|
Бөлім: Қазіргі қоғам: әлеуметтік теңсіздік. |
МЕКТЕП: |
|||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар : Қатыспағандар: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үнемділік – сараңдық емес |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.4.1 қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу («келісу, келіспеу» эссесі, аргументативті эссе) 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: тақырып мазмұнын түсіну, өз ойын талдап жазу,сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Көпшілігі: қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып эссе жазу, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Кейбір оқушылар: қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу(дискуссивті эссе), сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Жоспар: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал: Оқушылар «Бір уыс мақта» әңгімесі ьойынша түсірілген бейнероликті көреді, өз пікірлерін білдіреді. https://www.youtube.com/watch?v=q8LJyGgr6wo
(оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
ӘТН 2. Қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша ойларын дәлелдеп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып, келісу/келіспеу эссесін жазыңдар. Сөз саны – 80–100.
Дескриптор:
ҚБ
|
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар берілген мақал-мәтелдердегі ойды анықтайды, мақалдарды қатыстыра отырып, сабақ мазмұны не туралы болатынына болжам жасайды. Өзіндік ой түйеді. Мәтіндерді оқып, негізгі ойды анықтайды. Оқылым мәтінін оқып танысады. Оқушылар қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша ойларын дәлелдеп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып, келісу/келіспеу эссесін жазады. Эсселерін «Автор орындығында» оқиды. |
ҚБ «Одағайлар» әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (К.Ақниязқызы) (Ы.Алтынсарин) |
||
|
Рефлексия |
Кері байланыс:
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үнемділік – сараңдық емес 10-сынып (ҚГБ)
Үнемділік – сараңдық емес 10-сынып (ҚГБ)
|
Бөлім: Қазіргі қоғам: әлеуметтік теңсіздік. |
МЕКТЕП: |
|||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар : Қатыспағандар: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үнемділік – сараңдық емес |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.4.1 қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу («келісу, келіспеу» эссесі, аргументативті эссе) 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: тақырып мазмұнын түсіну, өз ойын талдап жазу,сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Көпшілігі: қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып эссе жазу, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Кейбір оқушылар: қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу(дискуссивті эссе), сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Жоспар: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал: Оқушылар «Бір уыс мақта» әңгімесі ьойынша түсірілген бейнероликті көреді, өз пікірлерін білдіреді. https://www.youtube.com/watch?v=q8LJyGgr6wo
(оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
ӘТН 2. Қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша ойларын дәлелдеп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып, келісу/келіспеу эссесін жазыңдар. Сөз саны – 80–100.
Дескриптор:
ҚБ
|
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар берілген мақал-мәтелдердегі ойды анықтайды, мақалдарды қатыстыра отырып, сабақ мазмұны не туралы болатынына болжам жасайды. Өзіндік ой түйеді. Мәтіндерді оқып, негізгі ойды анықтайды. Оқылым мәтінін оқып танысады. Оқушылар қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша ойларын дәлелдеп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып, келісу/келіспеу эссесін жазады. Эсселерін «Автор орындығында» оқиды. |
ҚБ «Одағайлар» әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (К.Ақниязқызы) (Ы.Алтынсарин) |
||
|
Рефлексия |
Кері байланыс:
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз



















