.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Уразбаева Жибек Жалмукамбетовна
Пәні: Әдебиеттік оқу.
Сыныбы: 3
Сабақтың тақырыбы: Үш бақытым. Мұқағали Мақатаев.
Сабақтың мақсаты: «Бақыт» сөзін білу, түсіну. Мұқағали Мақатаев жайлы мағлұмат беру. Есте сақтау, ойын толық жеткізуге үйрету. Өзінің ана тілін, халқын, Отанын сүюге, құрметтеу, өсиетін келешекте қолдану. Бақытқа не жататынын ажырату , өмірден мысалдар келтіру.
Сабақ көрнекілігі: АКТ,оқулық, үлестірмелі қағаздар
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Ыстық орындық» әдісі, « Арман ағашы ойыны », топтық жұмыс, шығармашылық жұмыс, рефлексия.
Кіріктірілген модульдер:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, АКТ, Оқытуды басқару және көшбасшылық.
Күтілетін нәтиже: «Бақыт» сөзін біледі, түсінеді.. Мұқағали Мақатаевтың іс-әрекетін келешекте қолданады. Бақытқа қандай іс- әрекет жататынын ажыратады, өмірден мысалдар келтіреді.
Түйінді идея: Бақыт- адамның асыл қасиетінің бірі, бақытқа қол жеткізе білу.
|
№ |
Кезеңдер |
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Уақыт |
|
1 |
Кіріспе |
Психологиялық дайындық |
Ойсергек ретінде ұйымдастырып жіберу, ынтымақтастық атмосферасын құру. |
Хормен айту: 1,2,3 сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз. |
2 мин |
|
2 |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Сынып оқушыларын 3 топқа бөлу |
Бір топқа бірігіп, жүйелі түрде тапсырманы орындау.Әр топтың басшысы сайланады.Бағалау парағы түсіндіріледі. |
2 мин |
|
3 |
|
Үй тапсырмасы |
Ыстық орындық әдісімен үй тапсырмасын сұраймын.Үй тап- сырмасын пысықтау. |
Әр топтан 1оқушыдан өз тобын қорғай отырып, үй тапсырмасының дұрыс орындалуын айтып шығады.Ыстық орындықты қорғайды. |
6 мин |
|
4 |
Негізгі бөлім |
Жаңа сабақ |
Қызығушылықты ояту. Алдыңғы тақырыптармен байланыстыра отырып, ой тастау. Слайд арқылы түсіндіру. |
Слайд не жайында екенін айтады, қосымша шығармашылық жұмыспен айналысады |
5 мин |
|
5 |
|
Оқулықпен жұмыс |
Жаңа тақырыпты оқулық бойынша өлеңді әр топқа оқытқызамын. |
1-топ.Бірінші шумақты оқиды. 2-топ. Екінші шумақты оқиды. 3-топ.Үшінші шумақты оқиды. |
6 мин |
|
6 |
|
Топтық жұмыс |
1-топ: «Біз бақытты баламыз» деген жолды жалғастырыып, өлең құрастырады. 2-топ. Халық, Тіл, Отан туралы мақал-мәтелдер жазады. 3-топ.Отан тақырыбына сурет салады. |
Топпен ақылдаса отырып, әрбір сұрағына жауап береді, топ мүшелері шығармашылық жұмыспен айналысады |
15 мин |
|
7 |
|
Сергіту сәті |
Бой сергіті сәтін ұйымдастырамын. |
Оқушылар «Ия, жоқ» ойыны арқылы сұрақтарға жауап береді. |
2 мин |
|
8 |
Қорытынды бөлім |
Жаңа сабақты қорытындылау |
Сұрақтар бойынша қорытындылау. |
Сұрақтар арқылы өз ойларын жеткізеді. |
2 мин |
|
9 |
|
Бағалау |
Бағалау критерийлері бойынша бағалаймын |
Өзін-өзі бағалау, жиынтық бағалау |
2 мин |
|
10 |
|
Кері байланыс |
Стикер таратылады |
«Арман ағашы» ойыны.Мен бақытты болу үшін не істеуім керек? деген сұраққа ойларын жазады |
2 мин |
|
11 |
|
Үйге тапсырма |
Өлеңді жаттау.Мақал-мәтел жинақтау. |
Өтілген сабақтарды пысықтап келу |
1 мин |
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Уразбаева Жибек Жалмукамбетовна
Пәні: Әдебиеттік оқу.
Сыныбы: 3
Сабақтың тақырыбы: Кедей. Сұлтанмахмұт Торайғыров.
Сабақтың мақсаты: «Кедей» сөзін білу, түсіну. Сұлтанмахмұт Торайғыров жайлы мағлұмат беру. Есте сақтау, ойын толық жеткізуге үйрету. Өзінің ана тілін, халқын, Отанын сүюге, құрметтеу, өсиетін келешекте қолдану.
Сабақ көрнекілігі: АКТ,оқулық, үлестірмелі қағаздар
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, кластер, постер, Венн диограммасы, топтық жұмыс, шығармашылық жұмыс, рефлексия.
Кіріктірілген модульдер:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, АКТ, Оқытуды басқару және көшбасшылық.
Күтілетін нәтиже: «Кедей» сөзін біледі, түсінеді. Кедейлікке қандай іс- әрекет жататынын ажыратады, өмірден мысалдар келтіреді.
Түйінді идея: Ашаршылыққа, кедейлікке жол бермеу.
|
№ |
Кезеңдер |
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Уақыт |
|
1 |
Кіріспе |
Ұйымдастыру кезеңі |
Сынып оқушыларын түстер бойынша 3 топқа бөлу. |
Бір топқа бірігіп, жүйелі түрде тапсырманы орындау.Әр топтың басшысы сайланады. Бағалау парағы таратылады. |
2 мин |
|
2 |
|
Психологиялық дайындық |
Ойсергек ретінде ұйымдастырып жіберу, ынтымақтастық атмосфе- расын құру. Тауда туған
құлынның Ендеше, балалар біздің бүгінгі жаңа сабағымыз «Кедей». Б. Майлин кедейлікті «Күлпаш» әңгімесімен жеткізсе, С.Торайғыров «Кедей» өлеңімен айтып сипаттаған екен. Яғни біз үй жұмысы мен жаңа сабақты байланыстыра өтеміз. |
Бейнетаспа бойынша өз ойлары, пікірлері. |
3 мин |
|
3 |
Негізгі бөлім |
Жаңа сабақ |
Слайд арқылы ақынның өмірімен таныстыру. |
«Кедей» поэмасын тыңдайды. |
мин |
|
4 |
|
Оқулықпен жұмыс |
Оқулық бойынша өлеңді тізбектеп оқытқызамын. Медеу. Талдату. «Кедей» поэмасы 1919 жылы шыққан екен. Бұл поэма 10 бөлімнен тұрады. 1-бөлім Қызметі, аянышты халі 2-бөлім Қаладағы жебелер 3-бөлім Үмітсіздік 4-бөлім Өзін мырзалармен салыстыру 5-бөлім Қорытынды 6-бөлім Рухани қысымшы 7-бөлім Адамның қасиеті һәм бақытқа табыну 8-бөлім Байлық-ұрлық –зорлықтың жемесі 9- бөлім Жақыннан айырылған күйік 10 –бөлім Бақытқа жететін оңай жол |
4оқушы тізбектеп оқиды. |
мин |
|
5 |
|
Топтық жұмыс |
1-топ. Көңілсіз кедей өмірі. Кластер құрастырады. 2-топ. Қали мен Күлпаштың сыртқы бейнесі. Постер құрастырады. 3-топ. Қалидың әкесін асыға күтуі. Үзінді көрсету. |
Топпен ақылдаса отырып, әр топ мүшелері шығармашылық жұмыспен айналысады. |
мин |
|
6 |
|
Топтық жұмыс |
Венн диограммасы. «Күлпаш» әңгімесі мен «Кедей» поэмасы. |
Топпен ақылдаса отырып, әр топ мүшелері шығармашылық жұмыспен айналысады. |
мин |
|
7 |
|
Сергіту сәті |
Бой сергіту сәті |
Оқушылар қызыға орындайды. |
мин |
|
8 |
Қорытынды бөлім |
Жаңа сабақты қорытындылау |
1-топ. Қазір кедей адам бар. 2-топ. Қазіргі кезде кедей адам жоқ. 3-топ. Аштық, кедейлік мүлде болмас үшін не істеуге болады? аштық суреті мақал Қолы қимылдаған
адамға, |
Өз ойларын жеткізеді. |
мин |
|
9 |
|
Бағалау |
Бағалау критерийлері бойынша бағаланады. |
Өзін-өзі бағалау, жиынтық бағалау |
мин |
|
10 |
|
Кері байланыс |
Стикер таратылады |
|
мин |
|
11 |
|
Үйге тапсырма |
Өлеңді жаттау. Ақын туралы қосымша деректер жинақтау. |
Өтілген сабақтарды пысықтап келу |
мин |
Бағалау парағы
|
Оқушының аты-жөні |
Сұрақ-жауап |
Топтық жұмыс Кластер |
Венн диогрммасы |
Топтық жұмыс Қазір кедей адам бар |
Ұпай |
Бағасы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
|
Оқушының аты-жөні |
Сұрақ-жауап |
Топтық жұмыс Постер |
Венн диограммасы |
Топтық жұмыс Қазір кедей адам жоқ |
Ұпай |
Бағасы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
|
Оқушының аты-жөні |
Сұрақ-жауап |
Топтық жұмыс Көрініс |
Венн диогрммасы |
Топтық жұмыс Ашаршылық, кедейлік болмас үшін не істеу керек? |
Ұпай |
Бағасы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үш бақытым
Үш бақытым
.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Уразбаева Жибек Жалмукамбетовна
Пәні: Әдебиеттік оқу.
Сыныбы: 3
Сабақтың тақырыбы: Үш бақытым. Мұқағали Мақатаев.
Сабақтың мақсаты: «Бақыт» сөзін білу, түсіну. Мұқағали Мақатаев жайлы мағлұмат беру. Есте сақтау, ойын толық жеткізуге үйрету. Өзінің ана тілін, халқын, Отанын сүюге, құрметтеу, өсиетін келешекте қолдану. Бақытқа не жататынын ажырату , өмірден мысалдар келтіру.
Сабақ көрнекілігі: АКТ,оқулық, үлестірмелі қағаздар
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Ыстық орындық» әдісі, « Арман ағашы ойыны », топтық жұмыс, шығармашылық жұмыс, рефлексия.
Кіріктірілген модульдер:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, АКТ, Оқытуды басқару және көшбасшылық.
Күтілетін нәтиже: «Бақыт» сөзін біледі, түсінеді.. Мұқағали Мақатаевтың іс-әрекетін келешекте қолданады. Бақытқа қандай іс- әрекет жататынын ажыратады, өмірден мысалдар келтіреді.
Түйінді идея: Бақыт- адамның асыл қасиетінің бірі, бақытқа қол жеткізе білу.
|
№ |
Кезеңдер |
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Уақыт |
|
1 |
Кіріспе |
Психологиялық дайындық |
Ойсергек ретінде ұйымдастырып жіберу, ынтымақтастық атмосферасын құру. |
Хормен айту: 1,2,3 сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз. |
2 мин |
|
2 |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Сынып оқушыларын 3 топқа бөлу |
Бір топқа бірігіп, жүйелі түрде тапсырманы орындау.Әр топтың басшысы сайланады.Бағалау парағы түсіндіріледі. |
2 мин |
|
3 |
|
Үй тапсырмасы |
Ыстық орындық әдісімен үй тапсырмасын сұраймын.Үй тап- сырмасын пысықтау. |
Әр топтан 1оқушыдан өз тобын қорғай отырып, үй тапсырмасының дұрыс орындалуын айтып шығады.Ыстық орындықты қорғайды. |
6 мин |
|
4 |
Негізгі бөлім |
Жаңа сабақ |
Қызығушылықты ояту. Алдыңғы тақырыптармен байланыстыра отырып, ой тастау. Слайд арқылы түсіндіру. |
Слайд не жайында екенін айтады, қосымша шығармашылық жұмыспен айналысады |
5 мин |
|
5 |
|
Оқулықпен жұмыс |
Жаңа тақырыпты оқулық бойынша өлеңді әр топқа оқытқызамын. |
1-топ.Бірінші шумақты оқиды. 2-топ. Екінші шумақты оқиды. 3-топ.Үшінші шумақты оқиды. |
6 мин |
|
6 |
|
Топтық жұмыс |
1-топ: «Біз бақытты баламыз» деген жолды жалғастырыып, өлең құрастырады. 2-топ. Халық, Тіл, Отан туралы мақал-мәтелдер жазады. 3-топ.Отан тақырыбына сурет салады. |
Топпен ақылдаса отырып, әрбір сұрағына жауап береді, топ мүшелері шығармашылық жұмыспен айналысады |
15 мин |
|
7 |
|
Сергіту сәті |
Бой сергіті сәтін ұйымдастырамын. |
Оқушылар «Ия, жоқ» ойыны арқылы сұрақтарға жауап береді. |
2 мин |
|
8 |
Қорытынды бөлім |
Жаңа сабақты қорытындылау |
Сұрақтар бойынша қорытындылау. |
Сұрақтар арқылы өз ойларын жеткізеді. |
2 мин |
|
9 |
|
Бағалау |
Бағалау критерийлері бойынша бағалаймын |
Өзін-өзі бағалау, жиынтық бағалау |
2 мин |
|
10 |
|
Кері байланыс |
Стикер таратылады |
«Арман ағашы» ойыны.Мен бақытты болу үшін не істеуім керек? деген сұраққа ойларын жазады |
2 мин |
|
11 |
|
Үйге тапсырма |
Өлеңді жаттау.Мақал-мәтел жинақтау. |
Өтілген сабақтарды пысықтап келу |
1 мин |
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Уразбаева Жибек Жалмукамбетовна
Пәні: Әдебиеттік оқу.
Сыныбы: 3
Сабақтың тақырыбы: Кедей. Сұлтанмахмұт Торайғыров.
Сабақтың мақсаты: «Кедей» сөзін білу, түсіну. Сұлтанмахмұт Торайғыров жайлы мағлұмат беру. Есте сақтау, ойын толық жеткізуге үйрету. Өзінің ана тілін, халқын, Отанын сүюге, құрметтеу, өсиетін келешекте қолдану.
Сабақ көрнекілігі: АКТ,оқулық, үлестірмелі қағаздар
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, кластер, постер, Венн диограммасы, топтық жұмыс, шығармашылық жұмыс, рефлексия.
Кіріктірілген модульдер:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, АКТ, Оқытуды басқару және көшбасшылық.
Күтілетін нәтиже: «Кедей» сөзін біледі, түсінеді. Кедейлікке қандай іс- әрекет жататынын ажыратады, өмірден мысалдар келтіреді.
Түйінді идея: Ашаршылыққа, кедейлікке жол бермеу.
|
№ |
Кезеңдер |
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Уақыт |
|
1 |
Кіріспе |
Ұйымдастыру кезеңі |
Сынып оқушыларын түстер бойынша 3 топқа бөлу. |
Бір топқа бірігіп, жүйелі түрде тапсырманы орындау.Әр топтың басшысы сайланады. Бағалау парағы таратылады. |
2 мин |
|
2 |
|
Психологиялық дайындық |
Ойсергек ретінде ұйымдастырып жіберу, ынтымақтастық атмосфе- расын құру. Тауда туған
құлынның Ендеше, балалар біздің бүгінгі жаңа сабағымыз «Кедей». Б. Майлин кедейлікті «Күлпаш» әңгімесімен жеткізсе, С.Торайғыров «Кедей» өлеңімен айтып сипаттаған екен. Яғни біз үй жұмысы мен жаңа сабақты байланыстыра өтеміз. |
Бейнетаспа бойынша өз ойлары, пікірлері. |
3 мин |
|
3 |
Негізгі бөлім |
Жаңа сабақ |
Слайд арқылы ақынның өмірімен таныстыру. |
«Кедей» поэмасын тыңдайды. |
мин |
|
4 |
|
Оқулықпен жұмыс |
Оқулық бойынша өлеңді тізбектеп оқытқызамын. Медеу. Талдату. «Кедей» поэмасы 1919 жылы шыққан екен. Бұл поэма 10 бөлімнен тұрады. 1-бөлім Қызметі, аянышты халі 2-бөлім Қаладағы жебелер 3-бөлім Үмітсіздік 4-бөлім Өзін мырзалармен салыстыру 5-бөлім Қорытынды 6-бөлім Рухани қысымшы 7-бөлім Адамның қасиеті һәм бақытқа табыну 8-бөлім Байлық-ұрлық –зорлықтың жемесі 9- бөлім Жақыннан айырылған күйік 10 –бөлім Бақытқа жететін оңай жол |
4оқушы тізбектеп оқиды. |
мин |
|
5 |
|
Топтық жұмыс |
1-топ. Көңілсіз кедей өмірі. Кластер құрастырады. 2-топ. Қали мен Күлпаштың сыртқы бейнесі. Постер құрастырады. 3-топ. Қалидың әкесін асыға күтуі. Үзінді көрсету. |
Топпен ақылдаса отырып, әр топ мүшелері шығармашылық жұмыспен айналысады. |
мин |
|
6 |
|
Топтық жұмыс |
Венн диограммасы. «Күлпаш» әңгімесі мен «Кедей» поэмасы. |
Топпен ақылдаса отырып, әр топ мүшелері шығармашылық жұмыспен айналысады. |
мин |
|
7 |
|
Сергіту сәті |
Бой сергіту сәті |
Оқушылар қызыға орындайды. |
мин |
|
8 |
Қорытынды бөлім |
Жаңа сабақты қорытындылау |
1-топ. Қазір кедей адам бар. 2-топ. Қазіргі кезде кедей адам жоқ. 3-топ. Аштық, кедейлік мүлде болмас үшін не істеуге болады? аштық суреті мақал Қолы қимылдаған
адамға, |
Өз ойларын жеткізеді. |
мин |
|
9 |
|
Бағалау |
Бағалау критерийлері бойынша бағаланады. |
Өзін-өзі бағалау, жиынтық бағалау |
мин |
|
10 |
|
Кері байланыс |
Стикер таратылады |
|
мин |
|
11 |
|
Үйге тапсырма |
Өлеңді жаттау. Ақын туралы қосымша деректер жинақтау. |
Өтілген сабақтарды пысықтап келу |
мин |
Бағалау парағы
|
Оқушының аты-жөні |
Сұрақ-жауап |
Топтық жұмыс Кластер |
Венн диогрммасы |
Топтық жұмыс Қазір кедей адам бар |
Ұпай |
Бағасы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
|
Оқушының аты-жөні |
Сұрақ-жауап |
Топтық жұмыс Постер |
Венн диограммасы |
Топтық жұмыс Қазір кедей адам жоқ |
Ұпай |
Бағасы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
|
Оқушының аты-жөні |
Сұрақ-жауап |
Топтық жұмыс Көрініс |
Венн диогрммасы |
Топтық жұмыс Ашаршылық, кедейлік болмас үшін не істеу керек? |
Ұпай |
Бағасы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













