|
Педагогтің аты-жөні: |
Жексембиева Г.С. |
||||
|
Күні: |
04.03.2025 |
||||
|
Бөлім: |
9.3А Үшбұрыштарды шешу |
||||
|
Сынып: |
9- сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үшбұрыштарды шешу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.1.3.10 синустар және косинустар теоремаларын үшбұрыштарды шешуде және қолданбалы есептерді шығаруда қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- синустар және косинустар теоремаларын үшбұрыштарды шешуде және қолданбалы есептерді шығаруда қолданады. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы Қызығушы лықты ояту. 10 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. 2. Топқа бөлу: «Құпия сандық» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлемін.
I топ II топ ІІІ топ Әр топ бір-біріне жақсы тілектер айтады. «Сандық бағалау» әдісі арқылы оқушылар сабақта алған баллдарын есептеп отырып өздерін бағалайтын болады.
3.Үй тапсырмасын тексеру және өткен тақырыпқа шолу.
Тестке жауап бергеннен кейін, мұғалім сабақтың тақырыбын және мақсатын таныстырады. |
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа дайындалады. Үй жұмысын тест арқылы тексеретін болады. Өз-өздерін бағалайды. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде балаларға өз-өздерін бағалауына мүмкіндік береді.
1-10 балл аралығында баллдар жазылған бағалау парағына белгілеу арқылы бағаланады.
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға « |
Оқу құралдары ДК экраны
Презентация Көрнекіліктер Көрнекілік Бағалау парақтары ustazon.com/take_test/e90b1602/ |
|
|
Сабақтың ортасы 6 минут 8 минут 8 минут 3 минут 5 минут |
Тапсырма1. Топтық жұмыс «Сандық» әдісі арқылы топтық тапсырманы орындайды. Әр топқа әртүрлі тапсырма беріледі. Тапсырма 2. Оқулықпен жұмыс. Жұптасып орындайды. № 285 , 130 бет Тапсырма 3. «Кім жылдам» әдісі. Тапсырмалар үлкен экранда көрсетіліп тұрады. Оқушылар есепті жылдам шығарып жауабын айтып сәйкестендіреді. Бір оқушы рет ғана жауап бере алады. <iframe allow="fullscreen; autoplay;" allowfullscreen width="795" height="690" frameborder="0" src="https://www.educaplay.com/game/22584174-learning_resource.html"></iframe>
Тапсырма 4. Функционалдық сауаттылығын қалыптастыруға арналған есеп.
Айжан қабырғаларының
ұзындықтары 5 см, 12 см, 13см болатын үшбұрыштардан құралған құрақ
тікті. Егер құрақ тігуге 0,3 Тапсырма 5. Жеке жұмыс. Оқушылар телефонмен өздері орындайды. Сабақты түсінген не түсінбегендерін анықтау мақсатында платформада ойын ретінде берілген есептерді шығарады. <iframe allow="fullscreen; autoplay;" allowfullscreen width="795" height="690" frameborder="0" src="https://www.educaplay.com/game/22585302-learning_resource.html"></iframe>
|
Оқушылар дескрипторға сәйкес тапсырмаларды топпен бірге бірлесе, ақылдасып орындайды. Оқулықтың 130 бетіндегі №285 есепті шығарады. Платформада тапсырманы орындайды.
Есепті шығарады.
Платформадан есепті шығарады. |
Дескриптор: Жалпы – 2 балл. - косинустар теорамасын пайдаланады – 1б; -синустар теоремасын пайдаланады -1б. Дескриптор: Жалпы – 2 балл. - үшбұрыштың периметрін табады – 1б; - үшбұрыштың ауданын табады – 1б. Дескриптор: Жалпы – 2 балл. -үшбұрыштың ауданын табу формуласын тиімді қолданады – 1б; - есептің мәнін анықтайды – 1б. Дескриптор: Жалпы – 2 балл.
- - үшбұрыштардың санын анықтайды – 1б. Дескриптор: Жалпы – 2 балл. -үшбұрыштың ауданын табу формуласын тиімді қолданады – 1б; - есептің мәнін анықтайды – 1б.
|
Оқу құралдары Көрнекілік П
Презентация Көрнекілік Бағалау парағы Оқулық
<iframe allow="fullscreen; autoplay;" allowfullscreen width="795" height="690" frameborder="0" src="https://www.educaplay.com/game/22584174-learning_resource.html"></iframe> Презентация Көрнекілік Бағалау парағы <iframe allow="fullscreen; autoplay;" allowfullscreen width="795" height="690" frameborder="0" src="https://www.educaplay.com/game/22585302-learning_resource.html"></iframe> |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: «Сандық» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
Үй жұмысы: № |
Оқушылар орындаған тапсырмаларына байланысты баллдарын есептеп, өз-өздерін бағалайды. |
Кері байланыс Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
Кері байланыс парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үшбұрыштарды шешу
Үшбұрыштарды шешу
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жексембиева Г.С. |
||||
|
Күні: |
04.03.2025 |
||||
|
Бөлім: |
9.3А Үшбұрыштарды шешу |
||||
|
Сынып: |
9- сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үшбұрыштарды шешу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.1.3.10 синустар және косинустар теоремаларын үшбұрыштарды шешуде және қолданбалы есептерді шығаруда қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- синустар және косинустар теоремаларын үшбұрыштарды шешуде және қолданбалы есептерді шығаруда қолданады. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы Қызығушы лықты ояту. 10 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. 2. Топқа бөлу: «Құпия сандық» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлемін.
I топ II топ ІІІ топ Әр топ бір-біріне жақсы тілектер айтады. «Сандық бағалау» әдісі арқылы оқушылар сабақта алған баллдарын есептеп отырып өздерін бағалайтын болады.
3.Үй тапсырмасын тексеру және өткен тақырыпқа шолу.
Тестке жауап бергеннен кейін, мұғалім сабақтың тақырыбын және мақсатын таныстырады. |
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа дайындалады. Үй жұмысын тест арқылы тексеретін болады. Өз-өздерін бағалайды. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде балаларға өз-өздерін бағалауына мүмкіндік береді.
1-10 балл аралығында баллдар жазылған бағалау парағына белгілеу арқылы бағаланады.
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға « |
Оқу құралдары ДК экраны
Презентация Көрнекіліктер Көрнекілік Бағалау парақтары ustazon.com/take_test/e90b1602/ |
|
|
Сабақтың ортасы 6 минут 8 минут 8 минут 3 минут 5 минут |
Тапсырма1. Топтық жұмыс «Сандық» әдісі арқылы топтық тапсырманы орындайды. Әр топқа әртүрлі тапсырма беріледі. Тапсырма 2. Оқулықпен жұмыс. Жұптасып орындайды. № 285 , 130 бет Тапсырма 3. «Кім жылдам» әдісі. Тапсырмалар үлкен экранда көрсетіліп тұрады. Оқушылар есепті жылдам шығарып жауабын айтып сәйкестендіреді. Бір оқушы рет ғана жауап бере алады. <iframe allow="fullscreen; autoplay;" allowfullscreen width="795" height="690" frameborder="0" src="https://www.educaplay.com/game/22584174-learning_resource.html"></iframe>
Тапсырма 4. Функционалдық сауаттылығын қалыптастыруға арналған есеп.
Айжан қабырғаларының
ұзындықтары 5 см, 12 см, 13см болатын үшбұрыштардан құралған құрақ
тікті. Егер құрақ тігуге 0,3 Тапсырма 5. Жеке жұмыс. Оқушылар телефонмен өздері орындайды. Сабақты түсінген не түсінбегендерін анықтау мақсатында платформада ойын ретінде берілген есептерді шығарады. <iframe allow="fullscreen; autoplay;" allowfullscreen width="795" height="690" frameborder="0" src="https://www.educaplay.com/game/22585302-learning_resource.html"></iframe>
|
Оқушылар дескрипторға сәйкес тапсырмаларды топпен бірге бірлесе, ақылдасып орындайды. Оқулықтың 130 бетіндегі №285 есепті шығарады. Платформада тапсырманы орындайды.
Есепті шығарады.
Платформадан есепті шығарады. |
Дескриптор: Жалпы – 2 балл. - косинустар теорамасын пайдаланады – 1б; -синустар теоремасын пайдаланады -1б. Дескриптор: Жалпы – 2 балл. - үшбұрыштың периметрін табады – 1б; - үшбұрыштың ауданын табады – 1б. Дескриптор: Жалпы – 2 балл. -үшбұрыштың ауданын табу формуласын тиімді қолданады – 1б; - есептің мәнін анықтайды – 1б. Дескриптор: Жалпы – 2 балл.
- - үшбұрыштардың санын анықтайды – 1б. Дескриптор: Жалпы – 2 балл. -үшбұрыштың ауданын табу формуласын тиімді қолданады – 1б; - есептің мәнін анықтайды – 1б.
|
Оқу құралдары Көрнекілік П
Презентация Көрнекілік Бағалау парағы Оқулық
<iframe allow="fullscreen; autoplay;" allowfullscreen width="795" height="690" frameborder="0" src="https://www.educaplay.com/game/22584174-learning_resource.html"></iframe> Презентация Көрнекілік Бағалау парағы <iframe allow="fullscreen; autoplay;" allowfullscreen width="795" height="690" frameborder="0" src="https://www.educaplay.com/game/22585302-learning_resource.html"></iframe> |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: «Сандық» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
Үй жұмысы: № |
Оқушылар орындаған тапсырмаларына байланысты баллдарын есептеп, өз-өздерін бағалайды. |
Кері байланыс Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
Кері байланыс парағы |
|
шағым қалдыра аласыз



Жарайсың», «Керемет»
«Жақсы»

үшбұрыштың ауданын табу
формуласын тиімді қолданады – 1б;
резентация













