|
Бөлім: |
2-бөлім: Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті. Фонетика. Сөйлеу ағымындағы әуен, әуез, тембр, қарқын, кідіріс |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 8-сынып қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлттық құндылықтар ел болмысы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.1 тақырып бойынша материал жинақтап, тезистік жоспар құру; 8.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тақырып бойынша материал жинақтап, тезистік жоспар құрады, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3\5 минут |
Мұғалім оқушылармен амандасады Психологиялық тренинг «Досыңа көңіл –күй сыйла » әдісі арқылы Оқушылардың назарын сабаққа аударады Сабақтың оқу мақсатын хабарлау 8.3.1.1 тақырып бойынша материал жинақтап, тезистік жоспар құру; 8.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану |
Оқушылар- дың зейіні шоғырланады өткен тақырыптарға шолу жасап мұғалімге айтады Сабақтың оқу мақсатын талқылайды |
|
Оқулық, қосымша интернет мәліметтері |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут 15минут 10 минут |
1-тапсырма 1.Құндылық дегенді қалай түсінесің? 2.Сен үшін өмірдегі құндылық не? 3.Мәңгілік құндылыққа нені жатқызасың? 4.Ол уақытқа бағына ма? 5.Белгілі бір ортамен шектеле ме? 6.Ол нәсілге , ұлтқа бөліне ме? Кластер әдісі арқылы топтастырыңдар Толық өркениетті ел болу үшін, алдымен, өз мәдениетімізді, өз тарихымызды бойымызға сіңіріп, содан кейін өзге дүниені игеруге ұмтылғанымыз жөн. Н.Назарбаев.
2-тапсырма Тақырып: «Ұлттық құндылықтардың ел болашағы мен жастар тәрбиесі үшін маңыздылығы»
3-тапсырма «Ұлттық құндылықтардың
жастар тәрбиесіне әсері»
тақырыбы. Саралау тапсырмасы — Адамзаттық құндылықтың қазіргі сипаты қалай деп ойлайсың? — Болашақта құндылықтар әлеміне қандай үлес қосамын деп ойлайсың? |
Оқушылар берілген тапсырманы жазбаша орындайды Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді Мәтінмен жұмыс жасайды. Берілген тапсырманы жазбаша орындайды Ауызша өз пікірлерін білдіреді жазба жұмысын орындайды. ЕББҚ бар оқушы тапсырманы орындайды |
№1Дескриптор 2балл Сұрақтарға жауап береді; Кластерде топтастырады; Өз ойын дәлел арқылы келтіреді. №2Дескриптор 4 балл Сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктерін әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады. №3Дескриптор 3 балл - тақырып бойынша мәселені анықтайды; - себептер келтіреді,дәлелдер айтады. -қорытынды жасайды. №4Дескриптор 1 балл Сұрақтарға жауап бере отырып жазбаша тапсырманы орындайды. |
АКТ Оқулық таратпа материалдар Оқулық, АКТ |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут Үйге тапсырма |
Рефлекция 10-40 пайыз –ештеңе түсінбедім 50-70 пайыз –түсіндім 80-10 пайыз барлығы түсінікті 5 - тапсырма |
Тапсырманы орындайды |
«Instagram» әдісі Ашық журнал |
Слайд |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық құндылықтар ел болмысы
Ұлттық құндылықтар ел болмысы
|
Бөлім: |
2-бөлім: Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті. Фонетика. Сөйлеу ағымындағы әуен, әуез, тембр, қарқын, кідіріс |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 8-сынып қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлттық құндылықтар ел болмысы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.1 тақырып бойынша материал жинақтап, тезистік жоспар құру; 8.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тақырып бойынша материал жинақтап, тезистік жоспар құрады, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3\5 минут |
Мұғалім оқушылармен амандасады Психологиялық тренинг «Досыңа көңіл –күй сыйла » әдісі арқылы Оқушылардың назарын сабаққа аударады Сабақтың оқу мақсатын хабарлау 8.3.1.1 тақырып бойынша материал жинақтап, тезистік жоспар құру; 8.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану |
Оқушылар- дың зейіні шоғырланады өткен тақырыптарға шолу жасап мұғалімге айтады Сабақтың оқу мақсатын талқылайды |
|
Оқулық, қосымша интернет мәліметтері |
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут 15минут 10 минут |
1-тапсырма 1.Құндылық дегенді қалай түсінесің? 2.Сен үшін өмірдегі құндылық не? 3.Мәңгілік құндылыққа нені жатқызасың? 4.Ол уақытқа бағына ма? 5.Белгілі бір ортамен шектеле ме? 6.Ол нәсілге , ұлтқа бөліне ме? Кластер әдісі арқылы топтастырыңдар Толық өркениетті ел болу үшін, алдымен, өз мәдениетімізді, өз тарихымызды бойымызға сіңіріп, содан кейін өзге дүниені игеруге ұмтылғанымыз жөн. Н.Назарбаев.
2-тапсырма Тақырып: «Ұлттық құндылықтардың ел болашағы мен жастар тәрбиесі үшін маңыздылығы»
3-тапсырма «Ұлттық құндылықтардың
жастар тәрбиесіне әсері»
тақырыбы. Саралау тапсырмасы — Адамзаттық құндылықтың қазіргі сипаты қалай деп ойлайсың? — Болашақта құндылықтар әлеміне қандай үлес қосамын деп ойлайсың? |
Оқушылар берілген тапсырманы жазбаша орындайды Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді Мәтінмен жұмыс жасайды. Берілген тапсырманы жазбаша орындайды Ауызша өз пікірлерін білдіреді жазба жұмысын орындайды. ЕББҚ бар оқушы тапсырманы орындайды |
№1Дескриптор 2балл Сұрақтарға жауап береді; Кластерде топтастырады; Өз ойын дәлел арқылы келтіреді. №2Дескриптор 4 балл Сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктерін әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады. №3Дескриптор 3 балл - тақырып бойынша мәселені анықтайды; - себептер келтіреді,дәлелдер айтады. -қорытынды жасайды. №4Дескриптор 1 балл Сұрақтарға жауап бере отырып жазбаша тапсырманы орындайды. |
АКТ Оқулық таратпа материалдар Оқулық, АКТ |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут Үйге тапсырма |
Рефлекция 10-40 пайыз –ештеңе түсінбедім 50-70 пайыз –түсіндім 80-10 пайыз барлығы түсінікті 5 - тапсырма |
Тапсырманы орындайды |
«Instagram» әдісі Ашық журнал |
Слайд |
|
шағым қалдыра аласыз
















