БҚО, Теректі ауданы
Подстепный ауылы
Подстепный ЖОББМ
Бастауыш сынып мұғалімі,педагог-сарапшы
Жунусова Гулшара Тыныштыбаевна
|
Білім беру ұйымының атауы |
Подстепный ЖОББМ |
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Т.Жунусова |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
12.12.24ж |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 г сынып |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 61 сабақ. «Үш-үштен» заттар комбинациялары |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.4.1.Қоршаған ортадағы заттардан«Үш-үштен» комбинациялар жиынын құрастыру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Нысандардан «Үш-үштен» комбинациялар жиынын құруды үйренеді |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма С – бір таңбалы сандар жиыны мен D – 5тен кем бір таңбалы сандар жиындарының бірігуі операциясының диаграммасын салады және оны бояйды. 3 ақиқат, 3 жалған пікір құрастырады С жиыны: 1,2,3,4,5,67,8,9 Dжиыны:4,3,2,1 Ақиқат: 2С , 6 С , 4 D Жалған: 20 C , 9 D , 3 D Тақырыпты ашу Оқушылар Маржанның 3 кесе және 2 тәрелкесінен әртүрлі нұсқалармен неше жұп ыдыс-аяқ құрастырудың мүмкін нұсқаларын ұсынады. Мысалы, 1-нұсқа: бірінші кесе бірінші тәрелкемен жұптастыру. 2-нұсқа: бірінші кесе екінші тәрелкемен жұптастыру. 3-нұсқа: екінші кесе бірінші тәрелкемен жұптастыру. 4-нұсқа: екінші кесе екінші тәрелкемен жұптастыру. 5-нұсқа: үшінші кесе бірінші тәрелкемен жұптастыру. 6-нұсқа: үшінші кесе екінші тәрелкемен жұптастыру. Ә) Оқушылар дөңгелектерді екі-екіден қоюдың 6 нұсқасын (Қ– Ж; Қ– С; Ж– С; Ж– Қ; С– Қ; С– Ж) көрнекі түрде дәлелдейді. Жаңа тақырып 1-тапсырма 3, 5 және 7 цифрларын пайдаланып, әртүрлі екі таңбалы сандар жиынын құрады және жаза отырып, заттар комбинациясы ережесін тұжырымдайды. 33, 35, 37, 55, 53, 57, 77, 73, 75. Ереже:Заттардың комбинациясы – бұл заттардың бір- біріне қатысты әртүрлі тәсілмен орналасуы. Топтық жұмыс 2-тапсырма Қорапта бірбірден қызыл (Қ), көк (К) және жасыл (Ж) түсті қаламдар бар. а) Қаламдардың «Екіекіден» комбинацияларының мүмкін нұсқаларын құру кестесін зерттейді. 1-нұсқа: қызыл қалам және көк қалам 2-нұсқа: қызыл қалам және жасыл қалам 3-нұсқа: көк қалам және қызыл қалам 4-нұсқа: көк қалам және жасыл қалам 5-нұсқа: жасыл қалам және қызыл қалам 6-нұсқа: жасыл қалам және көк қалам ә) Қаламдардың «Үшүштен» комбинацияларының мүмкін нұсқаларын а) тапсырмасында берілген үлгі кестеге қарай отырып құрады. Жауаптарын кесте түрінде көрсетіп жазады.
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 3-тапсырма Ыдыста 2алма және 2 шабдалы бар.Осы жемістерді ыдысқа үш-үштен салудың түрлі нұсқаларын құр. Жауабыңды кесте түрінде жаз.
Жұптық тапсырма 4-тапсырма. Суреттегі киімдер жиынтығынан әртүрлі киінудің 8 нұсқасы: 1-нұсқа: жасыл белдемше, сары кеудеше, қызыл баскиім. 2-нұсқа: жасыл белдемше, сары кеудеше, көк баскиім. 3-нұсқа: жасыл белдемше, қоңыр кеудеше, қызыл баскиім. 4-нұсқа: жасыл белдемше, қоңыр кеудеше, көк баскиім. 5-нұсқа: қызыл белдемше, сары кеудеше, қызыл баскиім. 6-нұсқа: қызыл белдемше, сары кеудеше, көк баскиім. 7-нұсқа: қызыл белдемше, қоңыр кеудеше, қызыл баскиім. 8-нұсқа: қызыл белдемше, қоңыр кеудеше, көк баскиім. Практикалық жұмыс 5-тапсырма Суреттің көмегімен 3 рет әртүсті 2 дөңгелектен алып, көк дөңгелектен кейін қызыл дөңгелек болатындай етіп орналастыр
ФС тапсырмасы 6-тапсырма Есепті шығар Барлығы-63 Терек-12 Жөке-9 Жеміс ағаштары-? 63-(12+9)=63-21=42 Жауабы: 42 жеміс ағашы отырғызылды 7-тапсырма Мысалдарды шығар 65+34=99 54-48= 6 100-71=29 27+73=100 8-тапсырма Теңсіздіктерді жаз 32+16<a 22-9>b Ойлан,тап! 10-тапсырма 10 орындықты үшүштен бөлменiң әр қабырғасына орналастыр
Үй тапсырмасы 9-тапсырма Кестеде берілген ас мәзірінен түскі астың барлық мүмкін нұсқаларын құрастыр. 1тағам 2тағам 3тағам Көже Қуырдақ Шай Борщ Палау Шырын Жауабыңды кесте түрінде жазып көрсет.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Тақырыпты ашады
Тапсырманы орындайды
Жиындар құрады
Екіекіден» комбинацияларының мүмкін нұсқаларын құру кестесін зерттейді
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Есепті шығарады
Мысалдарды шығарады
Теңсіздік жазады
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Бір таңбалы сандар жиындарының бірігуі операциясының диаграммасын салады және оны бояйды-1б 3 ақиқат, 3 жалған пікір құрастырады-1б
ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Цифрлардан әртүрлі екі таңбалы сандар құрастырады -1б
Дескриптор: Заттардан «Екі-екіден», «Үш-үштен» комбинацияларының мүмкін нұсқаларын құрастырады-1б
Дескриптор: Жемістерден «Үш-үштен» комбинацияларының мүмкін нұсқаларын құрастырады -1б
Дескриптор: Киімдер жиынтығынан әртүрлі киінудің 8 нұсқасын құрастырады -1б
Дескриптор: Суреттің көмегімен 3 рет әртүсті 2 дөңгелектен алып, көк дөңгелектен кейін қызыл дөңгелек болатындай етіп орналастырады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б
Дескриптор: Мысалдарды шығарады-1б
Дескриптор: Теңсіздік ұғымын түсінеді, жазады-1б
Дескриптор: Берілген тапсырманы орындайды-1б
скриптор: Кестеде берілген ас мәзірінен түскі астың барлық мүмкін нұсқаларын құрастырады-1б Жауабын кесте түрінде жазып көрсетеді-1б
«Интервью» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Қимылдар
Жемістер Тәрелкелер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үш-үштен заттар комбинациясы
Үш-үштен заттар комбинациясы
БҚО, Теректі ауданы
Подстепный ауылы
Подстепный ЖОББМ
Бастауыш сынып мұғалімі,педагог-сарапшы
Жунусова Гулшара Тыныштыбаевна
|
Білім беру ұйымының атауы |
Подстепный ЖОББМ |
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Т.Жунусова |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
12.12.24ж |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 г сынып |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 61 сабақ. «Үш-үштен» заттар комбинациялары |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.4.1.Қоршаған ортадағы заттардан«Үш-үштен» комбинациялар жиынын құрастыру |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Нысандардан «Үш-үштен» комбинациялар жиынын құруды үйренеді |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 10минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма С – бір таңбалы сандар жиыны мен D – 5тен кем бір таңбалы сандар жиындарының бірігуі операциясының диаграммасын салады және оны бояйды. 3 ақиқат, 3 жалған пікір құрастырады С жиыны: 1,2,3,4,5,67,8,9 Dжиыны:4,3,2,1 Ақиқат: 2С , 6 С , 4 D Жалған: 20 C , 9 D , 3 D Тақырыпты ашу Оқушылар Маржанның 3 кесе және 2 тәрелкесінен әртүрлі нұсқалармен неше жұп ыдыс-аяқ құрастырудың мүмкін нұсқаларын ұсынады. Мысалы, 1-нұсқа: бірінші кесе бірінші тәрелкемен жұптастыру. 2-нұсқа: бірінші кесе екінші тәрелкемен жұптастыру. 3-нұсқа: екінші кесе бірінші тәрелкемен жұптастыру. 4-нұсқа: екінші кесе екінші тәрелкемен жұптастыру. 5-нұсқа: үшінші кесе бірінші тәрелкемен жұптастыру. 6-нұсқа: үшінші кесе екінші тәрелкемен жұптастыру. Ә) Оқушылар дөңгелектерді екі-екіден қоюдың 6 нұсқасын (Қ– Ж; Қ– С; Ж– С; Ж– Қ; С– Қ; С– Ж) көрнекі түрде дәлелдейді. Жаңа тақырып 1-тапсырма 3, 5 және 7 цифрларын пайдаланып, әртүрлі екі таңбалы сандар жиынын құрады және жаза отырып, заттар комбинациясы ережесін тұжырымдайды. 33, 35, 37, 55, 53, 57, 77, 73, 75. Ереже:Заттардың комбинациясы – бұл заттардың бір- біріне қатысты әртүрлі тәсілмен орналасуы. Топтық жұмыс 2-тапсырма Қорапта бірбірден қызыл (Қ), көк (К) және жасыл (Ж) түсті қаламдар бар. а) Қаламдардың «Екіекіден» комбинацияларының мүмкін нұсқаларын құру кестесін зерттейді. 1-нұсқа: қызыл қалам және көк қалам 2-нұсқа: қызыл қалам және жасыл қалам 3-нұсқа: көк қалам және қызыл қалам 4-нұсқа: көк қалам және жасыл қалам 5-нұсқа: жасыл қалам және қызыл қалам 6-нұсқа: жасыл қалам және көк қалам ә) Қаламдардың «Үшүштен» комбинацияларының мүмкін нұсқаларын а) тапсырмасында берілген үлгі кестеге қарай отырып құрады. Жауаптарын кесте түрінде көрсетіп жазады.
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 3-тапсырма Ыдыста 2алма және 2 шабдалы бар.Осы жемістерді ыдысқа үш-үштен салудың түрлі нұсқаларын құр. Жауабыңды кесте түрінде жаз.
Жұптық тапсырма 4-тапсырма. Суреттегі киімдер жиынтығынан әртүрлі киінудің 8 нұсқасы: 1-нұсқа: жасыл белдемше, сары кеудеше, қызыл баскиім. 2-нұсқа: жасыл белдемше, сары кеудеше, көк баскиім. 3-нұсқа: жасыл белдемше, қоңыр кеудеше, қызыл баскиім. 4-нұсқа: жасыл белдемше, қоңыр кеудеше, көк баскиім. 5-нұсқа: қызыл белдемше, сары кеудеше, қызыл баскиім. 6-нұсқа: қызыл белдемше, сары кеудеше, көк баскиім. 7-нұсқа: қызыл белдемше, қоңыр кеудеше, қызыл баскиім. 8-нұсқа: қызыл белдемше, қоңыр кеудеше, көк баскиім. Практикалық жұмыс 5-тапсырма Суреттің көмегімен 3 рет әртүсті 2 дөңгелектен алып, көк дөңгелектен кейін қызыл дөңгелек болатындай етіп орналастыр
ФС тапсырмасы 6-тапсырма Есепті шығар Барлығы-63 Терек-12 Жөке-9 Жеміс ағаштары-? 63-(12+9)=63-21=42 Жауабы: 42 жеміс ағашы отырғызылды 7-тапсырма Мысалдарды шығар 65+34=99 54-48= 6 100-71=29 27+73=100 8-тапсырма Теңсіздіктерді жаз 32+16<a 22-9>b Ойлан,тап! 10-тапсырма 10 орындықты үшүштен бөлменiң әр қабырғасына орналастыр
Үй тапсырмасы 9-тапсырма Кестеде берілген ас мәзірінен түскі астың барлық мүмкін нұсқаларын құрастыр. 1тағам 2тағам 3тағам Көже Қуырдақ Шай Борщ Палау Шырын Жауабыңды кесте түрінде жазып көрсет.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Тақырыпты ашады
Тапсырманы орындайды
Жиындар құрады
Екіекіден» комбинацияларының мүмкін нұсқаларын құру кестесін зерттейді
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Есепті шығарады
Мысалдарды шығарады
Теңсіздік жазады
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Бір таңбалы сандар жиындарының бірігуі операциясының диаграммасын салады және оны бояйды-1б 3 ақиқат, 3 жалған пікір құрастырады-1б
ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Цифрлардан әртүрлі екі таңбалы сандар құрастырады -1б
Дескриптор: Заттардан «Екі-екіден», «Үш-үштен» комбинацияларының мүмкін нұсқаларын құрастырады-1б
Дескриптор: Жемістерден «Үш-үштен» комбинацияларының мүмкін нұсқаларын құрастырады -1б
Дескриптор: Киімдер жиынтығынан әртүрлі киінудің 8 нұсқасын құрастырады -1б
Дескриптор: Суреттің көмегімен 3 рет әртүсті 2 дөңгелектен алып, көк дөңгелектен кейін қызыл дөңгелек болатындай етіп орналастырады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б
Дескриптор: Мысалдарды шығарады-1б
Дескриптор: Теңсіздік ұғымын түсінеді, жазады-1б
Дескриптор: Берілген тапсырманы орындайды-1б
скриптор: Кестеде берілген ас мәзірінен түскі астың барлық мүмкін нұсқаларын құрастырады-1б Жауабын кесте түрінде жазып көрсетеді-1б
«Интервью» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Қимылдар
Жемістер Тәрелкелер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















