|
Сабақ |
|||
|
Күні 15.04.2024 |
Мұғалімнің ТАӘ: Сайфуллаева Гүлнұр Ырысбайқызы |
|
|
|
Сынып 9 |
Қ |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлттық құндылық -ұлт қазынасы |
|
|
|
Оқу мақсаты: |
Оқушыларға ұлттық құндылықтың маңызын түсіндіру. |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу,түсіну,қолдану.Сипаттау |
|
|
|
Бағалау критерийі: |
Білім алушы
|
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдер |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. 5- минут |
-Сәлемдесу; -Түгендеу; -Ынтымақтастық атмосферасын құру;
|
-Мүғаліммен сәлемдеседі; |
|
Интерактивті тақта, слайд |
|
ІІ Сабақтың ортасы 15 минут |
Оқушыларға ұлттық құндылықтың не екенін түсіндіреді. Кері байланыс жасайды.Әрбір жаңа терминге анықтама беріп, сипаттайды. Тақырыпқа қатысты құндылықтар мен салт -дәстүрлерге анықтама береді.Қазіргі таңдағы қолданыста жоқ салт дәстүрлер жайлы оқушылардан сұрайды. Тапсырма: Көрініс құрастыру. Дайын тақырыптар «Наурыз мейрамы»,«Қырқынан шығару»,«Тұсаукесер» сияқты салт-дәстүрлерді өз қалаулары бойынша таңдап алып қысқа уақыттың ішінде отырған қатарлары бойынша көрініс құрастырады |
Мұғалімнің ақпараттарын тыңдайды. Өз ойларын айтады. Мұғалімнің сұрағы бойынша жауап береді |
|
Презентация
|
|
III Бекіту 10 минут |
Көрініс құрастырған соң осыған байланысты басқа топтарға сұрақ қойылады. |
|
5-10 балл арасында |
Ғаламтор |
|
ІV Бағалау 8 минут |
«Барабан әдісі» бойынша оқушыларды кездейсоқ түрде таңдап алып өтілген тақырып бойынша Educaplay онлайн платформасы арқылы оқушыларға салт-дәстүрлерге байланысты терминдар мен анықтамаларын сәйкестендіру тапсырмасы берілді. Оқушылардың өзін–өзі бағалауын ұйымдастыра отырып, кері байланыс жасаймыз. — Сабақ сіздерге ұнады ма? — Сіздер үшін қиын болған не? — Сабақтан қандай жаңа білім алдыңыз? |
Барабан әдісінде есімдері таңдалған оқушылар тақтаға шығып терминдар мен анықтамаларын сәйкестендіреді. |
5-10 балл арасында |
Онлайн платформа https://wordwall.net/ru/resource/71312732 https://www.educaplay.com/game/18678238-new_seven_wonders_of_the_world.html |
|
V Үй тапсырмасы 2 минут |
Өтілген тақырып аясында және қосымша ақпарат көздерін қолдана отырып Қазақстандағы қолданыстан шыққан салт-дәстүрді біліп келу |
Қосымша интернет көздерін пайдалана отырып тапсырманы орындайды |
5-10 балл |
Ғаламтор көзі,газет, журнал |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық құндылықтар
Ұлттық құндылықтар
|
Сабақ |
|||
|
Күні 15.04.2024 |
Мұғалімнің ТАӘ: Сайфуллаева Гүлнұр Ырысбайқызы |
|
|
|
Сынып 9 |
Қ |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлттық құндылық -ұлт қазынасы |
|
|
|
Оқу мақсаты: |
Оқушыларға ұлттық құндылықтың маңызын түсіндіру. |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу,түсіну,қолдану.Сипаттау |
|
|
|
Бағалау критерийі: |
Білім алушы
|
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдер |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. 5- минут |
-Сәлемдесу; -Түгендеу; -Ынтымақтастық атмосферасын құру;
|
-Мүғаліммен сәлемдеседі; |
|
Интерактивті тақта, слайд |
|
ІІ Сабақтың ортасы 15 минут |
Оқушыларға ұлттық құндылықтың не екенін түсіндіреді. Кері байланыс жасайды.Әрбір жаңа терминге анықтама беріп, сипаттайды. Тақырыпқа қатысты құндылықтар мен салт -дәстүрлерге анықтама береді.Қазіргі таңдағы қолданыста жоқ салт дәстүрлер жайлы оқушылардан сұрайды. Тапсырма: Көрініс құрастыру. Дайын тақырыптар «Наурыз мейрамы»,«Қырқынан шығару»,«Тұсаукесер» сияқты салт-дәстүрлерді өз қалаулары бойынша таңдап алып қысқа уақыттың ішінде отырған қатарлары бойынша көрініс құрастырады |
Мұғалімнің ақпараттарын тыңдайды. Өз ойларын айтады. Мұғалімнің сұрағы бойынша жауап береді |
|
Презентация
|
|
III Бекіту 10 минут |
Көрініс құрастырған соң осыған байланысты басқа топтарға сұрақ қойылады. |
|
5-10 балл арасында |
Ғаламтор |
|
ІV Бағалау 8 минут |
«Барабан әдісі» бойынша оқушыларды кездейсоқ түрде таңдап алып өтілген тақырып бойынша Educaplay онлайн платформасы арқылы оқушыларға салт-дәстүрлерге байланысты терминдар мен анықтамаларын сәйкестендіру тапсырмасы берілді. Оқушылардың өзін–өзі бағалауын ұйымдастыра отырып, кері байланыс жасаймыз. — Сабақ сіздерге ұнады ма? — Сіздер үшін қиын болған не? — Сабақтан қандай жаңа білім алдыңыз? |
Барабан әдісінде есімдері таңдалған оқушылар тақтаға шығып терминдар мен анықтамаларын сәйкестендіреді. |
5-10 балл арасында |
Онлайн платформа https://wordwall.net/ru/resource/71312732 https://www.educaplay.com/game/18678238-new_seven_wonders_of_the_world.html |
|
V Үй тапсырмасы 2 минут |
Өтілген тақырып аясында және қосымша ақпарат көздерін қолдана отырып Қазақстандағы қолданыстан шыққан салт-дәстүрді біліп келу |
Қосымша интернет көздерін пайдалана отырып тапсырманы орындайды |
5-10 балл |
Ғаламтор көзі,газет, журнал |
шағым қалдыра аласыз















