Материалдар / Үш амалмен орындалатын есептер шығару
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Үш амалмен орындалатын есептер шығару

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді сабақ жоспарында жеке, жұптық, топтық жұмыстар берілген. Кері байланыс ұсынылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Тамыз 2024
97
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

Есепті шығару жолдары

Мұғалімнің аты-жөні

Елеуова Г.А.

Күні:

27.04.2024

Сынып: 3А

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Үш амалмен орындалатын есептер шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру

Сабақтың мақсаты

үш амалмен шығаратын есептерді талдайды , санды өрнектерді салыстырады

Құндылықтарды дамыту

Табиғатты қорғау, көпшілік орындарда өзін ұстай білу мәдениеті

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Күліп қағып қолымды,

1,2,3 деп соғайын.

Қарап тұрған көршіме,

Қолымды мен бұлғайын.

Ыстық алақаныммен

Қолыңды бір қысайын

Амандасып өзіңмен,

Құшақтасып алайын.

Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу:

А)Үйге берілген оқу тапсырмасын тексеру.

Ә) «Лездеме» әдісі

47*3 507*6 82*30

306*5 320:8 824:2

421*2 720:90 630:70

-Ал бүгінгі сабағымызда өткендегідей үш амалмен шығаратын есептерді талдап, шығаратын боламыз.

Оқу мақсаты жарияланады.

Ширату жаттығуын жасайды.



Тапсырма орындайды.




Тақырыпты ашады.

От шашу





Үш шапалақ


Өлең шумағы



Лездік тапсырмалар

Сабақтың басы

13 мин























10 мин






















2 мин



Бекіту

10 мин




Уoutube каналынан «Үш амалмен орындалатын есептер шығару» тақырыбында бейнесабақ көрсетемін.

https://youtu.be/yj7ii1PUn9A?si=jq58v40rRu27GPgq

(Ұ) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады.

Алматыда MEGA ойын-сауық орталығының алдында «Шолу дөңгелегі» бар. Оның Орталық Азиядағы еңбиік дөңгелек екенін білесіңдер ме?

1) Өрнектің мәнін табыңдар. Шолу дөңгелегінің биіктігін табыңдар (метрмен).

802:2+660:6-451=401+110-451=60

3) Бос орындарға тиісті сандарды қойыңдар.

20+530+170=720 380+640+200=1220

530+130+180=840 640+200+270=1110

310+530+200=1040 150+640+160=950

530+500+25=555 490+640+100=1230

840:4=210 930-310=620

4*210=840 310-260=50

4*140=560 310+18=328

Математикалық сауаттылық тапсырмасы























Жеке жұмыс

4а) Тіктөртбұрыштың ауданы белгілі, оның ұзындығы мен ені қанша? Барлық мүмкін нұсқаларды жазыңдар.

ауданы

ұзындығы

ені

96 м2

16

6

140м2

20

7

350м2

50

7

Ә) Тіктөртбұрыштың периметрі белгілі, оның ұзындығы мен ені қанша? Барлық мүмкін нұсқаларды жаз.

периметрі

ұзындығы

ені

98м

30

19

120м

40

20

140м

40

30

Сергіту жаттығуы «Қимылды қайтала» ойыны

5а) Диаграммада Астанадағы «Ханшатыр» ішіндегі ойын-сауық орталықтарына келген демалушылар туралы мәлімет берілген. Диаграмма бойынша сұрақтар құрастырыңдар. Оны топтағы балаларға қойыңдар.

ЕББҚ оқушыға:

Ж: 1)Ойын-сауық орталығының қай жерінде ең көп балалар болған?

2)Кинотеатрға қарағнада су аттракционында қанша бала артық болды?тсс

3- тапсырма «Жұптық жұмыс»

6) Көбейткіштердің квадратын көбейтінділермен алмастырып, олардың мәнін табыңдар.

(42+72):5=13 52+62+92=142

(72+102)*6=894 8*(52+62)=488

102-32+82= 158 92-(35+42)=30

Болған жұмыстарын келесі жұппен алмастырып, тақтадағы дұрыс жауаппен салыстыра отырып бағалайды.


Сабақтың тақырыбы бойынша бейнесабақ көреді.





Тапсырма орындайды.





Бос орындарға тиісті сандарды қояды.







Математикалық сауаттылыққа берілген тапсырмаларды орындайды.





Барлық мүмкін нұсқаларды жазады.














Тапсырма орындайды.


«Гитара» өзін өзі бағалауы арқылы өзін бағалап отырады.








Дескриптор:

Өрнектің мәнін тауып, шолу дөңгелегінің биіктігін анықтайды -1балл.


Бос орындарға тиісті сандарды қойып, мәнін есептейді-4балл.















Тіктөртбұрыштың белгілі ауданы арқылы оның ұзындығы мен енін табады -1балл.




Тіктөртбұрыштың белгілі периметрі арқылы оның ұзындығы мен енін табады -1балл.


Диаграмма бойынша сұрақтар құрастырады-1балл.



Дескриптор:

Көбейткіштердің квадратын көбейтінділермен алмастырып, олардың мәнін есептейді-2балл.



Оқулық, дәптер




https://youtu.be/yj7ii1PUn9A?si=jq58v40rRu27GPgq



интерактивті тақта



компьютер



слайдтар


















Оқулық, дәптер


















Сабақтың соңы

5 мин

Қорытынды «Кім жылдам?» ойыны

Суретті кеспелердегі сұрақтарға жауап алу арқылы сабақты қорытындылаймын.

Кері байланыс

«Аяқталмаған сөйлем»

1. Мен сабақта … жұмыс істедім.

2. Мен сабақта өз жұмысымда …

3. Сабақ мен үшін … көрінді.

4. Сабақ үшін мен…

5. Менің көңіл-күйім…

6. Сабақтың материалы маған...

Оқу тапсырмасы: 61-бет №2.

Кері байланыс жасайды.

Тапсырманы жазып алады.

ҚБ қойылады.


Жарайсыңдар!

Жақсы!

Тамаша!

Керемет!

Тағы да ойлан!

Мұқият бол!

Кері байланыс

Тексерілді:

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!