызды факт. 2 сұрақ. 1 ұсыныс.
|
Оқушылар өз ойларын айтып, кері байланыс береді |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||
|
Үй тапсырмасы |
Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделіне SWOT талдауын жазып келу
|
|
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделі
Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделі
Бекітемін
№ орта білім беретін мектеп гимназиясы
Қысқа мерзімді жоспар
Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделі
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстан Республикасының этносаралық қатынастар саласындағы саясаты |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделі |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.2.2.3 мемлекеттік стратегияларды және бағдарламаларды зерттеу негізінде ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық үлгісін бағалау |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделін сақтап қалуда жарияланған мемлекеттік стратегиялар мен бағдарламаларды зерттейді. Қазақстандағы тұрақтылық пен келісімді қалыптастырудағы іс-шараларды түсіндіріп, ұлтаралық және конфессияаралық келісімді сақтаудың қазақстандық үлгісіне баға береді. |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды ахуал қалыптастыру. Тренинг. Өткен білімді тексеру. Educaplay.com әдісі.
Миға шабуыл
Жетелеуші сұрақтар: Мақалдың мәнін түсіндіріңіздер. Бейбітшілік, келісім, ұлт бірлігі, доктрина дегенді қалай түсінеміз? Елімізде ұлт бірлігін сақтау үшін, діни ахуалды тұрақтандыру үшін қандай құжаттар қабылданған, қандай ұйымдар жұмыс жасап жатыр? Осы суреттер, сұрақтар негізінде бүгінгі сабақтың тақырыбын, мақсаттарын болжап көрейік. Оқушылардың жауаптары арқылы сабақ тақырыбын хабарлап, оқу, сабақ мақсаттары таныстырылады |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқушылар өз ойларын ортаға салды |
Мұғалім бағалауы
Мадақтау |
https://www.canva.com/design/DAGYBT491xg/j-19cTs1fgv23uvEyZdpEw/edit
https://www.educaplay.com/resource-editor/21657313/ |
||||||
|
Жаңа білім |
Зерттеу мен талдау Бейнеролик көрсетіледі.
Түртіп алу стратегиясымен оқушылар ақпаратты дәптерге жазып алады 1-тапсырма.Топтық жұмыс. Оқулықты пайдалана отырып, фишбоун әдісімен әр саясат саласы бойынша ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделіне баға беріңіз. Балықтың жоғарғы бөлігі:Ұстанымдар, қағидаттар Балықтың төменгі бөлігі: Атқарылып жатқан шаралар, қабылданып жатқан құжаттар Құйрығы: Нәтиже 1-топ.Саясаткерлер. Ұлт бірлігі бағытындағы саясат 2-топ.Тіл мамандары. Қазақстандағы тіл саясаты. 3-топ. Тарихшылар. Қазақстан – дінаралық диалог орталығы 2-тапсырма.Жұптық жұмыс. Мәтінмен танысып, «Ұлт бірлігі» доктринасының негізінде Қазақстанның этносаралық саясатына баға беріңіз
3-тапсырма. Жеке жұмыс Learningapps.org әдісі. Миллион кімге бұйырады?
1.Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының конгресін өткізу мақсатында елордада арнайы Бейбтшілік және келісім сарайы қашан салынды? 2006 жылы 2.Дін істері агенттігі мен ҚМДБ, елдегі православие шіркеуі қоғамда үйлесім мен төзімділікті сақтау, ынтымақтастық жөніндегі келісімге қашан қол қойды? 2014 жылы 3.ҚР-да тілдерді дамыту мен қолданудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы қашан қабылданды? 2011 жылы 4."Қазақ КСР-інің тілдері туралы" заң қашан қабылданды? 1989 жылы
|
Дескриптор Жалпы 4 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл -саясатты дамытуда негізге алатын ұстанымды сипаттайды -саясатты дамыту мақсатында атқарылған кемінде екі шараны мысалға келтіреді -саясаттағы жүргізіліп отырған жұмыстардың нәтижесіне баға береді
Дескриптор Жалпы балл 4 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл -доктрина ұғымына анықтама береді; -құжаттың ұлт бірлігін сақтаудағы басты міндетін айқындайді; -стратегиялық құжаттың құрылымы мен мазмұнына баға береді; -құжаттың тарихи маңыздылығын айқындайтын кемінде мысал келтіреді
Дескриптор Жалпы балл 2 балл Әр дұрыс жауапқа балл -сұрақтарға жауап береді
|
Мұғалім бағалауы
Дескриптор бойынша
Өзін өзі бағалау
Өзара бағалау |
https://www.canva.com/design/DAGYBT491xg/j-19cTs1fgv23uvEyZdpEw/edit
https://www.youtube.com/watch?v=GB-iY8NevWs
Қазақстан тарихы, оқулық
Суреттер
https://learningapps.org/display?v=p79t56dok24 |
||||||
|
Бекіту
|
Аяқталмаған сөйлем Қазақстандағы ұлтаралық және конфессияаралық келісімді нығайту үшін .... |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өз ойларын ортаға салады |
Мұғалім бағалауы |
|
||||||
|
Кері байланыс |
«3-2-1» әдісі. 3 маңызды факт. 2 сұрақ. 1 ұсыныс.
|
Оқушылар өз ойларын айтып, кері байланыс береді |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||
|
Үй тапсырмасы |
Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделіне SWOT талдауын жазып келу
|
|
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз

















