|
йБілім беру ұйымының атауы |
«Ш. Уалиханов атындағы орта мектеп» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абделдаева Л.Д |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.11.23жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№54сабақ.Үш таңбалы сандарға көбейту алгоритмі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.11үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сергіту сәті Сабақты соңы Кері байланыс Үйге тапырма |
Психологиялық ахуал:«Қал қалай?» әдісі Оқушылар ортаға шақырылады. -Қал қалай? -Жүріс қалай? -Жүгіріс ше? -Бергенде ше? -Алғанда ше? -Түнгі ұйқы қалай? -Ойнағанда қалай? -Ұрысқанда ше? -Қазіргі көңіл күйіміз қалай? Өткен сабақ «Үш таңбалы сандарға көбейту алгоритімі» Үй тапсырмасы: «Өзіңді тексер» әдісі арқылы оқылып тексеріледі. 6 124 · 123= 753 252 23 124 · 324= 7 492 176 30 212 · 197= 5 951 764 63 984 · 142= 9 085 728 29 452 · 124= 3 652 048 5 034 · 275= 1 384 350 Топқа бөлу: «Асықтар» әдісі Асық түстеріне қарай топқа бөлу «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы бүгінгі тақырыбты ашу қарай ү. түсстеріне о333тырады. ткен таа тӘӘақырыпты ашу: -Бүгінгі сабағымызда үш таңбалы санға жазбаша бөлу алгоритмін қолдануға арналған тапсырмалар орындаймыз Оқу мақсаты жарияланады. Бөлім: «Мәдени мұра» Жалпы сыныпқа тапсырма: Негізі қаланған уақыт-1396-1399 ЮНЕСКО тізіміне енген жыл-2003 Арадағы уақыт-?жыл 2003-1396=607жыл=6ғасыр7жыл Ж:Арадағы уақыт 607 жыл Мұғалімнің түсіндірмесі: 2217*205=454485 1.Топтық жұмыс: «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі 1235*201=248235 5261*105=552405 2541*205=520905 2311*203=469133 Кері амал бөлу арқылы тексереді. Топтық жұмысты тексеру Топтар жұмыстарын қорғайды. Көбейту амалының орындалу ретін айтады. Бөлу амалымен тексеріп орындалу ретін түсіндіреді. Топтар бір-бірін бағалайды. «Алақанды соқ» 2.Топтық жұмыс «Алма-кезек » әдісі а) Алматы қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының ғимараты мәдени ескерткіштер тізіміне енгізілді. Онда бірнеше музей орналасқан. Музей кассасында 40 000 билет болды. Оның 8 000-ы – балаларға, ал қалғаны ересектерге арналған. Балалар билеті ересектер билетіне қарағанда неше есе кем? ә) Музей қоймасында әлі қойылмаған 40 000 жәдігер бар. Оның 8 000-ы үлкен қораптарда, ал қалғаны кішкентай қораптарда сақталған. Кішкентай қораптар әр сөреге 100-ден қойылды. Қораптар неше сөреге қойылды? б) Халықаралық байланыс қоңырауы үшін Болат 2 820 теңге төлеуі тиіс. Болат 2 рет қоңырау шалып, 5 ми нуттан сөйлесті. Телефонмен 1 минут сөйлесу құны қанша теңге тұрады? в) Арманның мобильдік байланыс тарифінің ақысы 100 минут сөйлесуге 1 600 тг, ал Әлияның тарифінің ақысы 120 минут сөйлесуге 2 160 тг тұрады. Кімнің тарифі тиімді? «Бағытыңды анықта» әдісі
Бірінші толымсыз көбейткіш
Көбейткіш
Көбейтіндінің мәні
Үшінші толымсыз көбейткіш
Көбейткіш
Екінші толымсыз
көбейткіш БББ кестесі
55- бет 11-есеп |
Қимылдар көрсету арқылы жасайды. Үй тапсырмасын оқиды, тексереді Асықтар таңдайды, топтарға орналасады. Суреттерді пайдаланып сабақтың тақырыбын шығарады. Арада неше жыл өткенін табады Тақтаға жазып түіндіру Тапсырманы баған түрінде,қадамдар ретімен, орындайды Топтар бір-бірін тексеріп бағалайды. Музыка ырғағымен қимыл жасайды. А3 қағазына қадамдар ре тімен «Алма-кезек » әдісі арқылы орындайды Есептің берілгенін оқып,есепті шығарады . Берілген тапсырманы бағыт арқылы орындап сабақты қорытады. Кері байланыс жасайды Үй тапсырмасын алады |
Керемет! Жарайсыңдар! Дұрыс орындағын оқушылар: Кереметсің! Жарайсың! Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
йБілім беру ұйымының
атауы
«Ш. Уалиханов
атындағы орта мектеп» КММ
Пәні:
Математика
Бөлім:
Көбейту және
бөлу
Педагогтің
аты-жөні:
Абделдаева
Л.Д
Күні:
23.11.23жыл
Сынып:
4 «Ә»
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
№54сабақ.Үш таңбалы сандарға көбейту
алгоритмі
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
4.1.2.11үш таңбалы санға
жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін
қолдану
Сабақтың
мақсаты
үш таңбалы санға жазбаша
көбейту және бөлу алгоритмдерін
қолданады.
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың
басы Сабақтың
ортасы Сергіту
сәті Сабақты
соңы Кері
байланыс
Үйге тапырма Психологиялық
ахуал:«Қал қалай?»
әдісі Оқушылар ортаға
шақырылады. -Қал
қалай? -Жүріс
қалай? -Жүгіріс
ше? -Бергенде
ше? -Алғанда
ше? -Түнгі ұйқы
қалай? -Ойнағанда
қалай? -Ұрысқанда
ше? -Қазіргі көңіл күйіміз
қалай? Өткен
сабақ «Үш таңбалы сандарға көбейту
алгоритімі» Үй
тапсырмасы: «Өзіңді
тексер» әдісі арқылы оқылып
тексеріледі. 6 124 · 123= 753
252 23 124 · 324= 7 492
176 30 212 · 197= 5 951
764 63 984 · 142= 9 085
728 29 452 · 124= 3 652
048 5 034 · 275= 1 384
350 Топқа
бөлу: «Асықтар»
әдісі Асық түстеріне қарай топқа
бөлу «Суреттер сөйлейді»
әдісі арқылы бүгінгі тақырыбты
ашу қарай ү. түсстеріне
о333тырады. ткен таа тӘӘақырыпты
ашу: -Бүгінгі
сабағымызда үш таңбалы санға жазбаша бөлу
алгоритмін қолдануға арналған тапсырмалар
орындаймыз Оқу мақсаты
жарияланады.
Бөлім: «Мәдени
мұра» Жалпы сыныпқа
тапсырма: Негізі қаланған
уақыт-1396-1399 ЮНЕСКО тізіміне енген
жыл-2003 Арадағы
уақыт-?жыл 2003-1396=607жыл=6ғасыр7жыл Ж:Арадағы уақыт 607
жыл Мұғалімнің
түсіндірмесі: 2217*205=454485 1.Топтық
жұмыс:
«Ойлан, бірік,
бөліс» әдісі 1235*201=248235 5261*105=552405 2541*205=520905 2311*203=469133 Кері амал бөлу арқылы
тексереді. Топтық жұмысты
тексеру Топтар жұмыстарын қорғайды.
Көбейту амалының орындалу ретін айтады. Бөлу амалымен тексеріп
орындалу ретін түсіндіреді. Топтар бір-бірін
бағалайды. «Алақанды
соқ» 2.Топтық жұмыс «Алма-кезек
» әдісі а) Алматы қаласындағы
Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының ғимараты
мәдени ескерткіштер тізіміне енгізілді.
Онда бірнеше музей орналасқан.
Музей кассасында 40 000 билет болды. Оның 8 000-ы – балаларға, ал
қалғаны ересектерге арналған. Балалар билеті ересектер билетіне
қарағанда неше есе кем? ә) Музей қоймасында әлі
қойылмаған 40 000 жәдігер бар. Оның 8 000-ы үлкен қораптарда, ал
қалғаны кішкентай қораптарда сақталған. Кішкентай қораптар әр
сөреге 100-ден қойылды. Қораптар неше сөреге
қойылды? б) Халықаралық байланыс
қоңырауы үшін Болат 2 820 теңге төлеуі тиіс. Болат 2 рет қоңырау
шалып, 5 ми нуттан сөйлесті. Телефонмен 1 минут сөйлесу құны қанша
теңге тұрады? в) Арманның мобильдік байланыс
тарифінің ақысы 100 минут сөйлесуге 1 600 тг, ал Әлияның тарифінің
ақысы 120 минут сөйлесуге 2 160 тг тұрады. Кімнің тарифі
тиімді? «Бағытыңды анықта»
әдісі
Бірінші толымсыз
көбейткіш
Көбейткіш
Көбейтіндінің
мәні
Үшінші толымсыз
көбейткіш
Көбейткіш
Екінші толымсыз
көбейткіш БББ
кестесі
55- бет
11-есеп Қимылдар көрсету арқылы
жасайды. Үй тапсырмасын оқиды,
тексереді Асықтар таңдайды, топтарға
орналасады. Суреттерді пайдаланып сабақтың
тақырыбын шығарады. Арада неше жыл өткенін
табады Тақтаға жазып
түіндіру Тапсырманы баған
түрінде,қадамдар ретімен,
орындайды Топтар бір-бірін тексеріп
бағалайды. Музыка ырғағымен қимыл
жасайды. А3 қағазына қадамдар ре
тімен «Алма-кезек »
әдісі арқылы
орындайды Есептің берілгенін оқып,есепті
шығарады . Берілген тапсырманы бағыт
арқылы орындап сабақты
қорытады. Кері байланыс
жасайды Үй тапсырмасын
алады Керемет! Жарайсыңдар! Дұрыс орындағын оқушылар:
Кереметсің! Жарайсың! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















