Павлодар облысы білім беру басқармасының «Облыстық көп салалы дарынды балаларға арналған көптілді лицей-интернаты» КММ

«Ұлттық рух – тәуелсіздік тірегі» («Жеткіншектің жеті жарғысы» жобасы)
атты тәрбие сағаты
Сынып жетекшілері: қазақ тілі мен әдебиеті
пәнінің мұғалімі – Шакманова Айгерім Тәнірбергенқызы (+7 705 842 65 67)
дене шынықтыру пәнінің мұғалімі – Нұрахмед Жолдығазы (+7 747 870 69 90)
Тәрбиеші – Абдуллаев Данияр (+7 707 699 93 05, +7 771 327 42 12)
2023-2024 оқу жылы
-
Педагогтің Т.А.Ә.
Шакманова Айгерім Тәнірбергенқызы
Күні:
Сынып:
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Тәрбие сағатының тақырыбы:
«Ұлттық рух – тәуелсіздік тірегі» («Жеткіншектің жеті жарғысы» жобасы)
Құндылық
Өз еліне, жеріне сүйіспеншілік, отансүйгіштік қасиеттерін дамыту
Мақсаты
Болашақ ұрпақтың рухани тұлғалық және адамгершілік құндылықтарын дамыту
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал туғызу. Қызығушылығын ояту.
Әнұран. 4-топқа 4 түрлі пазл «Q code» партаның үстінде жатады. Сонымен қоса q-code тақтаға шығарып қойылады. Сол әдіс арқылы оқушылар тәрбие сағатының тақырыптарын болжайды. «Қызықты карточкалар» әдісі арқылы 4 топқа бөлеміз. Ол үшін алдын ала үстел үстінде қорапшада 4 түрлі пырақ, қыран, көкбөрі, арыстан суреті бейнеленген суреттерді қарамай кездейсоқ тандап алып, топқа бөлінеді.
Таңдалған суреттер бойынша топқа бөлінеді.
4 түрлі пырақ, қыран, көкбөрі, арыстан суреті бейнеленген суреттер, қорапшалар немесе конверт
Сабақтың ортасы
30 мин
«Тәуелсіздігімізге 30 жыл» атты бейнебаян көрсету арқылы оқушыларға жазбаша мен ауызша жұмыстарын ұйымдастыру.
Көрсетілетін бейнебаян бойынша әр топ өзідеріне берілген тапсырманы постер арқылы қорғайды.
Сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=XvQhEcxsTtg
1-топ: «Тәуелсіздік» деген не? Елімнің гүлденуі үшін не істей аламын?
2-топ: Тәуелсіздікке қалай қол жеткіздік?
3-топ: Ұлттық рухымызды сақтап қалу үшін не істеу керек?
4-топ: Тәуелсіздік жолындағы қаһармандарды кезеңмен бөліп шығу.
Кері байланыс:
Топаралық бағалау: «Төрт бұрыш» әдісі
1-бұрыш: Толықтай келісемін;
2-бұрыш: Жартылай келісемін;
3-бұрыш: Сұрағым бар;
4-бұрыш: Үздік жұмыс.
Топқа бөлініп, сұрақтарға жауап береді. Постер жасайды, ауызша жауап береді.
А 3 форматындағы ақ қағаз, фломастер, түрлі түсті қарындаштар
Сабақтың аяғы
10 мин
Рефлексия. «Почта» әдісі
«Почта жәшігіне» оқушылар өздерінің тәрбие сабағынан алған әсерлерін қағаз бетіне түсіріп, хат жазады.
Хатта жарқын болашаққа деген өздерінің тілектерін, сұрақтарын, ұсыныстарын жазады.
«Мен – қазақпын!» әнімен тәрбие сағатын қорытындылау
Сілтеме:
https://www.youtube.com/watch?v=mn5do97p5BU
Оқушылар арнайы жәшікке болашаққа хат жазып салады.
«Почта жәшігі»





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ұлттық рух – тәуелсіздік тірегі" атты тәрбие сағаты
"Ұлттық рух – тәуелсіздік тірегі" атты тәрбие сағаты
Павлодар облысы білім беру басқармасының «Облыстық көп салалы дарынды балаларға арналған көптілді лицей-интернаты» КММ

«Ұлттық рух – тәуелсіздік тірегі» («Жеткіншектің жеті жарғысы» жобасы)
атты тәрбие сағаты
Сынып жетекшілері: қазақ тілі мен әдебиеті
пәнінің мұғалімі – Шакманова Айгерім Тәнірбергенқызы (+7 705 842 65 67)
дене шынықтыру пәнінің мұғалімі – Нұрахмед Жолдығазы (+7 747 870 69 90)
Тәрбиеші – Абдуллаев Данияр (+7 707 699 93 05, +7 771 327 42 12)
2023-2024 оқу жылы
-
Педагогтің Т.А.Ә.
Шакманова Айгерім Тәнірбергенқызы
Күні:
Сынып:
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Тәрбие сағатының тақырыбы:
«Ұлттық рух – тәуелсіздік тірегі» («Жеткіншектің жеті жарғысы» жобасы)
Құндылық
Өз еліне, жеріне сүйіспеншілік, отансүйгіштік қасиеттерін дамыту
Мақсаты
Болашақ ұрпақтың рухани тұлғалық және адамгершілік құндылықтарын дамыту
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал туғызу. Қызығушылығын ояту.
Әнұран. 4-топқа 4 түрлі пазл «Q code» партаның үстінде жатады. Сонымен қоса q-code тақтаға шығарып қойылады. Сол әдіс арқылы оқушылар тәрбие сағатының тақырыптарын болжайды. «Қызықты карточкалар» әдісі арқылы 4 топқа бөлеміз. Ол үшін алдын ала үстел үстінде қорапшада 4 түрлі пырақ, қыран, көкбөрі, арыстан суреті бейнеленген суреттерді қарамай кездейсоқ тандап алып, топқа бөлінеді.
Таңдалған суреттер бойынша топқа бөлінеді.
4 түрлі пырақ, қыран, көкбөрі, арыстан суреті бейнеленген суреттер, қорапшалар немесе конверт
Сабақтың ортасы
30 мин
«Тәуелсіздігімізге 30 жыл» атты бейнебаян көрсету арқылы оқушыларға жазбаша мен ауызша жұмыстарын ұйымдастыру.
Көрсетілетін бейнебаян бойынша әр топ өзідеріне берілген тапсырманы постер арқылы қорғайды.
Сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=XvQhEcxsTtg
1-топ: «Тәуелсіздік» деген не? Елімнің гүлденуі үшін не істей аламын?
2-топ: Тәуелсіздікке қалай қол жеткіздік?
3-топ: Ұлттық рухымызды сақтап қалу үшін не істеу керек?
4-топ: Тәуелсіздік жолындағы қаһармандарды кезеңмен бөліп шығу.
Кері байланыс:
Топаралық бағалау: «Төрт бұрыш» әдісі
1-бұрыш: Толықтай келісемін;
2-бұрыш: Жартылай келісемін;
3-бұрыш: Сұрағым бар;
4-бұрыш: Үздік жұмыс.
Топқа бөлініп, сұрақтарға жауап береді. Постер жасайды, ауызша жауап береді.
А 3 форматындағы ақ қағаз, фломастер, түрлі түсті қарындаштар
Сабақтың аяғы
10 мин
Рефлексия. «Почта» әдісі
«Почта жәшігіне» оқушылар өздерінің тәрбие сабағынан алған әсерлерін қағаз бетіне түсіріп, хат жазады.
Хатта жарқын болашаққа деген өздерінің тілектерін, сұрақтарын, ұсыныстарын жазады.
«Мен – қазақпын!» әнімен тәрбие сағатын қорытындылау
Сілтеме:
https://www.youtube.com/watch?v=mn5do97p5BU
Оқушылар арнайы жәшікке болашаққа хат жазып салады.
«Почта жәшігі»





шағым қалдыра аласыз













