|
Мектеп: |
№41 мектеп-гимназия |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Арыстанова Айсауле Саматовна |
|
Күні: |
9 қазан 2023 жыл |
|
Сынып: |
6 А оқушылар |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Ұстаз! Сіздің алдыңызда» |
|
Сабақтың мақсаты: |
оқушыларды қоғамның жалпы адамгершілік құндылықтарымен таныстыра отырып, ұстаздық кәсіпке деген құрмет сезімін ояту. |
|
Құндылық: |
Ар-ұят құндылығы: Адал еңбекті құрметтеу |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Кіріспе сөз: - Сәлеметсіз бе, қымбатты оқушылар! |
Оқушылар тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі. |
қолдау |
суреттер |
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
- Бүгінгі сынып сағатымыз «Ұстаз – ұлы есім» атты тақырыпқа арналады. Ұстаз – заманнан да, сәннен де, географиядан да тыс ерекше мамандық. Ең көне кәсіптердің бірі бола отырып, ол бүгінгі күнге дейін қажет және сұранысқа ие. - Балалар, қалай ойлайсыңдар, мұғалім мамандығын таңдаған адам қандай болуы керек? - Ұстаз мамандығы болмаса не болар еді деп ойлайсыңдар? |
Оқушылар тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі.
|
Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату
|
Слайд |
|
25 минут |
- «Бірдеңе жетіспейді» ойыны. Сіздің алдыңызда экранда мектепке, мұғалімдерге, үй-жайларға немесе жабдықтарға байланысты нысанның бейнесі пайда болады. Бұл суретте не жетіспейтінін түсінуіңіз керек.
- Сонымен, жаттығу аяқталды, екінші айналым «Барлығының формуласы» деп аталады. Экранда екі суреттен тұратын «формула» пайда болады. Бұл қосу формуласы. Сіздің міндетіңіз үшіншісін алу үшін оларды логикалық түрде қосу. Міне, мұғалімнің жұмысында қажет заттар, мүмкін ол қарым-қатынас жасайтын адамдар.
- Кластер «Ұстаз қандай болуы керек». Ұстаз болу үшін адамға қандай қасиеттер қажет?
-Презентация «Менің алғашқы ұстазым». Әрқайсымыздың жүрегімізде бірінші ұстаздың орны ерекше. Алғашқы ұстаздарыңыз туралы айтып беруіңізді сұраймын. |
Оқушылар дұрыс жауаптарды табады.
Оқушылар кластер құрайды.
Оқушылар өздерінің алғашқы ұстаздары туралы айтады. |
Мадақтау және қолдау көрсету.
|
Слайд Қағаз, маркер Слайд, сурет |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: -Мен текше арқылы сынып сағатымызды қорытындылауды ұсынамын. Додокаэдр лақтырып, пайда болған сұраққа жауап береді. Қорытындылау |
Оқушылар «додокаэдр» әдісімен сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау және қолдау көрсету. |
Стикерлер қалам |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Ұстаз! Сіздің алдыңызда»
«Ұстаз! Сіздің алдыңызда»
|
Мектеп: |
№41 мектеп-гимназия |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Арыстанова Айсауле Саматовна |
|
Күні: |
9 қазан 2023 жыл |
|
Сынып: |
6 А оқушылар |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Ұстаз! Сіздің алдыңызда» |
|
Сабақтың мақсаты: |
оқушыларды қоғамның жалпы адамгершілік құндылықтарымен таныстыра отырып, ұстаздық кәсіпке деген құрмет сезімін ояту. |
|
Құндылық: |
Ар-ұят құндылығы: Адал еңбекті құрметтеу |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Кіріспе сөз: - Сәлеметсіз бе, қымбатты оқушылар! |
Оқушылар тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі. |
қолдау |
суреттер |
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
- Бүгінгі сынып сағатымыз «Ұстаз – ұлы есім» атты тақырыпқа арналады. Ұстаз – заманнан да, сәннен де, географиядан да тыс ерекше мамандық. Ең көне кәсіптердің бірі бола отырып, ол бүгінгі күнге дейін қажет және сұранысқа ие. - Балалар, қалай ойлайсыңдар, мұғалім мамандығын таңдаған адам қандай болуы керек? - Ұстаз мамандығы болмаса не болар еді деп ойлайсыңдар? |
Оқушылар тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі.
|
Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату
|
Слайд |
|
25 минут |
- «Бірдеңе жетіспейді» ойыны. Сіздің алдыңызда экранда мектепке, мұғалімдерге, үй-жайларға немесе жабдықтарға байланысты нысанның бейнесі пайда болады. Бұл суретте не жетіспейтінін түсінуіңіз керек.
- Сонымен, жаттығу аяқталды, екінші айналым «Барлығының формуласы» деп аталады. Экранда екі суреттен тұратын «формула» пайда болады. Бұл қосу формуласы. Сіздің міндетіңіз үшіншісін алу үшін оларды логикалық түрде қосу. Міне, мұғалімнің жұмысында қажет заттар, мүмкін ол қарым-қатынас жасайтын адамдар.
- Кластер «Ұстаз қандай болуы керек». Ұстаз болу үшін адамға қандай қасиеттер қажет?
-Презентация «Менің алғашқы ұстазым». Әрқайсымыздың жүрегімізде бірінші ұстаздың орны ерекше. Алғашқы ұстаздарыңыз туралы айтып беруіңізді сұраймын. |
Оқушылар дұрыс жауаптарды табады.
Оқушылар кластер құрайды.
Оқушылар өздерінің алғашқы ұстаздары туралы айтады. |
Мадақтау және қолдау көрсету.
|
Слайд Қағаз, маркер Слайд, сурет |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: -Мен текше арқылы сынып сағатымызды қорытындылауды ұсынамын. Додокаэдр лақтырып, пайда болған сұраққа жауап береді. Қорытындылау |
Оқушылар «додокаэдр» әдісімен сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау және қолдау көрсету. |
Стикерлер қалам |
шағым қалдыра аласыз













