|
Педагогтің аты-жөні: |
Шалкыбаева Сания Советбековна |
|||||
|
Күні: |
16.10.2024 |
|||||
|
Сыныбы:МАД 0 «Ә» |
Қатысушылар саны: 2 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Ұлттық тәрбие – ұлттық құндылық» |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Рухани құндылықтарымызды бағалай білуге баулу. Жағымды ой, ішкі сезімін қалыптастыру, адамның ішкі мүмкіндіктері туралы ұғымды кеңейту, өз күшіне сену және өз - өзіне баға беруді дамыту. Топпен заман талабына сай жұмыс істеу іскерлігін қалыптастыру. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
|
|||||
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
Ынталандыр Шаттық шеңбері: Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанамыз достарым Арайлап атқан күнге. Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Қонақтарға құрметпен Бас иеміз біз! |
Оқушылар шаттық шеңберін мұғаліммен бірге орындайды. |
|
|
||
|
Қызығушылықты ояту |
- Сәлеметсіңдер ме балалар мен АҚШ - тан келген саяхатшы боламын. Мен Қазақстан деген елді мекенді көргім келеді. Қазақ халқының дәстүрімен, тұрмыс - салт тіршілігімен танысқым келеді маған көмектесесіңдер ме? Тәрбиеші: - Әрине, кел төрлет! Біздің қазақ халқы өзінің қонақжайлылығымен ерекшеленеді. |
Балалар: Сәлеметсіз бе! |
|
|
||
|
|
Ендеше балалар өзге ұлт
өкіліне мәдениетімізді таныстыру үшін бірнеше ойын ойнайық. - Ұлттық көне баспанамызды қалай атаймыз? (киіз үй) - Киіз үйдің құрылымымен кім таныстырады? (Киіз үй шаңырақ, уық, кереге, есіктен) құрылады. - Киіз үйді немен жабдықтаймыз? (киіз текеметпен, түндікпен жабдықтаймыз. Оның сыртын түрлі ою – өрнектермен безендіреміз.) - Ұлттық баспанамызды кімдер пайдаланған? (Көшпелі ата - бабаларымыз).
2 – ойын: Үш топқа үш түрлі тапсырма беріледі. Тәрбиешінің жетекшілігі арқылы қолдау көрсету. Бақылау арқылы тапсырмалар орындалады. Қазағымыздың ұлттық әшекей бұйымдарды атап, ұлттық мерекеде болатын ұлттық тағамымызды, ұлттық аспаптарды атап көрсетіп, тапсырмаларды орындаймыз.
-Сендер қандай ақылдысыңдар,шаршаған боларсыңдар. Ондай болса сергіту сәтін жасайық. Сергіту сәті: Қара жорға биі.
Балалар ұлттық қызықты ойындар ойнап біздің қонағымызға еліміздің құндылығын көрсеттік. Іс әрекет қызық болып жатыр ма?
3-Ондай болатын болса «Сандар сыры» деген 3 ші- ойынымызды ойнайық: берілген тапсырманың жауабы қай қалташаға тиесілі екенін табыңдар.
4 ойын: Балалар сендер асық ойынын ойнап көргенсіңдер ме? Асық ойыны баланың жастайынан жүйке жүйелерін шыңдап, оларды дәлдікке, ұстамдылыққа, байсалдылыққа тәрбиелейді. Ондай болса ойынымызды бастайық. Ойынның шарты қалташаның берілген оюдағы түсіне байланысты асықтарды теріп салу
5 ші ойын. Балалар енді оюды көлеңкесі бойынша сәйкестендірейік. |
Оқушылар сұраққа белсене жауап беруге тырысады... Балалар топқа бөлініп тапсырмаларды қызығып орындайды Балалар сергіту сәтін орындайды Балалар: Ия Балалар есеп шығарып жауабын табады. Асық туралы мәлімет алып, оюдың түсіне байланысты асықтарды қалташаға салады. |
|
|
||
|
Қортынды |
Қазіргі ұрпақтың, ХХІ ғасырдағы қазақ ұрпағының міндеті – экономикамызды дамыта отырып, ұлттық құндылығымызды қорғап, дамытып, сақтай отырып әлемдік қауымдастыққа кірігу. Егер ұлттық құндылығымызды сақтай алмасақ жаһандануға жұтылып кетеміз. Жаһандануға жұтылып кетпей, президентіміздің алдыға қойған мақсаты «Мәңгілік Ел» болып қалу үшін ұлттық құндылықтарымызды сақтап, қорғай білуіміз керек. Себебі, ұлттық құндылық – ұлттың тірегі ! Шығармашылық жұмыстарымыз жалындап жана берсін деген ниетпен бүгінгі оқу қызметімізді бір - бірімізге тілек шамын беру арқылы қорытындылайық. |
|
|
|
||
|
Соңы 4мин |
Кері байланыс Балалар егер сабақ түсінікті болса жасыл оюды, енді түсініп келе жатқан болсаңдар сары оюды, түсінбеген болсаңдар қызыл оюды көтеріңіздер. |
Біледі:сандарды санауды, , ойындар ойнауды,түстерді ажыратуды. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Ұлттық тәрбие – ұлттық құндылық»
«Ұлттық тәрбие – ұлттық құндылық»
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шалкыбаева Сания Советбековна |
|||||
|
Күні: |
16.10.2024 |
|||||
|
Сыныбы:МАД 0 «Ә» |
Қатысушылар саны: 2 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Ұлттық тәрбие – ұлттық құндылық» |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Рухани құндылықтарымызды бағалай білуге баулу. Жағымды ой, ішкі сезімін қалыптастыру, адамның ішкі мүмкіндіктері туралы ұғымды кеңейту, өз күшіне сену және өз - өзіне баға беруді дамыту. Топпен заман талабына сай жұмыс істеу іскерлігін қалыптастыру. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
|
|||||
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
|
Ынталандыр Шаттық шеңбері: Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанамыз достарым Арайлап атқан күнге. Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Қонақтарға құрметпен Бас иеміз біз! |
Оқушылар шаттық шеңберін мұғаліммен бірге орындайды. |
|
|
||
|
Қызығушылықты ояту |
- Сәлеметсіңдер ме балалар мен АҚШ - тан келген саяхатшы боламын. Мен Қазақстан деген елді мекенді көргім келеді. Қазақ халқының дәстүрімен, тұрмыс - салт тіршілігімен танысқым келеді маған көмектесесіңдер ме? Тәрбиеші: - Әрине, кел төрлет! Біздің қазақ халқы өзінің қонақжайлылығымен ерекшеленеді. |
Балалар: Сәлеметсіз бе! |
|
|
||
|
|
Ендеше балалар өзге ұлт
өкіліне мәдениетімізді таныстыру үшін бірнеше ойын ойнайық. - Ұлттық көне баспанамызды қалай атаймыз? (киіз үй) - Киіз үйдің құрылымымен кім таныстырады? (Киіз үй шаңырақ, уық, кереге, есіктен) құрылады. - Киіз үйді немен жабдықтаймыз? (киіз текеметпен, түндікпен жабдықтаймыз. Оның сыртын түрлі ою – өрнектермен безендіреміз.) - Ұлттық баспанамызды кімдер пайдаланған? (Көшпелі ата - бабаларымыз).
2 – ойын: Үш топқа үш түрлі тапсырма беріледі. Тәрбиешінің жетекшілігі арқылы қолдау көрсету. Бақылау арқылы тапсырмалар орындалады. Қазағымыздың ұлттық әшекей бұйымдарды атап, ұлттық мерекеде болатын ұлттық тағамымызды, ұлттық аспаптарды атап көрсетіп, тапсырмаларды орындаймыз.
-Сендер қандай ақылдысыңдар,шаршаған боларсыңдар. Ондай болса сергіту сәтін жасайық. Сергіту сәті: Қара жорға биі.
Балалар ұлттық қызықты ойындар ойнап біздің қонағымызға еліміздің құндылығын көрсеттік. Іс әрекет қызық болып жатыр ма?
3-Ондай болатын болса «Сандар сыры» деген 3 ші- ойынымызды ойнайық: берілген тапсырманың жауабы қай қалташаға тиесілі екенін табыңдар.
4 ойын: Балалар сендер асық ойынын ойнап көргенсіңдер ме? Асық ойыны баланың жастайынан жүйке жүйелерін шыңдап, оларды дәлдікке, ұстамдылыққа, байсалдылыққа тәрбиелейді. Ондай болса ойынымызды бастайық. Ойынның шарты қалташаның берілген оюдағы түсіне байланысты асықтарды теріп салу
5 ші ойын. Балалар енді оюды көлеңкесі бойынша сәйкестендірейік. |
Оқушылар сұраққа белсене жауап беруге тырысады... Балалар топқа бөлініп тапсырмаларды қызығып орындайды Балалар сергіту сәтін орындайды Балалар: Ия Балалар есеп шығарып жауабын табады. Асық туралы мәлімет алып, оюдың түсіне байланысты асықтарды қалташаға салады. |
|
|
||
|
Қортынды |
Қазіргі ұрпақтың, ХХІ ғасырдағы қазақ ұрпағының міндеті – экономикамызды дамыта отырып, ұлттық құндылығымызды қорғап, дамытып, сақтай отырып әлемдік қауымдастыққа кірігу. Егер ұлттық құндылығымызды сақтай алмасақ жаһандануға жұтылып кетеміз. Жаһандануға жұтылып кетпей, президентіміздің алдыға қойған мақсаты «Мәңгілік Ел» болып қалу үшін ұлттық құндылықтарымызды сақтап, қорғай білуіміз керек. Себебі, ұлттық құндылық – ұлттың тірегі ! Шығармашылық жұмыстарымыз жалындап жана берсін деген ниетпен бүгінгі оқу қызметімізді бір - бірімізге тілек шамын беру арқылы қорытындылайық. |
|
|
|
||
|
Соңы 4мин |
Кері байланыс Балалар егер сабақ түсінікті болса жасыл оюды, енді түсініп келе жатқан болсаңдар сары оюды, түсінбеген болсаңдар қызыл оюды көтеріңіздер. |
Біледі:сандарды санауды, , ойындар ойнауды,түстерді ажыратуды. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз




















