Ұлы географиялық ашулар әлемді қалай өзгертті

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ұлы географиялық ашулар әлемді қалай өзгертті

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған бағдарлама
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ: 1

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты – жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ұлы географиялық ашулар әлемді қалай өзгертті

САБАҚ НЕГІЗДЕЛГЕН ОҚУ МАҚСАТЫ:

6.2.4.3. картада XV-XVI ғасырлардағы саяхатшылардың негізнедігі бағыт-бағдарын белгілей отырып, ұлы географиялық жаңалықтарды анықтау.

6.3.2.7. –отаршылдық саясат ұғымын түсіндіру (Испания және Португалияның жаулап алуының мысалында)

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:географиялық ашулар тарихын біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:Испания мемлекетінің және Колумбия туралы түсінеді

Кейбір оқушылар:Жаңа жердегі тайпалар туралы өзіндік өзіндік қорытынды жасайды


Бағалау критерийлері

-Жаңа географиялық ашуларды картадан көрсетеді.

-Мая тайпасының қоғамдық құрылысын және өмір сүру салтын анықтайды және негіздейді.


Тілдік мақсат

Негізгі сөздер мен тіркестер: Компас, Каравелла

Коспас, Каравелла сөздеріне анықтама жазады, жаңа географиялық ашулар туралы оқиды, мәтін бойынша түсінік айтады.

Құндылықтарға баулу

Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау

Пән аралық байланыс

География

Алдыңғы білім

Қосымша ақпараттардан

Жоспар:

Жоспарланған уақыт

45 минут

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

3мин







10 мин







15 мин

Кіріспе

  1. Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу, «Мозайка» арқылы топқа біріктіру.

  1. Мая

  2. Атстект

  3. Инк


2-кезең: Үй тапсырмасы: «Карусель» әдісі арқылы пысықтау

Мақсаты: жек жұмыс, жұптық жұмыс ұйымдастыру, әлеуметтік қарым-қатынас дағдысын дамыту.



Сурет салынған кеспе қағаздар үлестіру








Топтар өзара бағалайды.


3-кезең: Жаңа сабақ: «Жүреміз, ойланамыз» әдісі

3 топ әртүрлі мәтінді оқиды.

1-топ. Х.Колумбтың өмірі

2-топ. Испания мемлекеті

3-топ. Жаңа жер тайпалары

Мақсаты: өз бетінше ізденушілік, шығармашылық, қарым-қатынас жасау, жауапкершілік құндылықтарын дамыту.


Ежелгі Қазақстан картасы.

Оқулық.

Интербелсенді тақта

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Балл

-Жаңа географиялық ашуларды картадан көрсетеді.




-Мая тайпасының қоғамдық құрылысын және өмір сүру салтын анықтайды және негіздейді.



  • Оңтүстік Американы картада көрсетіп, түсіндіреді.

  • Х.Колумбтың жүрген су жолдарын анықтайды.

  • Испания мемлекетінің тарихын айтады.


  • Жаңа жер тайпаларының жазу-сызуын айтады.

  • Мая тайпасының архитектуралық құрылысы көрсетеді.

  • Жаңа жер тайпалары мен Еуразия материгінің байланысуын атайды.



1


1


1


1


1


1

12 мин


4-кезең: «Венн диаграммасы»

Shape2 Shape1

Алғашқы қауым Капитализм





Мақсаты: жинақтау, түсіну деңгейін анықтау, сыни ойлау дағдысын дамыту.

Оқулық,маркер,

Флипчарт


Аяқталуы

3 мин



Кері байланыс: «Қосу, алу, қызықты»



Стикер

Үйге тапсырма

2 мин

Алғашқы адамдардың еңбек құралдарын дәптерлеріне салып келу


Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренген тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Критерийалды бағалау

Бағалау:Оқушыларының белсенділігіне қарай мадақтау арқылы бағалау



Пәнаралық байланыс. АКТ – мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

  1. Венн диаграмасы әдісінде қабілеті жоғары оқушылар айырмашылықтарын жазады.

  2. Жұптық, топтық жұмыс.

  3. Қабілеті жоғары оқушыларды топ басшысы етуге ықпал ету.

Бағалау критерий бойынша бағалау.

  1. Өзара әрекеттестік, ынтымақтастық, бір – бірінің пікірін тыңдау, өзін – өзі таныту, басқаларды қолдау, идеялармен алмасыу, бірлескен нәтижелі жұмыстарға қол жеткізу.

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау



Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1.


2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1.


2.


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдірге көмектесетін не білдім?













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
28.10.2018
1810
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі