№2 Ұзынкөл орта мектебі
Ұлттық киім – асыл мұра
|
Бөлім: |
Киім.Сән.Талғам |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нургазина Динара |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны
|
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық киім – асыл мұра(2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.13.1 -тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіп, қосымша және негізгі ақпаратты анықтайды, өзіндік пікір айтады. Кейбір оқушылар орындай алады: Берілген тақырып бойынша қосымша және негізгі ақпаратты анықтап, дербес ой айтады, өмірмен байданыстыра алады.. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 5 минут |
Оқушылармен амандасамын. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыратын ойсергек |
«Өзіңізге тілегенді –
басқаларға
тілеңіз!» жаттығуы |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, қосымша және негізгі ақпаратты анықтайды,өз пікірін білдіреді, өмірмен байланыстырады. |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Оқушыларға сұрақтар ұсынылады «Т» кестесі
|
Ойтүрткі сұрақтар» С Ұлттық киім ерекшеліктері туралы не білеміз? Алғашқы киімдер неден жасалған? Отбасында кімдер ұлттық киім киіп жүреді? Ұлттық киім атаулары қазақ тілінің сөздік қорын қандай сөздермен байытты?
|
Киім түрлері туралы және ұлттық киім жайлы түсініктерін айтады. Алғашқы киімдердің жасалу технологииясы туралы бір-бірімен пікір алысады.
|
«5-үлестірме материал» (талқылау тәсілдері)
|
||
|
Сабақ соңы |
Рефлексия |
«Бір минут» идеясы арқылы өтілген сабақ тақырыбы бойынша тоқтаусыз және қатесіз сөйлейді, өз ойын қорытады. «Қазақ халқының киімі басқа ұлттардан өзгеше»
|
|
«5-үлестірме материал» (сабақты қорытындылауға арналған идеялар)
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық киім – асыл мұра. 5 сынып
Ұлттық киім – асыл мұра. 5 сынып
№2 Ұзынкөл орта мектебі
Ұлттық киім – асыл мұра
|
Бөлім: |
Киім.Сән.Талғам |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нургазина Динара |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны
|
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық киім – асыл мұра(2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.13.1 -тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіп, қосымша және негізгі ақпаратты анықтайды, өзіндік пікір айтады. Кейбір оқушылар орындай алады: Берілген тақырып бойынша қосымша және негізгі ақпаратты анықтап, дербес ой айтады, өмірмен байданыстыра алады.. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 5 минут |
Оқушылармен амандасамын. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыратын ойсергек |
«Өзіңізге тілегенді –
басқаларға
тілеңіз!» жаттығуы |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, қосымша және негізгі ақпаратты анықтайды,өз пікірін білдіреді, өмірмен байланыстырады. |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Оқушыларға сұрақтар ұсынылады «Т» кестесі
|
Ойтүрткі сұрақтар» С Ұлттық киім ерекшеліктері туралы не білеміз? Алғашқы киімдер неден жасалған? Отбасында кімдер ұлттық киім киіп жүреді? Ұлттық киім атаулары қазақ тілінің сөздік қорын қандай сөздермен байытты?
|
Киім түрлері туралы және ұлттық киім жайлы түсініктерін айтады. Алғашқы киімдердің жасалу технологииясы туралы бір-бірімен пікір алысады.
|
«5-үлестірме материал» (талқылау тәсілдері)
|
||
|
Сабақ соңы |
Рефлексия |
«Бір минут» идеясы арқылы өтілген сабақ тақырыбы бойынша тоқтаусыз және қатесіз сөйлейді, өз ойын қорытады. «Қазақ халқының киімі басқа ұлттардан өзгеше»
|
|
«5-үлестірме материал» (сабақты қорытындылауға арналған идеялар)
|
шағым қалдыра аласыз













