Тексерілді:_________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі
|
Бөлім: |
2. Киім.Сән.Талғам |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Серік Әлия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.09.24ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық киім – асыл мұра |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5. 1. 3. 1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау 5. 4. 2. 1 сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта білу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды Сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 6 минут Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут минут 8 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушыларды «Кассадағы билет» әдісі арқылы топқа бөлу.
Топ 1-ші топ 2-ші топ 3-ші топ Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін «wordwall» әдісі арқылы сұрақтар қою.
Әр бетінде сұрақтар берілген.
Сұрақтар өткен тақырыппен және жаңа тақырыпқа байланысты қамтылады. Сабақтың тақырыбы Ұлттық киім – асыл мұра Сабақтың мақсаттары Оқушылар тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. Өзіндік пікір айтады. 5. 1. 3. 1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау
5. 4. 2. 1 сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта білу
1-тапсырма Топтық жұмыс
1-топ (оқулықпен жұмыс) Қазақтардың әлеуметтік жағдайына байланысты киім түрлерін айтады 28- бет 3- тапсырма орындау Бірінші 1-тапсырманы мұқият оқып шығу Дескриптор 1. әлеуметтік жағдайға байланысты киім түрлерін ажыратады 2. көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қояды
2-ші топ. Сәукеле (кинолента арқылы қорғайды)
Дескриптор 1. сәукеленің суреттін рет-ретімен кинолентаға жабыстырады 2. сәукеле туралы ақпарат береді
«Ақпаратты сүзу» әдісі арқылы «Қазақтың ұлттық киімдері» Постер қорғау 3-ші топ. Бұрынғы және қазіргі киім түрлерін түсіндіру. (мамандық киімдері) Дескриптор 1. Бұрынғы және қазіргі киім түрлерін ажыратады 2. Ойын жүйелі жеткізеді
2-тапсырма Жұптық жұмыс Жарнама «Ұлттық киімді» жарнамалайды
Дескриптор 1. Жарнама жазады 2.
3- тапсырма Грамматикалық ережеміз Жеке жұмыс (сәйкестендіру кестесі) ережені еске түсіру, ықпал түріне ажырату 1-2 топ
Дескриптор 1. ықпал түрлерін дұрыс ажыратады
3- топ 9- тапсырма 30- бет Сөз тіркестерін мағынасына қарай таңдайды Дескриптор 1. Сөз тіркестерін мағынасына қарай таңдайды -2
Білім диаграммасы 8-10балл- 5 жасыл түс 6-7балл - 4 қызыл түс 5-4 балл - 3 сары түс
Үйге тапсырма. 29 бет, 7-тапсырма
Кері байланыс «ҚҚҚ» ӘДІСІ Қызық. Қиын. Құнды
|
Оқушылар сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысады
3 Топқа бөлінеді.
Оқушылар « wordwall» әдісіндегі берілген сұрақтарға жауап береді
Дескриптор -берілген сұрақтарға жауап береді; -топпен ұлттық киім туралы пікірлерін білдіреді. Оқушылар жаңа сабақтың мазмұнын аша отырып жаңа тақырыппен және оқу мақсатымен танысады
Оқушылар бейнематериалды тамашалай отырып, пікіралмасады. Әр топ берілген тапсырманы орындайды. 1-ші топ. Қазақтардың әлеуметтік жағдайына байланысты киім түрлерін айтады
2-ші топ. Сәукеле. Байырғы заманнан қазіргі заманға дейінгі сәукеленің суреттін оқушылар рет-ретімен кинолентаға жабыстырады.
3-ші топ. Топ оқушылары киім түрлерін ашып түсіндіреді
Жұптар бір бірін бағалайды
Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.
Оқушылар бағалау парағындағы алған баллдары бойынша «ҚҚҚ» әдісі арқылы рекфлексия береді
|
өз-өзін бағалау парақтарына бағалайды
|
Оқулық Үлестірмелі материалдар wordwall Слайд
https://wordwall.net/ru/resource/63518070
https://www.youtube.com/watch?v=OSoCp56xA28
Слайд Постер Кинолента
суреттер
Слайд
Стикер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық киім
Ұлттық киім
Тексерілді:_________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі
|
Бөлім: |
2. Киім.Сән.Талғам |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Серік Әлия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.09.24ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық киім – асыл мұра |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5. 1. 3. 1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау 5. 4. 2. 1 сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта білу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды Сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 6 минут Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут минут 8 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушыларды «Кассадағы билет» әдісі арқылы топқа бөлу.
Топ 1-ші топ 2-ші топ 3-ші топ Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін «wordwall» әдісі арқылы сұрақтар қою.
Әр бетінде сұрақтар берілген.
Сұрақтар өткен тақырыппен және жаңа тақырыпқа байланысты қамтылады. Сабақтың тақырыбы Ұлттық киім – асыл мұра Сабақтың мақсаттары Оқушылар тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. Өзіндік пікір айтады. 5. 1. 3. 1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау
5. 4. 2. 1 сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта білу
1-тапсырма Топтық жұмыс
1-топ (оқулықпен жұмыс) Қазақтардың әлеуметтік жағдайына байланысты киім түрлерін айтады 28- бет 3- тапсырма орындау Бірінші 1-тапсырманы мұқият оқып шығу Дескриптор 1. әлеуметтік жағдайға байланысты киім түрлерін ажыратады 2. көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қояды
2-ші топ. Сәукеле (кинолента арқылы қорғайды)
Дескриптор 1. сәукеленің суреттін рет-ретімен кинолентаға жабыстырады 2. сәукеле туралы ақпарат береді
«Ақпаратты сүзу» әдісі арқылы «Қазақтың ұлттық киімдері» Постер қорғау 3-ші топ. Бұрынғы және қазіргі киім түрлерін түсіндіру. (мамандық киімдері) Дескриптор 1. Бұрынғы және қазіргі киім түрлерін ажыратады 2. Ойын жүйелі жеткізеді
2-тапсырма Жұптық жұмыс Жарнама «Ұлттық киімді» жарнамалайды
Дескриптор 1. Жарнама жазады 2.
3- тапсырма Грамматикалық ережеміз Жеке жұмыс (сәйкестендіру кестесі) ережені еске түсіру, ықпал түріне ажырату 1-2 топ
Дескриптор 1. ықпал түрлерін дұрыс ажыратады
3- топ 9- тапсырма 30- бет Сөз тіркестерін мағынасына қарай таңдайды Дескриптор 1. Сөз тіркестерін мағынасына қарай таңдайды -2
Білім диаграммасы 8-10балл- 5 жасыл түс 6-7балл - 4 қызыл түс 5-4 балл - 3 сары түс
Үйге тапсырма. 29 бет, 7-тапсырма
Кері байланыс «ҚҚҚ» ӘДІСІ Қызық. Қиын. Құнды
|
Оқушылар сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысады
3 Топқа бөлінеді.
Оқушылар « wordwall» әдісіндегі берілген сұрақтарға жауап береді
Дескриптор -берілген сұрақтарға жауап береді; -топпен ұлттық киім туралы пікірлерін білдіреді. Оқушылар жаңа сабақтың мазмұнын аша отырып жаңа тақырыппен және оқу мақсатымен танысады
Оқушылар бейнематериалды тамашалай отырып, пікіралмасады. Әр топ берілген тапсырманы орындайды. 1-ші топ. Қазақтардың әлеуметтік жағдайына байланысты киім түрлерін айтады
2-ші топ. Сәукеле. Байырғы заманнан қазіргі заманға дейінгі сәукеленің суреттін оқушылар рет-ретімен кинолентаға жабыстырады.
3-ші топ. Топ оқушылары киім түрлерін ашып түсіндіреді
Жұптар бір бірін бағалайды
Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.
Оқушылар бағалау парағындағы алған баллдары бойынша «ҚҚҚ» әдісі арқылы рекфлексия береді
|
өз-өзін бағалау парақтарына бағалайды
|
Оқулық Үлестірмелі материалдар wordwall Слайд
https://wordwall.net/ru/resource/63518070
https://www.youtube.com/watch?v=OSoCp56xA28
Слайд Постер Кинолента
суреттер
Слайд
Стикер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















