|
Бөлім атауы: Бос уақыт және хобби |
Мектеп: |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлы адамдардың өмірінен. |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.1 берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру; 5.4.4.1. Жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: «Ұлы адамдардың өмірінен» тақырыбында мәтінге сәйкес жоспар құру, туынды сөздерді және күрделі сөздерді анықтау; Көптеген оқушылар: берілген мәтінге сәйкес қарапайым жоспар құру, туынды сөздерді және күрделі сөздерге талдау жүргізу; Кейбір оқушылар: берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
«Бос уақыт және хобби» бөлімі |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Қызығушылықты ояту Зымыран сұрақтар қою:
Өздері білетін ұлы адамдардың сүйікті істері туралы білетін мәліметтерімен бөліседі.
«Президенттер хоббиі» туралы видеоролик тамашалайды.
Видеоны тамашалап, ой тұжырымдайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды |
Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы сабақ тақырыбын анықтайды. Видеоны тамашалап, ой тұжырымдайды. |
ҚБ ҚБ |
https://www.youtube.com/watch?v=QcwPW8Nok7s |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану ІІ. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мәтінді оқыңыз.
1. Әлкей неге басқа балалардан жырақ кетті деп ойлайсыңдар? 2. Бала Әлкей не туралы армандады? 2. Ғалым Әлкей Марғұланның бала кезіндегі қызығушылығы өміріне әсер етті ме? Мәтін бойынша құрылымын сақтай отырып, жоспар құрыңыз. Жоспар Кіріспе бөлім ____________________________ Негізгі бөлім ____________________________ а) ә) Қорытынды бөлім ________________________ Дескриптор:
4-тапсырма. Оқылым мәтінінен жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді бір бағанға, күрделі сөздерді екінші бағанға теріп жазыңдар.
5-тапсырма. Венн диаграммасы бойынша салыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Төрт сөйлем» тәсілі
Дескриптор:
Бағалау. |
Мәтінді оқиды.
Жұптық жұмыс.
Мәтінді оқып, құрылымын сақтай отырып, жоспар құрады.
Оқылым мәтінінен жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді анықтайды; • күрделі сөздерді анықтайды; • Венн диаграммасы бойынша біріккен сөздер мен тіркесті сөздерді салыстырады.
«Төрт сөйлем» тәсілі арқылы тақырыпты қорытындылайды.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(Ермек Өтетілеуов)
|
|
||||||
|
Сабақтың соңы
|
|
|
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлы адамдардың өмірінен
Ұлы адамдардың өмірінен
|
Бөлім атауы: Бос уақыт және хобби |
Мектеп: |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлы адамдардың өмірінен. |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.1 берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру; 5.4.4.1. Жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: «Ұлы адамдардың өмірінен» тақырыбында мәтінге сәйкес жоспар құру, туынды сөздерді және күрделі сөздерді анықтау; Көптеген оқушылар: берілген мәтінге сәйкес қарапайым жоспар құру, туынды сөздерді және күрделі сөздерге талдау жүргізу; Кейбір оқушылар: берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру, жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
«Бос уақыт және хобби» бөлімі |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Қызығушылықты ояту Зымыран сұрақтар қою:
Өздері білетін ұлы адамдардың сүйікті істері туралы білетін мәліметтерімен бөліседі.
«Президенттер хоббиі» туралы видеоролик тамашалайды.
Видеоны тамашалап, ой тұжырымдайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды |
Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы сабақ тақырыбын анықтайды. Видеоны тамашалап, ой тұжырымдайды. |
ҚБ ҚБ |
https://www.youtube.com/watch?v=QcwPW8Nok7s |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану ІІ. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мәтінді оқыңыз.
1. Әлкей неге басқа балалардан жырақ кетті деп ойлайсыңдар? 2. Бала Әлкей не туралы армандады? 2. Ғалым Әлкей Марғұланның бала кезіндегі қызығушылығы өміріне әсер етті ме? Мәтін бойынша құрылымын сақтай отырып, жоспар құрыңыз. Жоспар Кіріспе бөлім ____________________________ Негізгі бөлім ____________________________ а) ә) Қорытынды бөлім ________________________ Дескриптор:
4-тапсырма. Оқылым мәтінінен жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді бір бағанға, күрделі сөздерді екінші бағанға теріп жазыңдар.
5-тапсырма. Венн диаграммасы бойынша салыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Төрт сөйлем» тәсілі
Дескриптор:
Бағалау. |
Мәтінді оқиды.
Жұптық жұмыс.
Мәтінді оқып, құрылымын сақтай отырып, жоспар құрады.
Оқылым мәтінінен жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді анықтайды; • күрделі сөздерді анықтайды; • Венн диаграммасы бойынша біріккен сөздер мен тіркесті сөздерді салыстырады.
«Төрт сөйлем» тәсілі арқылы тақырыпты қорытындылайды.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
(Ермек Өтетілеуов)
|
|
||||||
|
Сабақтың соңы
|
|
|
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз




















