|
Бөлім: |
Жер байлығына аяулы көзқарас |
||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлы дала елі (2-сабақ) |
||||
|
Оқу мақсаттары: |
6.2.1.1 - тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолдану, ойын әсерлі, мазмұнды жеткізу; 6.2.4.1 - шағын көлемді мәтіндегі жеке эпизодтарды сипаттау және тілдік ерекшелігіне салыстыру жасау; |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолдану, ойын әсерлі, мазмұнды жеткізеді; шағын көлемді мәтіндегі жеке эпизодтарды сипаттау және тілдік ерекшелігіне салыстыру жасайды; |
||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||
|
Сабақ кезеңдері/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Амандасу. Оқушылардың сабаққа қатысуы мен белсенділігіне назар аудару. |
Амандасады, сабаққа дайын екендерін білдіреді. |
|
|
|
|
Жаңа білім
|
Ой қозғау «Жалғасын тап» тапсырмасы. Мақал-мәтелдердің жалғасын тап. Жер адамның
бесігі,
Дескрипторы: |
Мақал-мәтелдерді толықтырады, жалғасын табады. Мақал-мәтелдердің мағынасын біледі. |
ҚБ
|
«Жалғасын тап» тапсырмасы |
|
|
Ортасы
Аяқталуы
|
АЙТЫЛЫМ. ЖАЗЫЛЫМ. ОҚЫЛЫМ. 6-тапсырма. Мәтінді оқы. Диаграмманы толықтыр. Дала, орманды-далалы аймақ, шөлейт және шөл аймақтардың пайыздық мөлшерін жаз. Дала% орманды-далалы аймақ% шөлейт% шөл%
Дескрипторы: Диаграмманы толықтырады. Дала, орманды-далалы аймақ, шөлейт және шөл аймақтардың пайыздық мөлшерін жазады. ЖАЗЫЛЫМ. ОҚЫЛЫМ. 6-тапсырма. Мәтінді оқы. Қазақстан аймақтарының ауа райы туралы ақпаратты тауып, жаз.
Дескрипторы: Қазақстан аймақтарының ауа райытуралы ақпаратты тауып, жазады. Жазылым. 7-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. 1. Сен тұратын жер қандай табиғи аймаққа жатады? 2. Қазақстанның қай жерлері мәтінде айтылған аймаққа жатады? 3. Сен тұратын жерде не өседі? Еліміздің қай аймағында бидай, арпа, күріш өсіріледі? Дескрипторы: Айтылым. 9 тапсырма. «Біз Ұлы даланың балаларымыз» деген тақырыпта ой бөлісіңдер. Қазақстанды неге «Ұлы дала» дейміз? Мәтінді пайдаланып, жауап беріңдер. Сұрақтарға жауап беріңдер. 1 Казақстан табиғатының қандай ерекшеліктері бар? 2. Елімізде қандай аймақтар бар? 3. Не өсіріледі? Дескрипторы: |
Мәтінді оқиды. Диаграмманы толықтырады. Дала, орманды-далалы аймақ, шөлейт және шөл аймақтардың пайыздық мөлшерін жазады.
Мәтінді оқиды. Қазақстан аймақтарының ауа райытуралы ақпаратты тауып, жазады.
Сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Диаграмма Оқулық Оқулық |
|
|
Кері байланыс
|
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі: Мен бүгін білдім.... Мен бүгін сезіндім.. Мен келесі сабақта білгім келеді.............. |
Бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. Өз ойларын еркін жеткізеді. |
|
«Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі |
|
|
Оқу тапсырмасы:
|
Оқулықтың 51-бетіндегі 8-тапсырма. |
Оқу тапсырмасын жазып алады, орындау барысын біледі. |
|
Күнделік |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлы дала елі
Ұлы дала елі
|
Бөлім: |
Жер байлығына аяулы көзқарас |
||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлы дала елі (2-сабақ) |
||||
|
Оқу мақсаттары: |
6.2.1.1 - тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолдану, ойын әсерлі, мазмұнды жеткізу; 6.2.4.1 - шағын көлемді мәтіндегі жеке эпизодтарды сипаттау және тілдік ерекшелігіне салыстыру жасау; |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолдану, ойын әсерлі, мазмұнды жеткізеді; шағын көлемді мәтіндегі жеке эпизодтарды сипаттау және тілдік ерекшелігіне салыстыру жасайды; |
||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||
|
Сабақ кезеңдері/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Амандасу. Оқушылардың сабаққа қатысуы мен белсенділігіне назар аудару. |
Амандасады, сабаққа дайын екендерін білдіреді. |
|
|
|
|
Жаңа білім
|
Ой қозғау «Жалғасын тап» тапсырмасы. Мақал-мәтелдердің жалғасын тап. Жер адамның
бесігі,
Дескрипторы: |
Мақал-мәтелдерді толықтырады, жалғасын табады. Мақал-мәтелдердің мағынасын біледі. |
ҚБ
|
«Жалғасын тап» тапсырмасы |
|
|
Ортасы
Аяқталуы
|
АЙТЫЛЫМ. ЖАЗЫЛЫМ. ОҚЫЛЫМ. 6-тапсырма. Мәтінді оқы. Диаграмманы толықтыр. Дала, орманды-далалы аймақ, шөлейт және шөл аймақтардың пайыздық мөлшерін жаз. Дала% орманды-далалы аймақ% шөлейт% шөл%
Дескрипторы: Диаграмманы толықтырады. Дала, орманды-далалы аймақ, шөлейт және шөл аймақтардың пайыздық мөлшерін жазады. ЖАЗЫЛЫМ. ОҚЫЛЫМ. 6-тапсырма. Мәтінді оқы. Қазақстан аймақтарының ауа райы туралы ақпаратты тауып, жаз.
Дескрипторы: Қазақстан аймақтарының ауа райытуралы ақпаратты тауып, жазады. Жазылым. 7-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. 1. Сен тұратын жер қандай табиғи аймаққа жатады? 2. Қазақстанның қай жерлері мәтінде айтылған аймаққа жатады? 3. Сен тұратын жерде не өседі? Еліміздің қай аймағында бидай, арпа, күріш өсіріледі? Дескрипторы: Айтылым. 9 тапсырма. «Біз Ұлы даланың балаларымыз» деген тақырыпта ой бөлісіңдер. Қазақстанды неге «Ұлы дала» дейміз? Мәтінді пайдаланып, жауап беріңдер. Сұрақтарға жауап беріңдер. 1 Казақстан табиғатының қандай ерекшеліктері бар? 2. Елімізде қандай аймақтар бар? 3. Не өсіріледі? Дескрипторы: |
Мәтінді оқиды. Диаграмманы толықтырады. Дала, орманды-далалы аймақ, шөлейт және шөл аймақтардың пайыздық мөлшерін жазады.
Мәтінді оқиды. Қазақстан аймақтарының ауа райытуралы ақпаратты тауып, жазады.
Сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Диаграмма Оқулық Оқулық |
|
|
Кері байланыс
|
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі: Мен бүгін білдім.... Мен бүгін сезіндім.. Мен келесі сабақта білгім келеді.............. |
Бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. Өз ойларын еркін жеткізеді. |
|
«Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі |
|
|
Оқу тапсырмасы:
|
Оқулықтың 51-бетіндегі 8-тапсырма. |
Оқу тапсырмасын жазып алады, орындау барысын біледі. |
|
Күнделік |
|
шағым қалдыра аласыз
















