|
Бөлім |
5.1 Киіну.
Сән.Талғам. |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Шынбеков Ш.Ж |
|||||||||||||||||||||
|
Күні : 25.09.2023 |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Г» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлттық киім – асыл мұра |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 1. 3. 1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. Өзіндік пікір айтады. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Басы |
Оқушыларды «Кассадағы билет» әдісі арқылы топқа бөлу.
Топ 1-ші топ 2-ші топ 3-ші топ Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін «Додокаэдр» әдісі арқылы сұрақтар қою.
Әр бетінде сұрақтар берілген.
Сұрақтар өткен тақырыппен және жаңа тақырыпқа байланысты қамтылады. Сабақтың тақырыбы Ұлттық киім – асыл мұра Сабақтың мақсаттары Оқушылар тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. Өзіндік пікір айтады. 5. 1. 3. 1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау
|
Оқушылар сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысады.
3 Топқа бөлінеді.
Оқушылар «Додокаэдр» әдісіндегі берілген сұрақтарға жауап береді
Дескриптор -берілген сұрақтарға жауап береді; -топпен ұлттық киім туралы пікірлерін білдіреді. Оқушылар жаңа сабақтың мазмұнын аша отырып жаңа тақырыппен және оқу мақсатымен танысады. |
2 балдық жүйемен «Домбыра» әдісі арқылы өз-өзін бағалау
|
Оқулық Үлестірмелі материалдар Домбыра суреттері Додокаэдр Слайд
|
||||||||||||||||||
|
Ортасы |
«Ақпаратты сүзу» әдісі арқылы бейнематериал тамашалау. «Қазақтың ұлттық киімдері» Постер қорғау 1-ші топ. Сәукеле (кинолента арқылы қорғайды)
2-ші топ. Шапан. (постер арқылы қорғайды)
3-ші топ. Тымақ («Пазл» әдісі арқылы қорғайды)
Жазылым. Оқулықтағы 3-тапсырманы орындайды.
Оқылым. «Сканер» әдісі арқылы 5-тапсырманы орындайды.
|
Оқушылар бейнематериалды тамашалай отырып, пікіралмасады. Әр топ берілген тапсырма бойынша постер қорғайды. 1-ші топ. Сәукеле. Байырғы заманнан қазіргі заманға дейінгі сәукеленің суреттін оқушылар рет-ретімен кинолентаға жабыстырады. 2-ші топ. Шапан. Әр ұлт шапандарының суреті беріледі. Соның ішіндегі ұлттық шапандард ы таңдап алып, түсіндіреді. 3-ші топ. Тымақ. Пазлдағы тымақтың суретін құрастырып шығып, түсіндіреді.
Оқушылар берілген тапсырманы 1 тапсырмаға қарап орындайды. Оқушылар оқулықтағы 5 тапсырманы оқып шығады.
|
5 балдық жүйемен «Домбыра» әдісі арқылы өз-өзін бағалау
|
Слайд Постер Кинолента Пазл қима қағаздары
Оқулық
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
БЕКІТУ . «Мина» әдісі бойынша сабақты бекіту. Сұрақтар тест түрінде беріледі.
Үйге тапсырма. 28 бет, 4-тапсырма
РЕФЛЕКСИЯ «Киіз үй» әдісі
|
Оқушылар «Мина» әдісі бойынша берілген тест тапсырмаларын орындайды. Минаны жарып алмау мақсатында тест тапсырмаларын дұрыс орындаулары керек.
Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.
Оқушылар «Мен сабақты өте жақсы түсіндім», «Мен сабақты орташа деңгейде түс індім» және «Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек» деген екі қоржынның бірін таңдап ішіне стикер салады. |
3 балдық жүйемен «Домбыра» әдісі арқылы өз-өзін бағалау
|
Слайд
Стикер Киіз үй шкатулкалары |
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық киім – асыл мұра 5 сынып
Ұлттық киім – асыл мұра 5 сынып
|
Бөлім |
5.1 Киіну.
Сән.Талғам. |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Шынбеков Ш.Ж |
|||||||||||||||||||||
|
Күні : 25.09.2023 |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «Г» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлттық киім – асыл мұра |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 1. 3. 1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. Өзіндік пікір айтады. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Басы |
Оқушыларды «Кассадағы билет» әдісі арқылы топқа бөлу.
Топ 1-ші топ 2-ші топ 3-ші топ Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін «Додокаэдр» әдісі арқылы сұрақтар қою.
Әр бетінде сұрақтар берілген.
Сұрақтар өткен тақырыппен және жаңа тақырыпқа байланысты қамтылады. Сабақтың тақырыбы Ұлттық киім – асыл мұра Сабақтың мақсаттары Оқушылар тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. Өзіндік пікір айтады. 5. 1. 3. 1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау
|
Оқушылар сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысады.
3 Топқа бөлінеді.
Оқушылар «Додокаэдр» әдісіндегі берілген сұрақтарға жауап береді
Дескриптор -берілген сұрақтарға жауап береді; -топпен ұлттық киім туралы пікірлерін білдіреді. Оқушылар жаңа сабақтың мазмұнын аша отырып жаңа тақырыппен және оқу мақсатымен танысады. |
2 балдық жүйемен «Домбыра» әдісі арқылы өз-өзін бағалау
|
Оқулық Үлестірмелі материалдар Домбыра суреттері Додокаэдр Слайд
|
||||||||||||||||||
|
Ортасы |
«Ақпаратты сүзу» әдісі арқылы бейнематериал тамашалау. «Қазақтың ұлттық киімдері» Постер қорғау 1-ші топ. Сәукеле (кинолента арқылы қорғайды)
2-ші топ. Шапан. (постер арқылы қорғайды)
3-ші топ. Тымақ («Пазл» әдісі арқылы қорғайды)
Жазылым. Оқулықтағы 3-тапсырманы орындайды.
Оқылым. «Сканер» әдісі арқылы 5-тапсырманы орындайды.
|
Оқушылар бейнематериалды тамашалай отырып, пікіралмасады. Әр топ берілген тапсырма бойынша постер қорғайды. 1-ші топ. Сәукеле. Байырғы заманнан қазіргі заманға дейінгі сәукеленің суреттін оқушылар рет-ретімен кинолентаға жабыстырады. 2-ші топ. Шапан. Әр ұлт шапандарының суреті беріледі. Соның ішіндегі ұлттық шапандард ы таңдап алып, түсіндіреді. 3-ші топ. Тымақ. Пазлдағы тымақтың суретін құрастырып шығып, түсіндіреді.
Оқушылар берілген тапсырманы 1 тапсырмаға қарап орындайды. Оқушылар оқулықтағы 5 тапсырманы оқып шығады.
|
5 балдық жүйемен «Домбыра» әдісі арқылы өз-өзін бағалау
|
Слайд Постер Кинолента Пазл қима қағаздары
Оқулық
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
БЕКІТУ . «Мина» әдісі бойынша сабақты бекіту. Сұрақтар тест түрінде беріледі.
Үйге тапсырма. 28 бет, 4-тапсырма
РЕФЛЕКСИЯ «Киіз үй» әдісі
|
Оқушылар «Мина» әдісі бойынша берілген тест тапсырмаларын орындайды. Минаны жарып алмау мақсатында тест тапсырмаларын дұрыс орындаулары керек.
Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.
Оқушылар «Мен сабақты өте жақсы түсіндім», «Мен сабақты орташа деңгейде түс індім» және «Тақырып бойынша әлі де ізденуім керек» деген екі қоржынның бірін таңдап ішіне стикер салады. |
3 балдық жүйемен «Домбыра» әдісі арқылы өз-өзін бағалау
|
Слайд
Стикер Киіз үй шкатулкалары |
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















