Қысқа мерзімді жоспар
Тақырып: Үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмі|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.13 бөлүндә мәнасида нөлләр болидиған һаләттә көп ханилиқ санни икки бәлгүлүк/ үч ханилиқ санға бөлүш алгоритмини вә әкси әмәл алгоритмини қоллиниш. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөліндісінде нөлі бар үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмңн қолдануды үйренеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин Сабақтың ортасы 35мин Сабақтың соңы 5мин |
Саламлишиш Түгәлләш Психологиялик тренинг Өй тапшурмисини сораш №10 64 бет 169 332 : 548=309 51 689 : 127=407 59 690 : 235=254 105 300 : 25=4212 Жаңа тақырып Үч ханилиқ санға бөлүш алгоритмини чүшәндүрүш 1 тапшурма Бөліндінің мәніндегі цифрлар үш есе азаяды. 52 965 : 3=17655 52 960 : 32=1655 52 800 : 320= 165 142 765 : 5=28553 142 750 : 50=2855 142 750 : 125=1142 892 500 : 2=446250 892 500 : 20=44625 892 400 : 200=4462 Жүп билән иш 3 тапсырма 135270/45=3006 439270/545=806 454227/227=2001 643284/321=2004 547300/421=1300 826826/826=1001 4 тапсырма 29376/72*16=6528 55224/48-87552/144=100 801000-39424/56=800296 Топ билән иш 5 тапсырма 17билет -300тг ден 2 билет -700тг ден Барлығы -?тг Й: 300:17+2*700=6500 Ж: 6500тг 23билет- 500тг ден 12билет -300тг ден Барлығы - ?тг 500:123+12*300 =15100 Ж: 15100тг 18ересек.билеті -500тг ден 18 балалар бил. -300тг ден 500*18 -300*18= 3600 6-тапсырма 12 күн-4сағаттан Қажет-73сағ
І
К Қалған жұмысқа-?күн Ш: 1)12*4=48сағ.(12күн) 2)73-48=25сағ.(әлі істеу керек) 3)4+1=5(1сағ.артық күніне) 4) 25/5=5(қалған жұмысқа) Ж: Әлі 25 сағат жұмыс істеу керек. Егер мамандар күніне тағы 1 сағат артық жұмыс істесе. Қалған жұмысты орындау үшін 5 күн қажет. АҚБТ 10тапсырма 34 37 40 43 61 63 66 70 35 38 41 44 62 64 67 71 36 39 42 45 64 66 69 73 37 40 43 46 67 69 72 76 1гә вә 3кә артып кетіп барады 1, 2, 3ке артып барады. 2, 3, 4ке артып барады Өйгә тапшурма 68-б 11-һесап 209*905=189145 233*630=146790 40803/201=203 826281/909=909 102555/265=387 242963/427=569 Баһалаш Әкси бағлиниш |
Үй тапсырмасын оқып береді Баған түрінде орындайды Есептеп, дұрыстығын тексереді Өрнектердің мәнін табады Өрнектер бойынша есептер құрастырып, жауабын табады Есепті шығарады Торкөздегі сандардың орналасу заңдылығын табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Дескриптор: Есептің дұрыстығын тексереді Дескриптор. Бөліндінің мәніндегі цифлар санын анықтайды-1б Жарайсың Дескриптор: Есептің дұрыстығын тексереді- 2б Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б Дескриптор: Билет құнын табады-3б Дескриптор: Есептің шартын, шешімін, жауабын құрады-3б Дескриптор: Сандардың орналасу заңдылығын біледі Дескриптор: Есептеуді өз бетінше орындайды .
|
Тақта Иш дәптири карточка Оқулық Дәптер Дәрислик карточка |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмі
Үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмі
Қысқа мерзімді жоспар
Тақырып: Үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмі|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.13 бөлүндә мәнасида нөлләр болидиған һаләттә көп ханилиқ санни икки бәлгүлүк/ үч ханилиқ санға бөлүш алгоритмини вә әкси әмәл алгоритмини қоллиниш. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөліндісінде нөлі бар үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмңн қолдануды үйренеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин Сабақтың ортасы 35мин Сабақтың соңы 5мин |
Саламлишиш Түгәлләш Психологиялик тренинг Өй тапшурмисини сораш №10 64 бет 169 332 : 548=309 51 689 : 127=407 59 690 : 235=254 105 300 : 25=4212 Жаңа тақырып Үч ханилиқ санға бөлүш алгоритмини чүшәндүрүш 1 тапшурма Бөліндінің мәніндегі цифрлар үш есе азаяды. 52 965 : 3=17655 52 960 : 32=1655 52 800 : 320= 165 142 765 : 5=28553 142 750 : 50=2855 142 750 : 125=1142 892 500 : 2=446250 892 500 : 20=44625 892 400 : 200=4462 Жүп билән иш 3 тапсырма 135270/45=3006 439270/545=806 454227/227=2001 643284/321=2004 547300/421=1300 826826/826=1001 4 тапсырма 29376/72*16=6528 55224/48-87552/144=100 801000-39424/56=800296 Топ билән иш 5 тапсырма 17билет -300тг ден 2 билет -700тг ден Барлығы -?тг Й: 300:17+2*700=6500 Ж: 6500тг 23билет- 500тг ден 12билет -300тг ден Барлығы - ?тг 500:123+12*300 =15100 Ж: 15100тг 18ересек.билеті -500тг ден 18 балалар бил. -300тг ден 500*18 -300*18= 3600 6-тапсырма 12 күн-4сағаттан Қажет-73сағ
І
К Қалған жұмысқа-?күн Ш: 1)12*4=48сағ.(12күн) 2)73-48=25сағ.(әлі істеу керек) 3)4+1=5(1сағ.артық күніне) 4) 25/5=5(қалған жұмысқа) Ж: Әлі 25 сағат жұмыс істеу керек. Егер мамандар күніне тағы 1 сағат артық жұмыс істесе. Қалған жұмысты орындау үшін 5 күн қажет. АҚБТ 10тапсырма 34 37 40 43 61 63 66 70 35 38 41 44 62 64 67 71 36 39 42 45 64 66 69 73 37 40 43 46 67 69 72 76 1гә вә 3кә артып кетіп барады 1, 2, 3ке артып барады. 2, 3, 4ке артып барады Өйгә тапшурма 68-б 11-һесап 209*905=189145 233*630=146790 40803/201=203 826281/909=909 102555/265=387 242963/427=569 Баһалаш Әкси бағлиниш |
Үй тапсырмасын оқып береді Баған түрінде орындайды Есептеп, дұрыстығын тексереді Өрнектердің мәнін табады Өрнектер бойынша есептер құрастырып, жауабын табады Есепті шығарады Торкөздегі сандардың орналасу заңдылығын табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Дескриптор: Есептің дұрыстығын тексереді Дескриптор. Бөліндінің мәніндегі цифлар санын анықтайды-1б Жарайсың Дескриптор: Есептің дұрыстығын тексереді- 2б Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б Дескриптор: Билет құнын табады-3б Дескриптор: Есептің шартын, шешімін, жауабын құрады-3б Дескриптор: Сандардың орналасу заңдылығын біледі Дескриптор: Есептеуді өз бетінше орындайды .
|
Тақта Иш дәптири карточка Оқулық Дәптер Дәрислик карточка |
||
шағым қалдыра аласыз













