|
Бөлім:8 |
|
||||
|
Мектебі: |
№23 |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Шарапи Томирис |
||||
|
Күні: |
03.03.2026 |
||||
|
Сынып:8 «З» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұрпақ тәрбиесі-ұлағатты іс |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.1.1-мәтін тақырыбы, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау; 8.2.1.1-тұрақты тіркестер мен көркемдегіш құралдарды қолданып, ауызша мәтіндер құрау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту – (4 минут) Ширату тапсырмалары – (3 минут) Жаңа сабаққа кіріспе (3 минут) |
Қызығушылықты ояту: - Сәлемдесу; - сыныпты түгелдеу; - оқушылардың назарын аударту; - топқа бөлу. Ширату тапсырмалары: - Сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар аударады. |
Жарайсың!Өте тамаша!
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс (5 минут): Мәтін мазмұнын түсініп, грамматикалық құрылымдарды ажырату. - Мәтінді түсініп оқу. - Мәтіннен тұрақты тіркестерді табу. - Сөйлемде олардың қызметін түсіндіру.
Тапсырма 1 (5 минут): Сөз тіркесін құрастыру арқылы септік жалғауларын меңгеру. Берілген сөздермен сөз тіркесін құрай алады. Әр тіркестегі сөздің қай септікте тұрғанын анықтайды. Жасалған тіркесті сөйлемде қолдана алады. Мысал: Сөз: «оқушы», «кітап», «мектеп» → «Оқушы кітапты мектепке апарды.» — «кітапты» (табыс септік), «мектепке» (барыс септік).
Тапсырма 2 (7 минут): Көркем мәтін құрастыру. Оқушыларға тақырып бойынша қысқаша көркем мәтін құрастыру ұсынылады. Мысал: «Ұрпақ тәрбиесі – ұлағатты іс. Әрбір ата-ана өз баласын дұрыс тәрбиелеу арқылы қоғамға үлес қосады. Бала тәрбиесі – болашақтың негізі.»
Тапсырма 3 (8 минут): Иллюстрация бойынша әңгіме құрау. Оқушыларға иллюстрация беріледі, сол бойынша әңгіме құрастыру қажет. Мысал иллюстрация:
|
Дескриптор Оқушылар өз ойларын талқылайды-1 б қорғауда белсенділік танытады-1 б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б талқылайды-1б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады, талқылайды-1 б қорғауда белсенділік танытады- 1б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б Талқылайды-1 балл қорғауда белсенділік танытады-1 б |
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды. Басбармақ Өз ара бағалау Өзін-өзі бағалау |
https://learningapps.org/view6853367
Шаблон, интернет ресурс,оқу құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (10 минут), Қорытынды, Ой толғаныс, Кері байланыс Үйге тапсырма |
Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау мақсатында мұғалім үй тапсырмасын береді. |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады-1 б Оқушылар үй жұмысын орындайды. |
Жарайсың! Кері байланыстың бар екендігі. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұрпақ тәрбиесі-ұлағатты іс
Ұрпақ тәрбиесі-ұлағатты іс
|
Бөлім:8 |
|
||||
|
Мектебі: |
№23 |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Шарапи Томирис |
||||
|
Күні: |
03.03.2026 |
||||
|
Сынып:8 «З» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұрпақ тәрбиесі-ұлағатты іс |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.1.1-мәтін тақырыбы, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау; 8.2.1.1-тұрақты тіркестер мен көркемдегіш құралдарды қолданып, ауызша мәтіндер құрау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту – (4 минут) Ширату тапсырмалары – (3 минут) Жаңа сабаққа кіріспе (3 минут) |
Қызығушылықты ояту: - Сәлемдесу; - сыныпты түгелдеу; - оқушылардың назарын аударту; - топқа бөлу. Ширату тапсырмалары: - Сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар аударады. |
Жарайсың!Өте тамаша!
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс (5 минут): Мәтін мазмұнын түсініп, грамматикалық құрылымдарды ажырату. - Мәтінді түсініп оқу. - Мәтіннен тұрақты тіркестерді табу. - Сөйлемде олардың қызметін түсіндіру.
Тапсырма 1 (5 минут): Сөз тіркесін құрастыру арқылы септік жалғауларын меңгеру. Берілген сөздермен сөз тіркесін құрай алады. Әр тіркестегі сөздің қай септікте тұрғанын анықтайды. Жасалған тіркесті сөйлемде қолдана алады. Мысал: Сөз: «оқушы», «кітап», «мектеп» → «Оқушы кітапты мектепке апарды.» — «кітапты» (табыс септік), «мектепке» (барыс септік).
Тапсырма 2 (7 минут): Көркем мәтін құрастыру. Оқушыларға тақырып бойынша қысқаша көркем мәтін құрастыру ұсынылады. Мысал: «Ұрпақ тәрбиесі – ұлағатты іс. Әрбір ата-ана өз баласын дұрыс тәрбиелеу арқылы қоғамға үлес қосады. Бала тәрбиесі – болашақтың негізі.»
Тапсырма 3 (8 минут): Иллюстрация бойынша әңгіме құрау. Оқушыларға иллюстрация беріледі, сол бойынша әңгіме құрастыру қажет. Мысал иллюстрация:
|
Дескриптор Оқушылар өз ойларын талқылайды-1 б қорғауда белсенділік танытады-1 б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б талқылайды-1б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады, талқылайды-1 б қорғауда белсенділік танытады- 1б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б Талқылайды-1 балл қорғауда белсенділік танытады-1 б |
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды. Басбармақ Өз ара бағалау Өзін-өзі бағалау |
https://learningapps.org/view6853367
Шаблон, интернет ресурс,оқу құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (10 минут), Қорытынды, Ой толғаныс, Кері байланыс Үйге тапсырма |
Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау мақсатында мұғалім үй тапсырмасын береді. |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады-1 б Оқушылар үй жұмысын орындайды. |
Жарайсың! Кері байланыстың бар екендігі. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















