|
Бөлім: |
Бөлім: 7. Сауда мен көмек: екіжақты келісімді сауда |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусаева Г.С. |
||||
|
Күні: 06.02.2026ж |
|
||||
|
Сыныбы: 10 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық тауар биржасы. Үстеудің сөйлемдегі қызметі мен емлесі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.5.1.4 есімшелердің жасалу жолдарын білу, мәтін құрауда орынды қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты : |
есімшелердің жасалу жолдарын білу, мәтін құрауда орынды қолдануды үйренеді |
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Тәрбие отбасынан басталады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Үй тапсырмасын тексеру |
Формативті бағалау |
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
1- тапсырма. Ойтүрткі. Биржа дегеніміз не? Мұнай саудасының маңыздылылғын қалай түсінесіздер? 2-тапсырма. Тыңдалым Мәтінмен жұмыс. Тыңдау. Тың ақпараттарды ортаға салу, өзара сұрақ жауап арқылы тиянақтау Үстеудің сөйлемдегі қызметі мен емлесі 3 тапсырма. Жазылым Мәтін мазмұны негізінде болжам жасау, есімшелерді қолдану Есімше — етістіктің есім сөздерге ұқсас белгілері бар түрі. Ол түбір етістіктен арнайы жұрнақтар арқылы жасалады. Мысалы, “-ған, -ген”, “-қан, -кен” жұрнағы етістікке жалғанып, оған өткен шақ мәнін қосады: “жазылған хат”, “келген адам”, “ол кеткен”, “сен бергенсің”, “мен барғанмын”. |
«Шапалақ» Дескриптор: Ойларын жеткізеді Дескриптор: - Тың, жаңа деректермен танысады Дескриптор: Ережемен танысады Дескриптор: Мәтінге тақырып қояды Шынайлығын дәлелдеп, есімшелерді қолданып жазады Ойларын жеткізеді |
Оқулық сөздік слайд Оқулық Формативті бағалау |
||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Рефлексия. «Бір сөйлеммен ой түю» |
||||
|
Үй тапсырмасын беру: 5 тапсырма, 121 бет |
|||||
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық тауар биржасы. Үстеудің сөйлемдегі қызметі мен емлесі
Ұлттық тауар биржасы. Үстеудің сөйлемдегі қызметі мен емлесі
|
Бөлім: |
Бөлім: 7. Сауда мен көмек: екіжақты келісімді сауда |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусаева Г.С. |
||||
|
Күні: 06.02.2026ж |
|
||||
|
Сыныбы: 10 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық тауар биржасы. Үстеудің сөйлемдегі қызметі мен емлесі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.5.1.4 есімшелердің жасалу жолдарын білу, мәтін құрауда орынды қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты : |
есімшелердің жасалу жолдарын білу, мәтін құрауда орынды қолдануды үйренеді |
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Тәрбие отбасынан басталады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Үй тапсырмасын тексеру |
Формативті бағалау |
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
1- тапсырма. Ойтүрткі. Биржа дегеніміз не? Мұнай саудасының маңыздылылғын қалай түсінесіздер? 2-тапсырма. Тыңдалым Мәтінмен жұмыс. Тыңдау. Тың ақпараттарды ортаға салу, өзара сұрақ жауап арқылы тиянақтау Үстеудің сөйлемдегі қызметі мен емлесі 3 тапсырма. Жазылым Мәтін мазмұны негізінде болжам жасау, есімшелерді қолдану Есімше — етістіктің есім сөздерге ұқсас белгілері бар түрі. Ол түбір етістіктен арнайы жұрнақтар арқылы жасалады. Мысалы, “-ған, -ген”, “-қан, -кен” жұрнағы етістікке жалғанып, оған өткен шақ мәнін қосады: “жазылған хат”, “келген адам”, “ол кеткен”, “сен бергенсің”, “мен барғанмын”. |
«Шапалақ» Дескриптор: Ойларын жеткізеді Дескриптор: - Тың, жаңа деректермен танысады Дескриптор: Ережемен танысады Дескриптор: Мәтінге тақырып қояды Шынайлығын дәлелдеп, есімшелерді қолданып жазады Ойларын жеткізеді |
Оқулық сөздік слайд Оқулық Формативті бағалау |
||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Рефлексия. «Бір сөйлеммен ой түю» |
||||
|
Үй тапсырмасын беру: 5 тапсырма, 121 бет |
|||||
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз













