|
Білім беру ұйымының атауы |
«Алматы облысы білім басқармасының Қарасай ауданы бойынша білім бөлімі» ММ-нің «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||
|
Бөлім: |
1 бөлім Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Сөз мәдениеті |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есенкулова Ж. |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: 10 Д |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық руханиятымыздың өзегі - тіл |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.1.3.1 мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтау және ғаламдық мәселелермен байланыстыру; 10.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды және ғаламдық мәселелермен байланыстырады мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады |
|||||||||||
|
Бағалау критерийі |
тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстырады; мәтіндегі астарлы ойды анықтайды; мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады. |
|||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
|
|||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. “Мен … ” және “Мен қандаймын” жаттығуы.
Даналық сөзді анықтап, мазмұнын ашады. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
5-тапсырма. М.Шахановтың «Рух пен тіл» әнін тауып тыңдап, өлең туралы пікірлеріңді айтыңдар. Ғаламдық мәселелермен байланыстырыңдар. https://www.youtube.com/watch?v=1xXU6OAwidY
Есте сақтаңыз!
ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН
4-тапсырма. Берілген сөздердің соңғы буындарында ұ, ү, ө дыбыстары айтылғанымен, жазылмау себебін түсіндіріңдер.
Бекіту. Қазақ тілі туралы ұлт зиялыларының нақыл сөздерімен танысып, «Дербес пікір» айту тәсілі бойынша өз пікірлеріңді айтыңдар.
|
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
Оқушылар даналық сөзді анықтап, мазмұнын ашады. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды.
М.Шахановтың «Рух пен тіл» әнін тауып тыңдап, өлең туралы пікірлеріңді айтыңдар. Ғаламдық мәселелермен байланыстырыңдар.
Граммати-калық тапсырмалар орындайды.
•ұ, ү, ө дыбыстарының емлесін түсіндіреді; •бұл дыбыстардың соңғы буындарда жазылу себебін түсіндіреді.
Қазақ тілі туралы ұлт зиялыларының нақыл сөздерімен танысып, «Дербес пікір» айту тәсілі бойынша өз пікірлерін білдіреді.
|
10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
Дескриптор: сұрақтарға жауап береді-1 жауабын нақты дәлелдермен толықтырады-1
Дескриптор: • Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1 • мәтінін тыңдап, мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланысты-рады-1
Дескриптор: • ұ, ү, ө дыбыстарының емлесін түсіндіреді-1 • бұл дыбыстардың соңғы буындарда жазылу себебін түсіндіреді-1
өз пікірлерін білдіреді-1 жауабын нақты дәлелдермен толықтырады-1
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
https://www.youtube.com/watch?v=1xXU6OAwidY
(e-history.kz ) |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 7-тапсырма |
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық руханиятымыздың өзегі-тіл
Ұлттық руханиятымыздың өзегі-тіл
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Алматы облысы білім басқармасының Қарасай ауданы бойынша білім бөлімі» ММ-нің «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||
|
Бөлім: |
1 бөлім Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Сөз мәдениеті |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есенкулова Ж. |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: 10 Д |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық руханиятымыздың өзегі - тіл |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.1.3.1 мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтау және ғаламдық мәселелермен байланыстыру; 10.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды және ғаламдық мәселелермен байланыстырады мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады |
|||||||||||
|
Бағалау критерийі |
тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстырады; мәтіндегі астарлы ойды анықтайды; мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады. |
|||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
|
|||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. “Мен … ” және “Мен қандаймын” жаттығуы.
Даналық сөзді анықтап, мазмұнын ашады. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
5-тапсырма. М.Шахановтың «Рух пен тіл» әнін тауып тыңдап, өлең туралы пікірлеріңді айтыңдар. Ғаламдық мәселелермен байланыстырыңдар. https://www.youtube.com/watch?v=1xXU6OAwidY
Есте сақтаңыз!
ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН
4-тапсырма. Берілген сөздердің соңғы буындарында ұ, ү, ө дыбыстары айтылғанымен, жазылмау себебін түсіндіріңдер.
Бекіту. Қазақ тілі туралы ұлт зиялыларының нақыл сөздерімен танысып, «Дербес пікір» айту тәсілі бойынша өз пікірлеріңді айтыңдар.
|
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
Оқушылар даналық сөзді анықтап, мазмұнын ашады. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды.
М.Шахановтың «Рух пен тіл» әнін тауып тыңдап, өлең туралы пікірлеріңді айтыңдар. Ғаламдық мәселелермен байланыстырыңдар.
Граммати-калық тапсырмалар орындайды.
•ұ, ү, ө дыбыстарының емлесін түсіндіреді; •бұл дыбыстардың соңғы буындарда жазылу себебін түсіндіреді.
Қазақ тілі туралы ұлт зиялыларының нақыл сөздерімен танысып, «Дербес пікір» айту тәсілі бойынша өз пікірлерін білдіреді.
|
10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
Дескриптор: сұрақтарға жауап береді-1 жауабын нақты дәлелдермен толықтырады-1
Дескриптор: • Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1 • мәтінін тыңдап, мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланысты-рады-1
Дескриптор: • ұ, ү, ө дыбыстарының емлесін түсіндіреді-1 • бұл дыбыстардың соңғы буындарда жазылу себебін түсіндіреді-1
өз пікірлерін білдіреді-1 жауабын нақты дәлелдермен толықтырады-1
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
https://www.youtube.com/watch?v=1xXU6OAwidY
(e-history.kz ) |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 7-тапсырма |
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















