|
Күні |
13.11.2023 |
||
|
Класы, жетекші |
6 А / Арыстанова А. С. |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Ұлы дала перзентімін» |
||
|
Мақсаты |
1. Оқушыларды Отанды сүюге, құрметтеп қастерлеуге, өз елін, тегін тарихын білуге тәрбиелеу. 2. Оқушыларға патриоттық, эстетикалық, адамгершілік тәрбие беру, өз ой-пікірін білдіре алатын оқушыларды тәрбиелеу. |
||
|
Керекті жабдықтар |
суреттер, нақыл сөздер, слайд, бейнетаспа |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
жаңа білімді меңгерту, ой бөлісу. |
||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде құндылығы: Қоғам игілігі үшін қызмет ету |
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе (5мин) |
1.Оқушылармен амандасу. - Сәлематсыздар ма, оқушылар? - Бүгін біздің өтетін сабағымыздың тақырыбы: « Ұлы дала перзентімін ». - Балалар, алдымен «патриот» деген кім, ол қандай адам деген сұраққа анықтама беріп кеткеніміз жөн болар. |
Мұғаліммен амандасады. |
|
|
Негізгі бөлім (25мин.) |
- Патриоттық ең алдымен туған елінің тамыры терең тарихын білуден, бабаларымыз ғасырлар бойы жүріп өткен қилы замандардан сабақ алудан басталады. Елінің өткеніне құрметпен қарап, қазіргі замандағы даму барысына шын ниетпен үлес қосып, болашағына үмітпен қарап, өз елінің перзенті ретінде азаматтық парызын адал атқарған адамды ғана шын мәнінде нағыз отаншыл адам деуге болады. Сондықтан ең бірінші қадамымыз тарихымызды білуде жатыр.
- Викториналық сұрақтар : 1.16-желтоқсан қандай күн? 2.Мемлекетіміздің астанасы қай қала? 3.Қазақстан Республикасының Ата заңы қашан қабылданды? 4.Тудың авторы кім? 5.Елтаңбаның авторы кім? 6.Әнұранның сөзі мен әнін кімдер жазған? 7.«Желтоқсан оқиғасына» кімдер қатысты? 8.Қазақстан Республикасының тұңғыш президенті кім? 9.Тұңғыш президент күнін қашан тойлаймыз? 10.Қазақтың тұңғыш ғарышкері кім? 11.Бұл қандай сурет? 12.Қазақтың төл теңгесі қашан айналымға шықты? - “Бұл қай ғимарат?” - Сөзжұмбақ «Отан» 1. Ұлттардың бірлігі, татулығы (Достық) 2. Елордамыз қай қала? (Астана) 3. Біз қай ұлтпыз? (Қазақ ) 4.Мемлекеттік рәміздеріміздің бірі (Әнұран) |
Оқушылар мұғалімнің қойған сұрағына қол көтеру арқылы жауап береді. |
|
|
Қорытынды (10мин.) |
Қорытындылау. - Міне, балалар бүгін өздерінді Тәуелсіз еліміздің болашағы екендіктерінді көрсете білдіндер. Халқымыздың бүгінгі уақытқа дейінгі жеткен жетістіктері өздеріңе аманат. Еліміздің еркіндігін сақтар мықты ұрпақ, мықты азамат болатындарына сеніміміз мол. Жолдарың ашық, жарқын болсын, Тәуелсіз елдің азаматтары! Сау болыңыздар! |
Карточка бойынша өз қорытындыларын жасайды. Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлы дала перзентімін
Ұлы дала перзентімін
|
Күні |
13.11.2023 |
||
|
Класы, жетекші |
6 А / Арыстанова А. С. |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Ұлы дала перзентімін» |
||
|
Мақсаты |
1. Оқушыларды Отанды сүюге, құрметтеп қастерлеуге, өз елін, тегін тарихын білуге тәрбиелеу. 2. Оқушыларға патриоттық, эстетикалық, адамгершілік тәрбие беру, өз ой-пікірін білдіре алатын оқушыларды тәрбиелеу. |
||
|
Керекті жабдықтар |
суреттер, нақыл сөздер, слайд, бейнетаспа |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
жаңа білімді меңгерту, ой бөлісу. |
||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде құндылығы: Қоғам игілігі үшін қызмет ету |
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе (5мин) |
1.Оқушылармен амандасу. - Сәлематсыздар ма, оқушылар? - Бүгін біздің өтетін сабағымыздың тақырыбы: « Ұлы дала перзентімін ». - Балалар, алдымен «патриот» деген кім, ол қандай адам деген сұраққа анықтама беріп кеткеніміз жөн болар. |
Мұғаліммен амандасады. |
|
|
Негізгі бөлім (25мин.) |
- Патриоттық ең алдымен туған елінің тамыры терең тарихын білуден, бабаларымыз ғасырлар бойы жүріп өткен қилы замандардан сабақ алудан басталады. Елінің өткеніне құрметпен қарап, қазіргі замандағы даму барысына шын ниетпен үлес қосып, болашағына үмітпен қарап, өз елінің перзенті ретінде азаматтық парызын адал атқарған адамды ғана шын мәнінде нағыз отаншыл адам деуге болады. Сондықтан ең бірінші қадамымыз тарихымызды білуде жатыр.
- Викториналық сұрақтар : 1.16-желтоқсан қандай күн? 2.Мемлекетіміздің астанасы қай қала? 3.Қазақстан Республикасының Ата заңы қашан қабылданды? 4.Тудың авторы кім? 5.Елтаңбаның авторы кім? 6.Әнұранның сөзі мен әнін кімдер жазған? 7.«Желтоқсан оқиғасына» кімдер қатысты? 8.Қазақстан Республикасының тұңғыш президенті кім? 9.Тұңғыш президент күнін қашан тойлаймыз? 10.Қазақтың тұңғыш ғарышкері кім? 11.Бұл қандай сурет? 12.Қазақтың төл теңгесі қашан айналымға шықты? - “Бұл қай ғимарат?” - Сөзжұмбақ «Отан» 1. Ұлттардың бірлігі, татулығы (Достық) 2. Елордамыз қай қала? (Астана) 3. Біз қай ұлтпыз? (Қазақ ) 4.Мемлекеттік рәміздеріміздің бірі (Әнұран) |
Оқушылар мұғалімнің қойған сұрағына қол көтеру арқылы жауап береді. |
|
|
Қорытынды (10мин.) |
Қорытындылау. - Міне, балалар бүгін өздерінді Тәуелсіз еліміздің болашағы екендіктерінді көрсете білдіндер. Халқымыздың бүгінгі уақытқа дейінгі жеткен жетістіктері өздеріңе аманат. Еліміздің еркіндігін сақтар мықты ұрпақ, мықты азамат болатындарына сеніміміз мол. Жолдарың ашық, жарқын болсын, Тәуелсіз елдің азаматтары! Сау болыңыздар! |
Карточка бойынша өз қорытындыларын жасайды. Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
. |
|
шағым қалдыра аласыз















