Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ұлттық киім- асыл мұра
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
51 гимназия |
Педагогтің аты-жөні: |
Дарибаева Гульназия Жанузаковна |
Сынып: |
5 |
Пәні |
Қазақ тілі |
Бөлім |
2-бөлім Киім. Сән.Талғам. Фонетика |
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық киім – асыл мұра |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау. 5.4.2.1 сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта білу |
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіне отырып, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды, мәтін тақырыбын таба отырып, сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарын дұрыс айта алады. |
Бағалау критерийі |
-мәтін мазмұнын түсіну,негізгі,қосымша ақпаратты анықтау; -сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпалды заңдылықтарына сәйкес білу. |
Ойлау деңгейі |
Түсіну, қолдану |
Саралау |
Жеке қолдау көрсету |
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||
Сабақтың басы 7 мин |
«10 сұрақ» әдісі Мақсаты: тақырыпқа қатысты ой қозғату. Әдіс қадамдары:
Тапсырма. Тақтаға бір оқушы шығып 10 сұрақ қою арқылы маңдайындағы сөзді табу. Тақырыпты ашу. «Кездейсоқ таңдау» әдісі Мақсаты: оқу үрдісіне барлық оқушыларды қатыстыру. Әдіс қадамдары:
Сұрақтар:
7 мин ЕБҚЕО. Ұлттық киімді ұнатасың ба? Не себепті? |
Бір оқушы таңдалынып алынады. Сұрақ қою арқылы тақырыпты табады. Стикерді таңдайды. Стикерде аты жазылған оқушы сұраққа жауап береді. Сұрақтарға жауап береді. Сұраққа жауап береді |
Қошеметтеу Мұғалімнің бағалауы: «Жарайсың» « Керемет» «Жақсы» Толықтыру, қолдау көрсету |
Стикерлер |
||||||
Сабақтың ортасы 33 мин |
«Негізгі – қосымша - тақырып» әдісі. Мақсаты: мәтінді оқу барысында мазмұнын қабылдап, негізгі ақпаратты айқындап, өзіндік пікірін білдіре отырып, тақырып таңдайды. Әдіс қадамдары:
5-тапсырма. 28-бет. Мәтіннің негізгі ойы мен бөліктерін анықтай отырып оқы.Мәтін бойынша негізгі ақпаратты тап. Қосымша ақпаратты тап. Мәтінге тақырып қой.
9 мин ЕБҚЕО. Оқулықтағы мәтіннен киімге байланысты байланысты 5 сөзді тап. |
Берілген мәтінмен танысып, тақырыпқа байланысты 5 сөзді табады |
Бағалау критерийі: Мәтін мазмұнын түсіну, негізгі,қосымша ақпаратты анықтау, тақырып таңдау.
Дескриптор: -мәтін мазмұнын түсінеді-1балл -негізгі ақпаратты анықтайды-1балл -қосымша ақпаратты анықтайды-1балл -тақырып қояды -1балл
Мәтінді оқиды, киімге байланысты 5 сөзді табады |
Оқулық
Парақшалар
Оқулық |
||||||
|
«Еркін сөйлеу» әдісі Мақсаты: Тақырыпқа қатысты ойын жүйелі айтады. Қадамдары:
11-тапсырма. Берілген үзіндіні пайдаланып, қазақ халқының сырт киімдері жайында өз көзқарасыңды білдір. Сөйлеу барысындаілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпалдарды заңдылықтарына сай дұрыс қолдан. 8 мин
ЕБҚЕО. Сәнқой, киім-кешек, сәнгер сөздерін қатыстырып сөйлем құра.
«Суреттер сөйлейді» әдісі Мақсаты: тақырыпқа байланысты түрлі суреттер ала отырып топқа бөлу. Қадамдары:
1-топ. Киім 2-топ. Сән. 3-топ. Талғам.
«Жариялау» әдісі Мақсаты: Ойларымен, идеяларымен, тәжірибесімен бөлісу. Қадамдары:
Тапсырма. 1-топ. Киім сөзіне таныстырылым жасайды. 2-топ. Сән сөзіне таныстырылым жасайды. 3-топ. Талғам. Сөзіне таныстырылым жасайды. 10 мин «Теріп алу»әдісі Мақсаты: Мәтінмен жұмыс жасау барсында ойын жинақтайды, білімін шоғырландырады. Әдіс қадамдары:
12-тапсырма. Мәтінді оқы, ілгерінді, кейінді, тоғыспалы ықпалдарды тауып жаз.
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |