|
Мектеп: |
Үшарал орта мектебі |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Камалова Самал Турысбекқызы |
|
Күні: |
30.09.2024ж |
|
Сынып: |
8 в оқушылар |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Ұстаз! Сіздің алдыңызда» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды қоғамның жалпы адамгершілік құндылықтарымен таныстыра отырып, ұстаздық кәсіпке деген құрмет сезімін ояту. |
|
Құндылық: |
Ар-ұят құндылығы: Адал еңбекті құрметтеу |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Кіріспе сөз: - Сәлеметсіз бе, қымбатты оқушылар! Сабағымызды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимнімен бастаймыз. Қауіпсіздік сабағы 10 минут
- Бүгінгі сынып сағатымыз «Ұстаз – ұлы есім» атты тақырыпқа арналады. |
Оқушылыр мемлекеттік Гимн орындайды
Оқушылар тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі. |
Орқушыларға қолдау көрсету |
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
Ұстаз – заманнан да, сәнненде, тыс ереекше мамандық. Ең көне кәсіптердің бірі бола отырып, ол бүгінгі күнге дейін қажет және сұранысқа ие. - Балалар, қалай ойлайсыңдар, мұғалім мамандығын таңдаған адам қандай болуы керек? - Ұстаз мамандығы болмаса не болар еді деп ойлайсыңдар? |
Оқушылар тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі.
|
Мадақтау және қолдау көрсету.
|
Слайд |
|
25 минут |
- Кластер «Ұстаз қандай болуы керек». Ұстаз болу үшін адамға қандай қасиеттер қажет?
«Менің алғашқы ұстазым». Әрқайсымыздың жүрегімізде бірінші ұстаздың орны ерекше. Алғашқы ұстаздарыңыз туралы айтып беруіңізді сұраймын. Оқушыларға жағдайаттық сұрақтар. Ұстаз орнында болып жағдайаттан шығып көру. Педагогикалық жағдаят №1
Сіздің әрекетіңіз? Педагогикалық жағдаят №2
Сіздің әрекетіңіз? Педагогикалық жағдаят №3
Сіздің әрекетіңіз. Педагогикалық жағдаят №4
Педагогикалық жағдаят №5
|
Оқушылар кластер құрайды.
Оқушылар өздерінің алғашқы ұстаздары туралы айтады.
Оқушылыр жағдаяттық сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау және қолдау көрсету.
|
Слайд Қағаз, маркер
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: -Мен сынып сағатымызды «Бір ауыз сөз» әдісі арқылы қорытындылауды ұсынамын. Қорытындылау |
Оқушылар «Бір ауыз сөз» әдісімен сабақты қорытындылайды |
Мадақтау және қолдау көрсету. |
Стикерлер қалам |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ұстаз сіздің алдыңызда
ұстаз сіздің алдыңызда
|
Мектеп: |
Үшарал орта мектебі |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Камалова Самал Турысбекқызы |
|
Күні: |
30.09.2024ж |
|
Сынып: |
8 в оқушылар |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Ұстаз! Сіздің алдыңызда» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды қоғамның жалпы адамгершілік құндылықтарымен таныстыра отырып, ұстаздық кәсіпке деген құрмет сезімін ояту. |
|
Құндылық: |
Ар-ұят құндылығы: Адал еңбекті құрметтеу |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Кіріспе сөз: - Сәлеметсіз бе, қымбатты оқушылар! Сабағымызды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимнімен бастаймыз. Қауіпсіздік сабағы 10 минут
- Бүгінгі сынып сағатымыз «Ұстаз – ұлы есім» атты тақырыпқа арналады. |
Оқушылыр мемлекеттік Гимн орындайды
Оқушылар тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі. |
Орқушыларға қолдау көрсету |
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
Ұстаз – заманнан да, сәнненде, тыс ереекше мамандық. Ең көне кәсіптердің бірі бола отырып, ол бүгінгі күнге дейін қажет және сұранысқа ие. - Балалар, қалай ойлайсыңдар, мұғалім мамандығын таңдаған адам қандай болуы керек? - Ұстаз мамандығы болмаса не болар еді деп ойлайсыңдар? |
Оқушылар тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі.
|
Мадақтау және қолдау көрсету.
|
Слайд |
|
25 минут |
- Кластер «Ұстаз қандай болуы керек». Ұстаз болу үшін адамға қандай қасиеттер қажет?
«Менің алғашқы ұстазым». Әрқайсымыздың жүрегімізде бірінші ұстаздың орны ерекше. Алғашқы ұстаздарыңыз туралы айтып беруіңізді сұраймын. Оқушыларға жағдайаттық сұрақтар. Ұстаз орнында болып жағдайаттан шығып көру. Педагогикалық жағдаят №1
Сіздің әрекетіңіз? Педагогикалық жағдаят №2
Сіздің әрекетіңіз? Педагогикалық жағдаят №3
Сіздің әрекетіңіз. Педагогикалық жағдаят №4
Педагогикалық жағдаят №5
|
Оқушылар кластер құрайды.
Оқушылар өздерінің алғашқы ұстаздары туралы айтады.
Оқушылыр жағдаяттық сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау және қолдау көрсету.
|
Слайд Қағаз, маркер
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: -Мен сынып сағатымызды «Бір ауыз сөз» әдісі арқылы қорытындылауды ұсынамын. Қорытындылау |
Оқушылар «Бір ауыз сөз» әдісімен сабақты қорытындылайды |
Мадақтау және қолдау көрсету. |
Стикерлер қалам |
шағым қалдыра аласыз













