Бейнелеу
өнері
|
Мектеп:
|
Күні: .
|
Оқытушының
аты-жөні:
|
Сынып: 1 сабақ
6
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Блок
|
«Бізді қоршаған
әлем»
|
Бөлім:
|
Салт – дәстүр және ауыз
әдебиеті
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
«Ұлттық
киімдер» коллажы.
|
Сабақта меңгерілетін оқу
мақсаттары
|
1.3.5.1 Қоршаған әлемнің кейбір
ерекшеліктерін білу, оларды бейнелер мен пішіндердің көмегімен
сәндік - қолданбалы өнер құралдары арқылы
қолдану.
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Бейнелер мен пішіндерді
ажыратады және бейнелейді.
Ерекшеліктерін
біледі.
Бейнелер мен пішіндерді
түсінеді, қолданады және сипаттайды.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыт
|
Педагогтың
әрекеті
|
Оқушылардың
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басталуы
0-5
мин
|
Оқушылармен сәлемдесу.
Құндылықтарды еске түсіру.
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру.
Ширату жаттығулары арқылы
жүреді.
Күлімде, күн,
күлімде,
Күлсін барлық бала
шат.
Берекелі
бүгіндей,
Бейбіт болсын
болашақ.
|
Сәлемдеседі.
Ширату жаттығуын
орындайды.
|
Ауызша бағалау Тамаша!
|
Оқулықтағы түсініктемелер мен
берілген суреттер
|
11-20 мин
Ортасы
21-40
мин
|
Білу және
түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен танысады.
Жаңа
сабақ.
Әртүрлі ұлттық киімдерге
байланысты бейнежазбаны тамашалау. Түсіндірме жұмысын
жасау
Сергіту сәті «Қонжық» биін
билеу
1-тапсырма «Кім шапшаң!» әдісі
арқылы суреттер арқылы берілген әртүрлі ұлттардың киімдерін ерлер
және әйелдер киіміне топтастыру.
2-тапсырма өздеріне ұнаған бір
ұлттың киімін таңдап түрлітүсті қарындаштардың көмегімен суретін
салу.
Сергіту сәті «Көңілді қояндар»
биі.
Джесси Джентилдің
жұптас-ойлан-бөліс әдісі арқылы оқушылар салған суреттерін бір –
бірімен бөліседі.
|
Бейне жазбаны
көргеннен соң, тақырыпты
шығарады.
Сұрақтарға жауап
береді.
Өз бөлмелерінің дизайны жайлы
ой бөлісуі мүмкін.
Билеп
сергиді.
- Түрлі-түсті қағаздан
торсықтың жасалу жолдарын түсінеді Билеп
сергиді. Өздері түрлітүсті қағаздан шаблонның көмегімен
торсықты жасайды.
|
Дискриптор
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
https://youtu.be/RAb0GJ37unQhttps://youtu.be/RAb0GJ37u
nQ
https://youtu.be/sPX27NNVWCY
Сурет дәптер
Интерактивті тақта.
|
40-45 мин
Аяқталуы
|
Рефлексия: «Алтын балық»
әдісі.
Оқушыларға жасырын сурттер
таратылады.
Кімге алтын балық түссе, сол
оқушы ортаға шығады. Балалар сол оқушыға сұрақтар
қояды. Жауап бере алмаса, басқа оқушыларға көмектесуге
болады.
|
«Алтын балық» әдісі бойынша ой
қорытып, сабаққа рефлексия жасайды
|
Оқушылар мүсіндеген заттары
бойынша білгендері мен үйренгендерін
қорытындылайды.
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау. Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына
қандай тапсырма ұсынасыз?
|
Бағалау. Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Қабілеті жоғары
оқушыларға «Қарқын тәсілі»
әдісімен Көркемдеп аралаудың күрделі түрлерін
қолдана алады. Қолдауды қажет ететін оқушылар аралаудың қарапайым
түрлерін қолдана алады.
|
1-10 баллдық жүйе бойынша
бағаланады.
|
Денсаулық сақтау
технологиялары.
Сабақта сергіту
жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін
қолданамын.
Осы сабақта
қолданылатын
Қауіпсіздік техникасы
ережелерінің тармақтары орындалады.
|
Жалпы
бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі
жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да
ойланыңыз.
1:
2:
Сабақты жақсартуға не
жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да
ойланыңыз.
1:
2:
Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым?
Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?
1:
2:
|