Пэн: Қазақ тілі Мектеп: №16 ЖОББМ №16
ҰМЖ бөлімі: 2-бөлім.Жолын болсын,жолаушы! Мұғалімнің аты-жөні:Темиржанова А.Н.
Сабақ тақырыбы:Әуежай тасымалы
Күні:2.10.2023 г.
Сынып: 9
Қатыспаған оқушылар саны:14
Қатысқан оқушылар саны:0
|
Сабақ тақырыбы |
Әуежай тасымалы |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына қол сілтеме) |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
9.3.2.1 ғылыми стильде (пікір, мақала) жазылған еңбектердің тілдік және жанрлық ерекшелігін анықтап, талдау жасау ; 9.4.3.1 жазба жұмыстарында афоризмдерді тиімді мұғалімнің көмегімен жазу қолданып жазу/ЕБҚББ |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-Мәтінді түртіп оқиды. -Мәтін қандай жанрда жазылғаннын айтады.-Мәтіннің түсінгенін айтады. - Мәтіндегі ұшақ бортын суреттеп жазады.Ұшақтың көлемі,ішкі құрылымы,ерекшеліктерін көрсетеді. |
||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: тақырып бойынша мәліметтерді бүгінгі өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіреді |
||||||||||||||||||
|
Пәнге тән лексика мен терминология:сауда орны, қарым-қатынас , этикет |
|||||||||||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен сөз тіркестері Сауда орны, қарым-қатынас, этикет |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, тарих, математика |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзін-өзі және өзара бағалау арқылы жауапкершілік сезімін қалыптастыру |
||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Сауданың адам өміріндегі маңызын, саудының тарихын біледі.Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады |
||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Ойтүрткі сұраққа жауап беру. -ұшақ борты дегенді қалай түсінесіңдер? Түртіп оқу әдісі 4-тапсырма.Мәтінді оқыңдар.Мәтін қандай жанрда жазылған?Не түсіңдіңдер. |
Ойтүрткі сұраққа жауап береді. Түртіп оқу әдісі Дескриптор: 4-тапсырма. -Мәтінді түртіп оқиды. -Мәтін қандай жанрда жазылғаннын айтады.-Мәтіннің түсінгенін айтады. |
Сурет Оқулық, |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
6-тапсырма. Мәтіндегі ұшақ бортын суреттеп жаз.Ұшақтың көлемі,ішкі құрылымы,ерекшеліктері қамтылсын. 5-тапсырма «Ұшақ бортында» деген тақырыпта жұптасып диалог құрындар. 7-тапсырма Әуежайдағы бір жағдаят»деген тақырыпта шынайы оқиға дайындап,сыныптастарыңа айтып бер. |
6-тапсырма - Мәтіндегі ұшақ бортын суреттеп жазады.Ұшақтың көлемі,ішкі құрылымы,ерекшеліктерін көрсетеді. 5-тапсырма. «Жұптық жұмыс» Дескриптор : -Тақырып бойынша диалог құрады. Дискриптор: 7-тапсырма Әуежайдағы бір жағдаят»деген тақырыпта шынайы оқиға дайындап,сыныптастарыңа айтып береді. |
-оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау Бағалау «Бағдаршам» тәсілі арқылы жүзеге асырылады.Әр оқушыға бағдаршамның түстеріне сәйкес дөңгелектер таратылады.Оқушылардың осы дөңгелектерді көтеруі арқылы мұғалім өткен сабақты Кері байланыс
Үйге тапсырма Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы8 -тапсырманы орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қандай орындалу қажеттілігі түсіндіріледі. |
Бағалау Бағалау «Бағдаршам» тәсілі бағалай алады.
- -Мен түсінемін, бірақ барлығын емес -Мен жақсы түсіндім, басқаға да түсіндіре аламы
Үйге тапсырма Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 8-тапсырманы орындайды. |
Оқулық
|
||||||||||||||||
|
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ барысында оқу мақсатына қол жеткізілді ме? Оқу мақсатына қол жетпеудің себебі неде?Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді?Сыныптағы психологиялық ахуал қандай болды?Жоспардан ауытқу болды ма? Себебі неде? Өзім жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Уақыт тиімді пайдаланылды ма?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім?неліктен? |
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз, сұрақтарға жауап беріңіз (сабақ жүйелі жоспарланғандықтан, сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалады. Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді, сөздікпен жұмыс жасайды. Сабақ жоғары деңгейде өтеді, өйткені оқу мақсаттары дұрыс таңдалды, уақытты тиімді пайдалану барысында саралау жұмыстары да орындалады) |
|||||||||||||||||
|
|
Қорытынды бағалау Қандай екі нәрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) табысты болды? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) жақсарта алады? 1. 2. Сабақ барысында өзіңіздің көңіліңіз толмаған екі әрекетті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) атаңыз 1. 2. Осы сабақ барысында келесі сабағымда сынып не жекелеген оқушының сапалы білім алуы үшін нені жетілдіруге болатынын білдім |
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұшақ бортында
Ұшақ бортында
Пэн: Қазақ тілі Мектеп: №16 ЖОББМ №16
ҰМЖ бөлімі: 2-бөлім.Жолын болсын,жолаушы! Мұғалімнің аты-жөні:Темиржанова А.Н.
Сабақ тақырыбы:Әуежай тасымалы
Күні:2.10.2023 г.
Сынып: 9
Қатыспаған оқушылар саны:14
Қатысқан оқушылар саны:0
|
Сабақ тақырыбы |
Әуежай тасымалы |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына қол сілтеме) |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
9.3.2.1 ғылыми стильде (пікір, мақала) жазылған еңбектердің тілдік және жанрлық ерекшелігін анықтап, талдау жасау ; 9.4.3.1 жазба жұмыстарында афоризмдерді тиімді мұғалімнің көмегімен жазу қолданып жазу/ЕБҚББ |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-Мәтінді түртіп оқиды. -Мәтін қандай жанрда жазылғаннын айтады.-Мәтіннің түсінгенін айтады. - Мәтіндегі ұшақ бортын суреттеп жазады.Ұшақтың көлемі,ішкі құрылымы,ерекшеліктерін көрсетеді. |
||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: тақырып бойынша мәліметтерді бүгінгі өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіреді |
||||||||||||||||||
|
Пәнге тән лексика мен терминология:сауда орны, қарым-қатынас , этикет |
|||||||||||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен сөз тіркестері Сауда орны, қарым-қатынас, этикет |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, тарих, математика |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзін-өзі және өзара бағалау арқылы жауапкершілік сезімін қалыптастыру |
||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Сауданың адам өміріндегі маңызын, саудының тарихын біледі.Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады |
||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Ойтүрткі сұраққа жауап беру. -ұшақ борты дегенді қалай түсінесіңдер? Түртіп оқу әдісі 4-тапсырма.Мәтінді оқыңдар.Мәтін қандай жанрда жазылған?Не түсіңдіңдер. |
Ойтүрткі сұраққа жауап береді. Түртіп оқу әдісі Дескриптор: 4-тапсырма. -Мәтінді түртіп оқиды. -Мәтін қандай жанрда жазылғаннын айтады.-Мәтіннің түсінгенін айтады. |
Сурет Оқулық, |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
6-тапсырма. Мәтіндегі ұшақ бортын суреттеп жаз.Ұшақтың көлемі,ішкі құрылымы,ерекшеліктері қамтылсын. 5-тапсырма «Ұшақ бортында» деген тақырыпта жұптасып диалог құрындар. 7-тапсырма Әуежайдағы бір жағдаят»деген тақырыпта шынайы оқиға дайындап,сыныптастарыңа айтып бер. |
6-тапсырма - Мәтіндегі ұшақ бортын суреттеп жазады.Ұшақтың көлемі,ішкі құрылымы,ерекшеліктерін көрсетеді. 5-тапсырма. «Жұптық жұмыс» Дескриптор : -Тақырып бойынша диалог құрады. Дискриптор: 7-тапсырма Әуежайдағы бір жағдаят»деген тақырыпта шынайы оқиға дайындап,сыныптастарыңа айтып береді. |
-оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау Бағалау «Бағдаршам» тәсілі арқылы жүзеге асырылады.Әр оқушыға бағдаршамның түстеріне сәйкес дөңгелектер таратылады.Оқушылардың осы дөңгелектерді көтеруі арқылы мұғалім өткен сабақты Кері байланыс
Үйге тапсырма Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы8 -тапсырманы орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қандай орындалу қажеттілігі түсіндіріледі. |
Бағалау Бағалау «Бағдаршам» тәсілі бағалай алады.
- -Мен түсінемін, бірақ барлығын емес -Мен жақсы түсіндім, басқаға да түсіндіре аламы
Үйге тапсырма Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 8-тапсырманы орындайды. |
Оқулық
|
||||||||||||||||
|
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ барысында оқу мақсатына қол жеткізілді ме? Оқу мақсатына қол жетпеудің себебі неде?Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді?Сыныптағы психологиялық ахуал қандай болды?Жоспардан ауытқу болды ма? Себебі неде? Өзім жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Уақыт тиімді пайдаланылды ма?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім?неліктен? |
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз, сұрақтарға жауап беріңіз (сабақ жүйелі жоспарланғандықтан, сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалады. Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді, сөздікпен жұмыс жасайды. Сабақ жоғары деңгейде өтеді, өйткені оқу мақсаттары дұрыс таңдалды, уақытты тиімді пайдалану барысында саралау жұмыстары да орындалады) |
|||||||||||||||||
|
|
Қорытынды бағалау Қандай екі нәрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) табысты болды? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) жақсарта алады? 1. 2. Сабақ барысында өзіңіздің көңіліңіз толмаған екі әрекетті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) атаңыз 1. 2. Осы сабақ барысында келесі сабағымда сынып не жекелеген оқушының сапалы білім алуы үшін нені жетілдіруге болатынын білдім |
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













