|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Үшбұрыш. Симметрия |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ниязова Г.К |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 163 сабақ. Тізбектер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.3.2 - заңдылықты немесе ережені өзі таңдап, сандар/ сандар тобы тізбектерін құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сандар тізбегін құруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны білуге,ізденуге құштар болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасату Психологиялық ахуалды қалыптастыру Өткенді қайталау Үй тапсырмасы №9 есеп Конус тәрізді баскиім әзірле Үлгі:
Жаңа тақырып №1 есеп 29,28,26,23,19,14,8,1. 29-1=28 28-2=26 26-3=23 23-4=19 19-5=14 14-6=8 8-7=1 №2 есеп Сандар тізбегін құру алгоритмін үйренеді Мысалы: 1,3,5,7,9,11,13,15,17,19.... Бұл тақ сандар. 1,5,9,12,16,20.......\Бұл жерде төрт саннан кейінгі сан жазылған. №3 есеп 23,23,21,25,19,27,17,29,15,31 23-2=21 23+2=25 21-2=19 25+2=27 19-2=17 27+2=29 17-2=15 29+2=31 № 4 есеп Ә) 24,22,20,18,16,14. Б) 18,16,14,12,10,8. № 5 есеп А) t1=4сағ S1=240км t2=7сағ S2=?км V1=V2-? км\сағ
Ә) V1=5км\сағ V2=4 км\сағ t=5сағ S=?км V=V1+V2=5+4=9км\сағ S=V*t=9*5=45км Өрнек: (5+4)*5=45км Ж: 5сағаттан кейін бір-бірінен 45 км қашықтықта болады. №6 есеп Берілгені қате.Сондықтан есеп шықпайды. №7 есеп a1=2см b1=2см a2=2см b2=1см S=?см2 S1=a1*b1=2*2=4см2 S2=a2*b2=2*1=2см2 S=S1+S2=4+2=6см2 Ж: Көпбұрыштың ауданы -6см2 №8 есеп 13,19,14,18,15,17. №9 есеп 5+2=7 2кг100г=2100г Алма: 6*300=1800г=1кг800г Алмұрт: 5*300=1500г=1кг 500г Қараөрік: 2*300=600г Барлығы: 1800г+1500г+600г=3900г=3кг900г Жауабы: Барлығы 3кг 900г жеміс алынған Үй тапсырмасы № 10 есеп
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын тексертеді Бас киім жасап келеді Сандар тізбегін жалғастырады Сандар тізбегін жасап үйренеді Сандар тізбегін жалғастырады Заңдылық бойынша сандар тізбегін таңдайды Есептер бойынша өрнектер құрады Есептерді шығарады Жауабын айтады Есепті шығарады Тапсырманы орындайды Тізбек құрады Есепті шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтап отыру ҚБ:
Дескриптор: Конус фигурасын басқа фигуралардан ажырата алады-1Б Конус тәрізді бас киімдерді қағаздан жасап келеді-1Б Дескриптор: Сандар тізбегін жалғастырады-1Б Берілген тапсырманың заңдылығын түсінеді-1Б ҚБ:
Дескриптор: Сандар тізбегінің заңдылыққа бағынатынын біледі-1Б Сандар тізбегін жалғастырады-1Б Дескриптор: Мәтіндегі заңдылықты табады-1Б Күнара санағанына байланысты сандар тізбегін таңдайды-1Б Дескриптор: Есептер бойынша өрнектер құрастырады-1Б Қозғалыс есебін формулана қолданып шығарады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Көпбұрышты бөліктерге бөледі-1Б Оның ауданын табады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Зерттеушілік жұмыс жасайды-1Б ҚБ:
«Бес саусақ» әдісі |
Суреттер Қағаз бас киімдер Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Сандар тізбегі жазылған парақтар Есеп сызбасы Суреттер Туристер туралы Оқулық Көпбұрыш суреті Оқулық Жемістер Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үшбұрыш. Симметрия
Үшбұрыш. Симметрия
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Үшбұрыш. Симметрия |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ниязова Г.К |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 163 сабақ. Тізбектер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.3.2 - заңдылықты немесе ережені өзі таңдап, сандар/ сандар тобы тізбектерін құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сандар тізбегін құруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны білуге,ізденуге құштар болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасату Психологиялық ахуалды қалыптастыру Өткенді қайталау Үй тапсырмасы №9 есеп Конус тәрізді баскиім әзірле Үлгі:
Жаңа тақырып №1 есеп 29,28,26,23,19,14,8,1. 29-1=28 28-2=26 26-3=23 23-4=19 19-5=14 14-6=8 8-7=1 №2 есеп Сандар тізбегін құру алгоритмін үйренеді Мысалы: 1,3,5,7,9,11,13,15,17,19.... Бұл тақ сандар. 1,5,9,12,16,20.......\Бұл жерде төрт саннан кейінгі сан жазылған. №3 есеп 23,23,21,25,19,27,17,29,15,31 23-2=21 23+2=25 21-2=19 25+2=27 19-2=17 27+2=29 17-2=15 29+2=31 № 4 есеп Ә) 24,22,20,18,16,14. Б) 18,16,14,12,10,8. № 5 есеп А) t1=4сағ S1=240км t2=7сағ S2=?км V1=V2-? км\сағ
Ә) V1=5км\сағ V2=4 км\сағ t=5сағ S=?км V=V1+V2=5+4=9км\сағ S=V*t=9*5=45км Өрнек: (5+4)*5=45км Ж: 5сағаттан кейін бір-бірінен 45 км қашықтықта болады. №6 есеп Берілгені қате.Сондықтан есеп шықпайды. №7 есеп a1=2см b1=2см a2=2см b2=1см S=?см2 S1=a1*b1=2*2=4см2 S2=a2*b2=2*1=2см2 S=S1+S2=4+2=6см2 Ж: Көпбұрыштың ауданы -6см2 №8 есеп 13,19,14,18,15,17. №9 есеп 5+2=7 2кг100г=2100г Алма: 6*300=1800г=1кг800г Алмұрт: 5*300=1500г=1кг 500г Қараөрік: 2*300=600г Барлығы: 1800г+1500г+600г=3900г=3кг900г Жауабы: Барлығы 3кг 900г жеміс алынған Үй тапсырмасы № 10 есеп
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын тексертеді Бас киім жасап келеді Сандар тізбегін жалғастырады Сандар тізбегін жасап үйренеді Сандар тізбегін жалғастырады Заңдылық бойынша сандар тізбегін таңдайды Есептер бойынша өрнектер құрады Есептерді шығарады Жауабын айтады Есепті шығарады Тапсырманы орындайды Тізбек құрады Есепті шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтап отыру ҚБ:
Дескриптор: Конус фигурасын басқа фигуралардан ажырата алады-1Б Конус тәрізді бас киімдерді қағаздан жасап келеді-1Б Дескриптор: Сандар тізбегін жалғастырады-1Б Берілген тапсырманың заңдылығын түсінеді-1Б ҚБ:
Дескриптор: Сандар тізбегінің заңдылыққа бағынатынын біледі-1Б Сандар тізбегін жалғастырады-1Б Дескриптор: Мәтіндегі заңдылықты табады-1Б Күнара санағанына байланысты сандар тізбегін таңдайды-1Б Дескриптор: Есептер бойынша өрнектер құрастырады-1Б Қозғалыс есебін формулана қолданып шығарады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Көпбұрышты бөліктерге бөледі-1Б Оның ауданын табады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Зерттеушілік жұмыс жасайды-1Б ҚБ:
«Бес саусақ» әдісі |
Суреттер Қағаз бас киімдер Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Сандар тізбегі жазылған парақтар Есеп сызбасы Суреттер Туристер туралы Оқулық Көпбұрыш суреті Оқулық Жемістер Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз





















