Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, көңіл-күй сұрау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Оқушыларды шеңберге тұрғызып, «Жылы сөз» тренингін өткізу. Әр оқушы жанындағы досына немесе мұғалімге жақсы сөз айтады. II. Негізгібөлім
Ұстаздегенкім? Ұстаздыңеңбегіқандай? Ұстаздан не үйренеміз? |
?Мәтін: ?Сұрақтар:
|
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
«Ұстаз – ұлық емес, ұлы қызмет» (Ахмет Байтұрсынұлы) «Ұстаз болу – өз уақытын аямау, өзгенің уақытын аялау» (Ж.Ж.Руссо) «Ұстаз – мәңгілік нұрдың қызметшісі» (Мұхтар Әуезов)
Балаларөздерініңсүйіктіұстаздарытуралыойларынортағасалады. Ұстаздарынаарнапжылысөздерайтып, алғыстарынбілдіреді.
Оқушыларекітопқабөлініп, ұстазтуралышағын эссе немесеөлеңқұрастырады. Әр топ өзжұмыстарынортағасалып, оқыпбереді. |
Дана сөздердіжалғастыр Ұстаздарәрдайымданалықсөздерайтады. Сөйлемдердіаяқта:
|
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Ұстазға арнау» атты шағын көрініс ұйымдастыру. «Ұстазыматілек» атты рефлексия парақтарынтолтыру. Оқушыларөзойларынқорытындылап, сабақтаналғанәсерлерінайтады. Мұғалімсабақтықорытындылап, балалардыалдағыуақыттаұстаздарынқұрметтеугешақырады. IV. Бағалаужәнемарапаттау: Белсендіоқушылармақтауқағазыменнемесешағынсыйлықтарменмарапатталады. V. Қорытынды: Барлықоқушыларменбірге «Ұстазым» әнінорындау. |
Дұрыс-бұрысын тапТөмендегісөйлемдердіңдұрыснемесебұрысекенінбелгіле: |
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
«НЕЛІКТЕН АТА-АНАҢМЕН ӨЗІҢДІ МАЗАЛАҒАН ОЙЛАРМЕН БӨЛІСУ МАҢЫЗДЫ?»
Сабақтың мақсаты: оқушылардың ата-анаға деген сүйіспеншілігін, құрметін дамыту. Негізгіміндеттер:
Құрал-жабдықтар: тақырыпбойыншаиллюстрациялар, түрлі-түстіқарындаштар, проектор, компьютер. Сабақбарысы 1.Кіріспе (2 минут) 2.Негізгібөлім (6 минут) Ұғымдардытүсіндіру: Отбасы, отбасықұндылықтарыдегеніміз не? Отбасылыққұндылықтарқоғамныңнегізгіқұрамдасбөлігіжәнемәдениет пен адамгершілікқасиеттіқалыптастырудамаңызды роль атқарады. Құндылықтаротбасыішіндегіқарым-қатынас пен отбасымүшелерініңөзарабайланысынреттейтінпринциптер, сенімдер мен нормаларжиынтығыдеугеболады. Отбасықұндылықтары бала тәрбиесіненбастапересекотбасымүшелерініңқолдауы мен құрметінедейінгібарлықдүниеденкөрінеді. Отбасықұндылықтарыныңбірі – жанұядағыадамдардыңбір-бірінедегенсүйіспеншілігі мен қамқорлығы, махаббаты. Отбасыныңнегізін, шындығында, махаббатсезіміқұрайды. Бұлдегенімізотбасымүшелерініңбір-бірінекөңілбөлуі, қамқорлықжасауы, қолдаукөрсетуіжәнеотбасымүшесінқандайкемшілігіменболса да қабылдайбілу. Махаббат бар жердеөзараүйлесімділік, эмоционалдыкүштібайланыс, әрібақыттыотбасыболуғадегенұмтылысболады. Ата-анағакөрсетілуітиістібастықұндылықтар: түсіністік, сүйіспеншілік, адалдық, сыйластық, қамқорлық, алғыс, адалдық, шыдамдылық, сенім. Осы құндылықтардыңбарлығыата-ана мен достыққарым-қатынасқаәкеледі. 3.Қорытынды (2 минут). ЕрежелердіқайталауӨтілгентақырыптықайталау. «Тату отбасы» суретінсалыңыз. Пайдалысілтеме: https://youtu.be/uNxu6ejOvsY?si=BJmJIzHQeiTZXomJ
|
|
|
|
ДТЖЖО-лары: С.Садибеков
Г.Тойгулова
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұстазым ұлағатым үлгі өнегем
Ұстазым ұлағатым үлгі өнегем
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, көңіл-күй сұрау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Оқушыларды шеңберге тұрғызып, «Жылы сөз» тренингін өткізу. Әр оқушы жанындағы досына немесе мұғалімге жақсы сөз айтады. II. Негізгібөлім
Ұстаздегенкім? Ұстаздыңеңбегіқандай? Ұстаздан не үйренеміз? |
?Мәтін: ?Сұрақтар:
|
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
«Ұстаз – ұлық емес, ұлы қызмет» (Ахмет Байтұрсынұлы) «Ұстаз болу – өз уақытын аямау, өзгенің уақытын аялау» (Ж.Ж.Руссо) «Ұстаз – мәңгілік нұрдың қызметшісі» (Мұхтар Әуезов)
Балаларөздерініңсүйіктіұстаздарытуралыойларынортағасалады. Ұстаздарынаарнапжылысөздерайтып, алғыстарынбілдіреді.
Оқушыларекітопқабөлініп, ұстазтуралышағын эссе немесеөлеңқұрастырады. Әр топ өзжұмыстарынортағасалып, оқыпбереді. |
Дана сөздердіжалғастыр Ұстаздарәрдайымданалықсөздерайтады. Сөйлемдердіаяқта:
|
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Ұстазға арнау» атты шағын көрініс ұйымдастыру. «Ұстазыматілек» атты рефлексия парақтарынтолтыру. Оқушыларөзойларынқорытындылап, сабақтаналғанәсерлерінайтады. Мұғалімсабақтықорытындылап, балалардыалдағыуақыттаұстаздарынқұрметтеугешақырады. IV. Бағалаужәнемарапаттау: Белсендіоқушылармақтауқағазыменнемесешағынсыйлықтарменмарапатталады. V. Қорытынды: Барлықоқушыларменбірге «Ұстазым» әнінорындау. |
Дұрыс-бұрысын тапТөмендегісөйлемдердіңдұрыснемесебұрысекенінбелгіле: |
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
«НЕЛІКТЕН АТА-АНАҢМЕН ӨЗІҢДІ МАЗАЛАҒАН ОЙЛАРМЕН БӨЛІСУ МАҢЫЗДЫ?»
Сабақтың мақсаты: оқушылардың ата-анаға деген сүйіспеншілігін, құрметін дамыту. Негізгіміндеттер:
Құрал-жабдықтар: тақырыпбойыншаиллюстрациялар, түрлі-түстіқарындаштар, проектор, компьютер. Сабақбарысы 1.Кіріспе (2 минут) 2.Негізгібөлім (6 минут) Ұғымдардытүсіндіру: Отбасы, отбасықұндылықтарыдегеніміз не? Отбасылыққұндылықтарқоғамныңнегізгіқұрамдасбөлігіжәнемәдениет пен адамгершілікқасиеттіқалыптастырудамаңызды роль атқарады. Құндылықтаротбасыішіндегіқарым-қатынас пен отбасымүшелерініңөзарабайланысынреттейтінпринциптер, сенімдер мен нормаларжиынтығыдеугеболады. Отбасықұндылықтары бала тәрбиесіненбастапересекотбасымүшелерініңқолдауы мен құрметінедейінгібарлықдүниеденкөрінеді. Отбасықұндылықтарыныңбірі – жанұядағыадамдардыңбір-бірінедегенсүйіспеншілігі мен қамқорлығы, махаббаты. Отбасыныңнегізін, шындығында, махаббатсезіміқұрайды. Бұлдегенімізотбасымүшелерініңбір-бірінекөңілбөлуі, қамқорлықжасауы, қолдаукөрсетуіжәнеотбасымүшесінқандайкемшілігіменболса да қабылдайбілу. Махаббат бар жердеөзараүйлесімділік, эмоционалдыкүштібайланыс, әрібақыттыотбасыболуғадегенұмтылысболады. Ата-анағакөрсетілуітиістібастықұндылықтар: түсіністік, сүйіспеншілік, адалдық, сыйластық, қамқорлық, алғыс, адалдық, шыдамдылық, сенім. Осы құндылықтардыңбарлығыата-ана мен достыққарым-қатынасқаәкеледі. 3.Қорытынды (2 минут). ЕрежелердіқайталауӨтілгентақырыптықайталау. «Тату отбасы» суретінсалыңыз. Пайдалысілтеме: https://youtu.be/uNxu6ejOvsY?si=BJmJIzHQeiTZXomJ
|
|
|
|
ДТЖЖО-лары: С.Садибеков
Г.Тойгулова
шағым қалдыра аласыз













