Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Геометрия
Тақырыбы: Үшбұрыштар теңдігінің белгілері
|
Бөлім: |
Үшбұрыштар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гулжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
07.12.2023ж |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Үшбұрыштар теңдігінің белгілері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.21 үшбұрыштар теңдігінің белгілерін білу және дәлелдеу; 7.1.1.22 үшбұрыштар теңдігінің белгілерін есептер шығару мен дәлелдеулерде қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасын сұрау. Оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын / ОМ анықтап алу Оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
Үй жұмысы мадақтау әдісімен бағаланады |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау. №1.
AB және CD кесінділері олардың
ортасы болып табылатын O нүктемінде
қиылысады, OB=7
см, BD=4 см
№2. AB және CD кесінділері олардың ортасы болып табылатын O нүктемінде қиылысады. Егер ∠B=55∘,∠D=72∘ болса, ∠A және ∠C табыңыздар.
№3. Өзара тең AC және BD кесінділері олардың ортасы болып табылатын O нүктемінде қиылысады. Егер ∠BOC=50∘ болса, ∠AOD табыңыздар. №4. AD=BC, ∠1=∠2. Егер AD=11 см, DC=7 см болса, AB және BC табыңыздар.
Жеке жұмыс ABC және GHK сәйкес үшбұрыштар табылады. Бос орындарды толтырыңыз. |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Тапсырмаларды өз бетінше орындайды Жеке тапсырмалар орындайды |
Мақтау, мадақтау әдісі арқылы бағаланады. Әр дұрыс жауапқа 1 балл беріледі Тапсырманы «Бағалау ағашы» әдісімен бағалаймын |
|
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы. № есеп Рефлексия:
|
Үй жұмысымен танысады. Рефлексияны дәптерге орындайды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үшбұрыштар теңдігінің белгілері. ҚМЖ 7 сынып геометрия 2 тоқсан
Үшбұрыштар теңдігінің белгілері. ҚМЖ 7 сынып геометрия 2 тоқсан
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Геометрия
Тақырыбы: Үшбұрыштар теңдігінің белгілері
|
Бөлім: |
Үшбұрыштар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гулжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
07.12.2023ж |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Үшбұрыштар теңдігінің белгілері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.21 үшбұрыштар теңдігінің белгілерін білу және дәлелдеу; 7.1.1.22 үшбұрыштар теңдігінің белгілерін есептер шығару мен дәлелдеулерде қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасын сұрау. Оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын / ОМ анықтап алу Оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
Үй жұмысы мадақтау әдісімен бағаланады |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау. №1.
AB және CD кесінділері олардың
ортасы болып табылатын O нүктемінде
қиылысады, OB=7
см, BD=4 см
№2. AB және CD кесінділері олардың ортасы болып табылатын O нүктемінде қиылысады. Егер ∠B=55∘,∠D=72∘ болса, ∠A және ∠C табыңыздар.
№3. Өзара тең AC және BD кесінділері олардың ортасы болып табылатын O нүктемінде қиылысады. Егер ∠BOC=50∘ болса, ∠AOD табыңыздар. №4. AD=BC, ∠1=∠2. Егер AD=11 см, DC=7 см болса, AB және BC табыңыздар.
Жеке жұмыс ABC және GHK сәйкес үшбұрыштар табылады. Бос орындарды толтырыңыз. |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Тапсырмаларды өз бетінше орындайды Жеке тапсырмалар орындайды |
Мақтау, мадақтау әдісі арқылы бағаланады. Әр дұрыс жауапқа 1 балл беріледі Тапсырманы «Бағалау ағашы» әдісімен бағалаймын |
|
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы. № есеп Рефлексия:
|
Үй жұмысымен танысады. Рефлексияны дәптерге орындайды |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















