1. Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: | Сұхбаттасу мәдениеті |
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: | |
Күні: | |
Сынып: | 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Сұхбаттасу мәдениеті |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 5.1.5.1 тыңдалған мәтін
негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын
білдіру; 5.4.1.1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын,
емлелік ерекшеліктерін ескере отырып орфографиялық нормаға сай жазу
|
Сабақтың мақсаты: | Оқушыларға сұхбаттасу мәдениетін түсіндіру және
оларға тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға дұрыс жауап беруін үйрету
|
Құндылықтарға баулу: | Өзара сыйластық, қарым-қатынас мәдениеті
|
2. Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі / 5 мин |
1) Топқа бөлу: “Сурет таңдау” әдісі. Педагог түрлі жануарлардың суреттерін таратады. Әр оқушы өзіне ұнаған суретті таңдайды. Содан кейін бірдей жануарларды таңдаған оқушылар топ құрайды. |
Оқушылар суреттерді таңдап, топтарға бөлінеді. |
“Жануар бейнесі” - оқушылар өздерінің таңдаған жануар суреттеріне байланысты әрбір топ өзінің ерекшелігін сипаттайды. |
Суреттер, проектор. |
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Жаңа сабақ / 15 мин |
1-тапсырма: “Сұхбат құрастыру”. Педагог оқушыларға сұхбаттасу мәдениеті туралы қысқаша ақпарат береді және дайын сұрақтар мен жауаптардың үлгісін таратады. Мысалы: “Сіздің атыңыз кім?”, “Қайда тұрасыз?” |
Оқушылар берілген сұрақтар мен жауаптарды пайдаланып, жұппен сұхбат құрастырады және өзара рөлдерді алмастырады. |
“Сұхбат шебері” - әр жұптың сұхбаты тыңдалып, ең қызықты сұхбат таңдалады. |
Дәптер, қалам, сұрақ-жауап карточкалары. |
3. 2,3- тапсырма қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау (дескрипторлармен) |
Ресурстар |
|
Сабақтың ортасы |
«2-тапсырма — «Жұптық тапсырма»» Мұғалім жұптық тапсырма береді: мәтіннен негізгі ойды анықтап, қысқаша қорытынды жазу. |
Білім алушылар жұппен жұмыс істеп, мәтіннен негізгі ойды анықтап, қысқаша қорытынды жазады. |
«Жұптық тексеру» Негізгі ойды анықтайды, қорытынды жазады, жұппен жұмыс жасайды. |
Жұмыс парағы, дәптер, қалам |
|
Сабақтың ортасы |
«3-тапсырма — «Шығармашылық тапсырма»» Мұғалім жоғары деңгейлі тапсырма береді: тақырып бойынша сурет салынған постер дайындау және сынып алдында қорғау. |
Білім алушылар топпен жұмыс істеп, постер дайындайды және оны сынып алдында қорғайды. |
«Галереяны аралау» Өз ойын дәлелдейді, шығармашылық идея ұсынады, мазмұнды қорғайды. |
А3 қағаз, флипчарт, маркер, тақта |
4. Кері байланыс
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау (дескрипторлармен) |
Ресурстар |
|
Мұғалім кері байланыс әдісін ұсынады. Әдіс атауы: «Стикердегі тілек». Оқушылардан сабақтағы түсінігін, қиындықтарын және тілектерін жазуды сұрайды. |
Оқушылар ұсынылған әдіс бойынша өз ой-пікірін білдіреді: сабақтағы түсінгенін жазады, қиындықты белгілейді, стикерге тілек қалдырады. |
Ойымен бөліседі, сабақтағы жетістігін көрсетеді, қиындықты анықтайды. |
Стикер, маркер, плакат, смайлик |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үндестік заңы
Үндестік заңы
1. Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: | Сұхбаттасу мәдениеті |
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: | |
Күні: | |
Сынып: | 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Сұхбаттасу мәдениеті |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 5.1.5.1 тыңдалған мәтін
негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын
білдіру; 5.4.1.1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын,
емлелік ерекшеліктерін ескере отырып орфографиялық нормаға сай жазу
|
Сабақтың мақсаты: | Оқушыларға сұхбаттасу мәдениетін түсіндіру және
оларға тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға дұрыс жауап беруін үйрету
|
Құндылықтарға баулу: | Өзара сыйластық, қарым-қатынас мәдениеті
|
2. Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі / 5 мин |
1) Топқа бөлу: “Сурет таңдау” әдісі. Педагог түрлі жануарлардың суреттерін таратады. Әр оқушы өзіне ұнаған суретті таңдайды. Содан кейін бірдей жануарларды таңдаған оқушылар топ құрайды. |
Оқушылар суреттерді таңдап, топтарға бөлінеді. |
“Жануар бейнесі” - оқушылар өздерінің таңдаған жануар суреттеріне байланысты әрбір топ өзінің ерекшелігін сипаттайды. |
Суреттер, проектор. |
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Жаңа сабақ / 15 мин |
1-тапсырма: “Сұхбат құрастыру”. Педагог оқушыларға сұхбаттасу мәдениеті туралы қысқаша ақпарат береді және дайын сұрақтар мен жауаптардың үлгісін таратады. Мысалы: “Сіздің атыңыз кім?”, “Қайда тұрасыз?” |
Оқушылар берілген сұрақтар мен жауаптарды пайдаланып, жұппен сұхбат құрастырады және өзара рөлдерді алмастырады. |
“Сұхбат шебері” - әр жұптың сұхбаты тыңдалып, ең қызықты сұхбат таңдалады. |
Дәптер, қалам, сұрақ-жауап карточкалары. |
3. 2,3- тапсырма қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау (дескрипторлармен) |
Ресурстар |
|
Сабақтың ортасы |
«2-тапсырма — «Жұптық тапсырма»» Мұғалім жұптық тапсырма береді: мәтіннен негізгі ойды анықтап, қысқаша қорытынды жазу. |
Білім алушылар жұппен жұмыс істеп, мәтіннен негізгі ойды анықтап, қысқаша қорытынды жазады. |
«Жұптық тексеру» Негізгі ойды анықтайды, қорытынды жазады, жұппен жұмыс жасайды. |
Жұмыс парағы, дәптер, қалам |
|
Сабақтың ортасы |
«3-тапсырма — «Шығармашылық тапсырма»» Мұғалім жоғары деңгейлі тапсырма береді: тақырып бойынша сурет салынған постер дайындау және сынып алдында қорғау. |
Білім алушылар топпен жұмыс істеп, постер дайындайды және оны сынып алдында қорғайды. |
«Галереяны аралау» Өз ойын дәлелдейді, шығармашылық идея ұсынады, мазмұнды қорғайды. |
А3 қағаз, флипчарт, маркер, тақта |
4. Кері байланыс
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау (дескрипторлармен) |
Ресурстар |
|
Мұғалім кері байланыс әдісін ұсынады. Әдіс атауы: «Стикердегі тілек». Оқушылардан сабақтағы түсінігін, қиындықтарын және тілектерін жазуды сұрайды. |
Оқушылар ұсынылған әдіс бойынша өз ой-пікірін білдіреді: сабақтағы түсінгенін жазады, қиындықты белгілейді, стикерге тілек қалдырады. |
Ойымен бөліседі, сабақтағы жетістігін көрсетеді, қиындықты анықтайды. |
Стикер, маркер, плакат, смайлик |
шағым қалдыра аласыз













