|
Бөлім |
САЛТ-ДӘСТҮР ЖӘНЕ АУЫЗ ӘДЕБИЕТІ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Кожагулова А.А. |
|
|
Күні |
15.03.2024ж. |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
10-сабақ. Ұлттық мұражай |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.2.1 жаңа сөздерден сөйлем құратып сөйлету. 2.2.4.1 . тірек сөздер/сұрақтар, бейнебаян негізінде сабақтың тақырыбын меңгерту, өз ойларын айтқызу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: сюжетті сурет, сұрақтар негізінде сөздерді айтады. Оқушылардың көбі жасай алады: сурет бойынша сөйлемдер құрайды. Оқушылардың кейбірі жасай алады: бейнебаян негізінде тақырыпты түсіне аалады, тірек сөздер арқылы сөйлемдер құрап сөйлей алады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Стоп ойыны».
Өтілген тақырыптарды пысықтау. «Ойлан» ойыны арқылы. |
Оқушылар стоп дегенде видео тоқтайды тоқтаған іс-әрекетті көрсетеді.
Ойында белсенділік танытады. Сөздердің дұрыстығын айтып, сурет бойынша өтілген тақырыптарды еске түсіреді. |
ҚБ: Мадақтау әдісі. |
Бейнебаян
Слайд |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
«Миға шабуыл» стратегиясы. Бейнебаянды көрсетеді.
Айтылым. Жаңа сөз: мұражай, жәдігер, фотоқұжат, жазғы.
1-тапсырма. Тыңдалым.
|
Бейнебаяннан түсінгендерін сөзбен, сөйлеммен айтады.
«Кім жылдам» әдісі. Өтілген сөздерді есте сақтау мақсатында оқушылар сөйлемдер құрастырады.
Тыңдалым мәтіні бойынша сұраққа жауап береді. |
ҚБ: Мадақтау әдісі ҚБ: «Бас бармақ» әдісі |
Бейнебаян сюжетті сурет |
|
|
Мұражайда үлкен LED-экрандар, фотоқұжаттар бар. |
|
|
Залдың ортасында киіз үй тұр. |
|
|
3-тапсырма. Айтылым. Әңгімелеп бер. Суреттерге қара.
Жазылым. 4-тапсырма.
Тірек сөздер: фотоқұжат, көрсетілген, киіз үй, дөңгелек. |
Дескриптор: - өз ойларын айтады.
Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Сергіту сәті Бас, иық, тізе, аяқ. Музыкалық жаттығу. Дескриптор:
Дескриптор: - Сөйлемдер құрастырады, дәптерлеріне жазады. |
ҚБ:
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі
|
слайд интербелсенді тақта сызба |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «Басбармақ » әдісі.
Өзін-өзі бағалау. Бағалау парақтары арқылы.
|
Бір оқушы тұрып бастаса, келесі оқушы жалғастырып әкетеді. |
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық мұражай 2 сынып
Ұлттық мұражай 2 сынып
|
Бөлім |
САЛТ-ДӘСТҮР ЖӘНЕ АУЫЗ ӘДЕБИЕТІ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Кожагулова А.А. |
|
|
Күні |
15.03.2024ж. |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
10-сабақ. Ұлттық мұражай |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.2.1 жаңа сөздерден сөйлем құратып сөйлету. 2.2.4.1 . тірек сөздер/сұрақтар, бейнебаян негізінде сабақтың тақырыбын меңгерту, өз ойларын айтқызу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: сюжетті сурет, сұрақтар негізінде сөздерді айтады. Оқушылардың көбі жасай алады: сурет бойынша сөйлемдер құрайды. Оқушылардың кейбірі жасай алады: бейнебаян негізінде тақырыпты түсіне аалады, тірек сөздер арқылы сөйлемдер құрап сөйлей алады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Стоп ойыны».
Өтілген тақырыптарды пысықтау. «Ойлан» ойыны арқылы. |
Оқушылар стоп дегенде видео тоқтайды тоқтаған іс-әрекетті көрсетеді.
Ойында белсенділік танытады. Сөздердің дұрыстығын айтып, сурет бойынша өтілген тақырыптарды еске түсіреді. |
ҚБ: Мадақтау әдісі. |
Бейнебаян
Слайд |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
«Миға шабуыл» стратегиясы. Бейнебаянды көрсетеді.
Айтылым. Жаңа сөз: мұражай, жәдігер, фотоқұжат, жазғы.
1-тапсырма. Тыңдалым.
|
Бейнебаяннан түсінгендерін сөзбен, сөйлеммен айтады.
«Кім жылдам» әдісі. Өтілген сөздерді есте сақтау мақсатында оқушылар сөйлемдер құрастырады.
Тыңдалым мәтіні бойынша сұраққа жауап береді. |
ҚБ: Мадақтау әдісі ҚБ: «Бас бармақ» әдісі |
Бейнебаян сюжетті сурет |
|
|
Мұражайда үлкен LED-экрандар, фотоқұжаттар бар. |
|
|
Залдың ортасында киіз үй тұр. |
|
|
3-тапсырма. Айтылым. Әңгімелеп бер. Суреттерге қара.
Жазылым. 4-тапсырма.
Тірек сөздер: фотоқұжат, көрсетілген, киіз үй, дөңгелек. |
Дескриптор: - өз ойларын айтады.
Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Сергіту сәті Бас, иық, тізе, аяқ. Музыкалық жаттығу. Дескриптор:
Дескриптор: - Сөйлемдер құрастырады, дәптерлеріне жазады. |
ҚБ:
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі
|
слайд интербелсенді тақта сызба |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «Басбармақ » әдісі.
Өзін-өзі бағалау. Бағалау парақтары арқылы.
|
Бір оқушы тұрып бастаса, келесі оқушы жалғастырып әкетеді. |
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
|
шағым қалдыра аласыз
















