|
Пән: Қазақтілі Т2 |
Бөлім VІІ. Сауда мен көмек: Екіжақты келісімді сауда. |
|||||
|
Күні : 15.01.24. |
Педагогтің аты-жөні: Сатибалдиева Д.З. |
|||||
|
Сынып: 10-«Б». |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ұлы Жібек жолы-сауда мәдениеттің өркендеу биігі. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.1.2.1. мәтінді тыңдай отырып, негізгі идеяларды, жазбаға сүйеніп мәтін мазмұнын түсіндіру; 10.5.1.3. сан есімнің жасалужолдарын білу, мәтін құраудаорынды қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: есімдіктерді біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады; орта көлемді прозалық, поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдайды, көтерілген (тұрмыстық, әлеуметтік, қоғамдық) мәселені анықтай алады, өз пікірін білдіре біледі |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Бедел, көпсапалы, қаржылай, толыққанды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Қима қағаздар»
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Оқушыларға қима қағаздар таратылады. Сол арқылы өз тобын тауып орналасады. Әр топ бір-біріне жақсы тілек айту арқылы көңілді армосфера орнатады Сабақтың тақырыбын, мазмұнын келтірілгеен мысалдар арқылы болжайды. |
Күлегештер
|
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
6-тапсырма Жеке жұмыс
Жазылым Жұптық жұмыс
Жазылым 7- тапсырма
Топтық жұмыс Мәтінмен жұмыс Берілген жоспарды ретімен жаздыру
Жазылым айтылым 1- тапсырма «Атаулар туралы үш сұрақ» Сызбамен жұмыс
|
Тыңдалым,айтылым. 1. «Ұлы Жібек жолы» деген сөзді естігенде ойыңа не келеді? 2.Ұлы Жібек жолының «сауда» ұғымымен қандай байланысы бар? 3.Ұлы Жібек жолы Қазақстанның қай қалаларын басып өтті?
Кітаптағы көрсетілген ережеге сүйене отырып екі оқушы өзара хат алмасады. Жазған хаттың ішінде 5 үстеу болуы керек.
Адамдардың тұрмысына қажет заттарға деген сұраныс сауда орындарының....
1.қайдан? 2.қалай? 3.қандай?
сауда |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді.
Өзара бағалау Дескриптор: Хатты дұрыс жазады Өздік етіс жалғауларын дұрыс пайдаланады Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
«Бас бармақ»
|
Оқулық 9-13- бет сөздік
Слайд
Оқулық 11- бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру. Оқу. |
|
||||
|
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлы Жібек жолы – сауда мәдениетінің өркендеу биігі
Ұлы Жібек жолы – сауда мәдениетінің өркендеу биігі
|
Пән: Қазақтілі Т2 |
Бөлім VІІ. Сауда мен көмек: Екіжақты келісімді сауда. |
|||||
|
Күні : 15.01.24. |
Педагогтің аты-жөні: Сатибалдиева Д.З. |
|||||
|
Сынып: 10-«Б». |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ұлы Жібек жолы-сауда мәдениеттің өркендеу биігі. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.1.2.1. мәтінді тыңдай отырып, негізгі идеяларды, жазбаға сүйеніп мәтін мазмұнын түсіндіру; 10.5.1.3. сан есімнің жасалужолдарын білу, мәтін құраудаорынды қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: есімдіктерді біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады; орта көлемді прозалық, поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдайды, көтерілген (тұрмыстық, әлеуметтік, қоғамдық) мәселені анықтай алады, өз пікірін білдіре біледі |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Бедел, көпсапалы, қаржылай, толыққанды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Қима қағаздар»
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Оқушыларға қима қағаздар таратылады. Сол арқылы өз тобын тауып орналасады. Әр топ бір-біріне жақсы тілек айту арқылы көңілді армосфера орнатады Сабақтың тақырыбын, мазмұнын келтірілгеен мысалдар арқылы болжайды. |
Күлегештер
|
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
6-тапсырма Жеке жұмыс
Жазылым Жұптық жұмыс
Жазылым 7- тапсырма
Топтық жұмыс Мәтінмен жұмыс Берілген жоспарды ретімен жаздыру
Жазылым айтылым 1- тапсырма «Атаулар туралы үш сұрақ» Сызбамен жұмыс
|
Тыңдалым,айтылым. 1. «Ұлы Жібек жолы» деген сөзді естігенде ойыңа не келеді? 2.Ұлы Жібек жолының «сауда» ұғымымен қандай байланысы бар? 3.Ұлы Жібек жолы Қазақстанның қай қалаларын басып өтті?
Кітаптағы көрсетілген ережеге сүйене отырып екі оқушы өзара хат алмасады. Жазған хаттың ішінде 5 үстеу болуы керек.
Адамдардың тұрмысына қажет заттарға деген сұраныс сауда орындарының....
1.қайдан? 2.қалай? 3.қандай?
сауда |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді.
Өзара бағалау Дескриптор: Хатты дұрыс жазады Өздік етіс жалғауларын дұрыс пайдаланады Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
«Бас бармақ»
|
Оқулық 9-13- бет сөздік
Слайд
Оқулық 11- бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру. Оқу. |
|
||||
|
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз














