|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Толғауы тоқсан қызыл тіл |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұрат Мөңкеұлы «Сарыарқа» өлеңіне менің көзқарасым |
||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Т/Ж4 - көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Өлеңнен алған әсерлеріне өзіндік көзқарастарын білдіртуге дағдыландыру |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: -Тіл мен мәдениет; -Өмір бойы білім алу; |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі |
||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
интерактивті тақта |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Өлеңнің әр тармағына дәлелді пікірлерін білдіре алады. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Менің ойымша... Менің түсінгенім бойынша... |
||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Мұрат Мөңкеұлы «Сарыарқа» өлеңіндегі ақын қайғысы |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Жоспарлана тын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Ұйымдастыру кезеңі |
|
|||||||||||||||
|
С |
«Ой шақыру» стратегиясы
«Төрт сөйлем» тәсілі 1. Пікір. Нақыл сөздер бойынша туындаған өзіндік пікірін бір сөйлеммен келтіреді. 2. Дәлел. Келтірілген өзіндік пікірді тағы бір сөйлеммен дәлелдейді. 3. Мысал. Енді өзіндік пікірді тағы да бір негіздеп кетуі үшін бір сөйлеммен мысал келтіреді. Мысал өмірден ,практикадан алынуы қажет. 4. Қорытынды. Өзіндік пікірді тағы да бір рет пысықтап,қорытынды шешімді бір сөйлеммен келтіру керек. Қалыптастырушы бағалау П +, М - , Қ (қызықты)
«Соңғы сөзді мен айтайын» әдісі «Бұл қоныс жеті жұрттан қалған қоныс...» - «Мәңгілік Ел» идеясы Оқушылар өлеңнен қысқа тіркестер тауып, жоғарыда көрсетілген тақырып аясында ойтолғауды «Мәңгілік Ел» идеясымен байланыстырып жазады. Қалыптастырушы бағалау
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Бес саусақ » әдісі |
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Үш қиян"өлеңіне менің көзқарасым
"Үш қиян"өлеңіне менің көзқарасым
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Толғауы тоқсан қызыл тіл |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұрат Мөңкеұлы «Сарыарқа» өлеңіне менің көзқарасым |
||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Т/Ж4 - көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Өлеңнен алған әсерлеріне өзіндік көзқарастарын білдіртуге дағдыландыру |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: -Тіл мен мәдениет; -Өмір бойы білім алу; |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі |
||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
интерактивті тақта |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Өлеңнің әр тармағына дәлелді пікірлерін білдіре алады. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Менің ойымша... Менің түсінгенім бойынша... |
||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Мұрат Мөңкеұлы «Сарыарқа» өлеңіндегі ақын қайғысы |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Жоспарлана тын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Ұйымдастыру кезеңі |
|
|||||||||||||||
|
С |
«Ой шақыру» стратегиясы
«Төрт сөйлем» тәсілі 1. Пікір. Нақыл сөздер бойынша туындаған өзіндік пікірін бір сөйлеммен келтіреді. 2. Дәлел. Келтірілген өзіндік пікірді тағы бір сөйлеммен дәлелдейді. 3. Мысал. Енді өзіндік пікірді тағы да бір негіздеп кетуі үшін бір сөйлеммен мысал келтіреді. Мысал өмірден ,практикадан алынуы қажет. 4. Қорытынды. Өзіндік пікірді тағы да бір рет пысықтап,қорытынды шешімді бір сөйлеммен келтіру керек. Қалыптастырушы бағалау П +, М - , Қ (қызықты)
«Соңғы сөзді мен айтайын» әдісі «Бұл қоныс жеті жұрттан қалған қоныс...» - «Мәңгілік Ел» идеясы Оқушылар өлеңнен қысқа тіркестер тауып, жоғарыда көрсетілген тақырып аясында ойтолғауды «Мәңгілік Ел» идеясымен байланыстырып жазады. Қалыптастырушы бағалау
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Бес саусақ » әдісі |
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
абақтың ортасы












