|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында (1941 - 1945) |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ермухатова С |
|||||
|
Күні: |
17.04.2025ж |
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандықтардың Ұлы Отан соғысы шайқастарына қатысуы Зертеу сұрағы :Ұлы Отан соғысының қандай батырлары халық есінде сақталды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.3.2.2– қазақ халқының Ұлы жеңіске қосқан үлесін бағалайды |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
1.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, түгендеу,сыныпта жағымды ахуал орнату 2. «Садақ» әдісі арқылы топқа бөлу 3.Өткен сабақты еске түсіру « Құпия қорапша » әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру
«Қазақ халқының 1000 әні» авторы кім (А.В. Затаевич) 6.Ә.Қашаубаевтың репертуарындағы қандай ерекше әндерін білесің? («Ағашаяқ», «Балқадиша» «Дударай») 4.Бүгінгі сабаққа болжам жасау, сабақ тақырыбы мен мақсатын таныстыру |
Амандасады, сынып басшы сыныпты түендеп айтады . Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді 1 - балл
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
|
Тақырып тық суреттер «Құпия қорапша»
Презентация |
||
|
Сабақтың ортасы 25 мин
|
Жаңа сабақ «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы тақырыпты ашу
Сабақтың мақсаты таныстырылады «Қазақстандықтардың Ұлы Отан соғысы шайқастарына қатысуы» тақырыбында бейнеролик көрсету 1 – тапсырма. Жеке жұмыс Бейнероликте берілген мәліметтер негізінде «Word woll» сайты әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді 2 – тапсырма.Топтық жұмыс 1-топ. Қазақстандықтардың Екінші дүниежүзілік соғысының жеңісіне қосқан үлесін жазыңыз 2-топ. Ұлы Отан соғысында қандай батырлар халық есінде сақталды? 3-топ. Ұлы Отан соғысында ерлік көрсеткен
атқыштар бригадасы мен дивизияларды
жазыңыз
3 – тапсырма.Жұптық жұмыс «Ойлан – жұпта - бөлісс» әдісі арқылы берілген тапсырмаларды орындау 1.Қазақстанда құрылған 316 – дивизиясын басқарып өзінің жауынгерлік жолын бастады.Жаумен күші тең болмаса да оның танкісімен болған шайқаста жеңіп шықты. (И.В.Панфилов) 2.1941 жылы Ұлы Отан соғысы басталысымен генерал И. В. Панфиловтың басшылығымен 316-атқыштар (8 - гардиялық) дивизиясы командирі, Кеңес Одағының Батыры болған. (Б.Момышұлы) 3.1943 жылдың тамыз айынан 2-Прибалтика майданында 26-атқыштар дивизиясының құрамында ұрысқа қатысып, мергендігімен көзге түсті. Новосокольники темір жол стансасы маңында болған ұрыста жауынгерлерді шешуші шайқасқа бастап, қаһармандықпен қаза тапты.(Ә. Молдағұлова) 4.1942 жылы өз еркімен майданға аттанған ол 21 атқыштар дивизиясының құрамында атысты. Аға сержант, пулеметші мергендігімен, ержүректігімен көзге түсті. Ол Невель қаласының түбіндегі шайқаста соңғы демі үзілгенше қолынын пулеметті тастамаған күйінде қаза болды (М. Мәметова) |
Оқушыларға қойылған сұрақтарға дұрыс жауап беру арқылы жаңа тақырыпқа көшу Дескриптор: Бейнероликте берілген мәліметтер негізінде «Word woll» әдісіндегі сұраққа жауап беру 2 балл Дескриптор: Қазақстандықтардың Екінші дүниежүзілік соғысының жеңісіне қосқан үлесін анықтайды Ұлы Отан соғысында қандай батырлар халық есінде сақталды анықтап жазады Ұлы Отан соғысында ерлік көрсеткен атқыштар бригадасы мен дивизияларды жазады 2балл Дескриптор Берілген мәтіндерді оқып, тұлғаны анықтайды 3 балл |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Шыңға шығу» бағалау парағы арқылы әр оқушы өзін – өзі бағалайды
Оқулықпен жұмыс «Шыңға шығу» бағалау парағы арқылы әр оқушы өзін – өзі бағалайды
|
Бейнеролик
Панель тақта «Word woll» сайты
«Шыңға шығу» бағалау әдісі
А3 парағы ,маркер таратпа тапсырма лар
|
||
|
Сабақты бекіту 3 мин
|
Сабақты қорытындылау «Word woll» сайты әдісі арқылы сәйкестендіру Үйге тапсырма «Ұлы ерлік – ұрпаққа үлгі» тақырыбында эссе жазу |
Дескриптор Берілген мәліметтерді дұрыс жауаппен сәйкестіреді 2 балл |
«Ең үздік жауап» |
|
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Бағалау Кері байланыс
|
Оқушылар кері байланыс парағына өздерінің бүгінгі сабақтағы алған әсерлерін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлы Отан соғысы
Ұлы Отан соғысы
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында (1941 - 1945) |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ермухатова С |
|||||
|
Күні: |
17.04.2025ж |
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандықтардың Ұлы Отан соғысы шайқастарына қатысуы Зертеу сұрағы :Ұлы Отан соғысының қандай батырлары халық есінде сақталды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.3.2.2– қазақ халқының Ұлы жеңіске қосқан үлесін бағалайды |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин |
1.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, түгендеу,сыныпта жағымды ахуал орнату 2. «Садақ» әдісі арқылы топқа бөлу 3.Өткен сабақты еске түсіру « Құпия қорапша » әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру
«Қазақ халқының 1000 әні» авторы кім (А.В. Затаевич) 6.Ә.Қашаубаевтың репертуарындағы қандай ерекше әндерін білесің? («Ағашаяқ», «Балқадиша» «Дударай») 4.Бүгінгі сабаққа болжам жасау, сабақ тақырыбы мен мақсатын таныстыру |
Амандасады, сынып басшы сыныпты түендеп айтады . Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді 1 - балл
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
|
Тақырып тық суреттер «Құпия қорапша»
Презентация |
||
|
Сабақтың ортасы 25 мин
|
Жаңа сабақ «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы тақырыпты ашу
Сабақтың мақсаты таныстырылады «Қазақстандықтардың Ұлы Отан соғысы шайқастарына қатысуы» тақырыбында бейнеролик көрсету 1 – тапсырма. Жеке жұмыс Бейнероликте берілген мәліметтер негізінде «Word woll» сайты әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді 2 – тапсырма.Топтық жұмыс 1-топ. Қазақстандықтардың Екінші дүниежүзілік соғысының жеңісіне қосқан үлесін жазыңыз 2-топ. Ұлы Отан соғысында қандай батырлар халық есінде сақталды? 3-топ. Ұлы Отан соғысында ерлік көрсеткен
атқыштар бригадасы мен дивизияларды
жазыңыз
3 – тапсырма.Жұптық жұмыс «Ойлан – жұпта - бөлісс» әдісі арқылы берілген тапсырмаларды орындау 1.Қазақстанда құрылған 316 – дивизиясын басқарып өзінің жауынгерлік жолын бастады.Жаумен күші тең болмаса да оның танкісімен болған шайқаста жеңіп шықты. (И.В.Панфилов) 2.1941 жылы Ұлы Отан соғысы басталысымен генерал И. В. Панфиловтың басшылығымен 316-атқыштар (8 - гардиялық) дивизиясы командирі, Кеңес Одағының Батыры болған. (Б.Момышұлы) 3.1943 жылдың тамыз айынан 2-Прибалтика майданында 26-атқыштар дивизиясының құрамында ұрысқа қатысып, мергендігімен көзге түсті. Новосокольники темір жол стансасы маңында болған ұрыста жауынгерлерді шешуші шайқасқа бастап, қаһармандықпен қаза тапты.(Ә. Молдағұлова) 4.1942 жылы өз еркімен майданға аттанған ол 21 атқыштар дивизиясының құрамында атысты. Аға сержант, пулеметші мергендігімен, ержүректігімен көзге түсті. Ол Невель қаласының түбіндегі шайқаста соңғы демі үзілгенше қолынын пулеметті тастамаған күйінде қаза болды (М. Мәметова) |
Оқушыларға қойылған сұрақтарға дұрыс жауап беру арқылы жаңа тақырыпқа көшу Дескриптор: Бейнероликте берілген мәліметтер негізінде «Word woll» әдісіндегі сұраққа жауап беру 2 балл Дескриптор: Қазақстандықтардың Екінші дүниежүзілік соғысының жеңісіне қосқан үлесін анықтайды Ұлы Отан соғысында қандай батырлар халық есінде сақталды анықтап жазады Ұлы Отан соғысында ерлік көрсеткен атқыштар бригадасы мен дивизияларды жазады 2балл Дескриптор Берілген мәтіндерді оқып, тұлғаны анықтайды 3 балл |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Шыңға шығу» бағалау парағы арқылы әр оқушы өзін – өзі бағалайды
Оқулықпен жұмыс «Шыңға шығу» бағалау парағы арқылы әр оқушы өзін – өзі бағалайды
|
Бейнеролик
Панель тақта «Word woll» сайты
«Шыңға шығу» бағалау әдісі
А3 парағы ,маркер таратпа тапсырма лар
|
||
|
Сабақты бекіту 3 мин
|
Сабақты қорытындылау «Word woll» сайты әдісі арқылы сәйкестендіру Үйге тапсырма «Ұлы ерлік – ұрпаққа үлгі» тақырыбында эссе жазу |
Дескриптор Берілген мәліметтерді дұрыс жауаппен сәйкестіреді 2 балл |
«Ең үздік жауап» |
|
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Бағалау Кері байланыс
|
Оқушылар кері байланыс парағына өздерінің бүгінгі сабақтағы алған әсерлерін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз


















