|
Білім беру ұйымының атауы |
«Еркіншілік ауылының ЖОББМ» КММ |
||||
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Гылымхан Е |
||||
|
Күні: |
22.10.2025 |
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№45 Ұұ дыбысы және әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу
Апта дәйексөзі: Ел дегенде еміреніп,жұрт дегенде жүгініп қызмет еткін! Б. Момышұлы |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8мин
Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау («вордбол» берілген сөздерді құрастыру) Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру Жаңа тақырып. ФС.1-тапсырма. 1.Сөздерді буындап, тұтас оқу. Сөз мағынасымен жұмысты берілген сөздермен ұйымдастыру. Сөз сызбасымен сөз тіркесін құрау.( ақ ұнтақ, ақ құрт, азын құрық, ұзын құлақ) 2.Сызба-модельге сәйкес сөйлем құрау( Ұшақ ұшты. Құс қонды.) 3.Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап оқу.( Мынау – Құрман. Ол – ұлан. Құрман – дарынды) Суретпен жұмыс Сергіту сәті
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Ұ ның бас әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз.
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, тап» әдісі Жасырынған сөзді тап. Сөздерге дыбыстық талдау жаса. Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:ҚБ тапсырмаларымен жұмыс жасау.
|
Шаттық шеңберін құрады
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жұптық жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды.
Сөз сызбасымен сөз тіркесін құрайды
Дескриптор: әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
Дескриптор: жасырынған сөзді табады сөздерге дыбыстық талдау жасайды Тамаша!
«Бағдаршам» әдісі
|
Суреттер
Қима қағаздар
оқулық
Оқулық
Дәптер
Суреттер Кері байланыс |
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұұ дыбысы және әрпі
Ұұ дыбысы және әрпі
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Еркіншілік ауылының ЖОББМ» КММ |
||||
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Гылымхан Е |
||||
|
Күні: |
22.10.2025 |
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№45 Ұұ дыбысы және әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізеді оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу
Апта дәйексөзі: Ел дегенде еміреніп,жұрт дегенде жүгініп қызмет еткін! Б. Момышұлы |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8мин
Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау («вордбол» берілген сөздерді құрастыру) Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру Жаңа тақырып. ФС.1-тапсырма. 1.Сөздерді буындап, тұтас оқу. Сөз мағынасымен жұмысты берілген сөздермен ұйымдастыру. Сөз сызбасымен сөз тіркесін құрау.( ақ ұнтақ, ақ құрт, азын құрық, ұзын құлақ) 2.Сызба-модельге сәйкес сөйлем құрау( Ұшақ ұшты. Құс қонды.) 3.Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап оқу.( Мынау – Құрман. Ол – ұлан. Құрман – дарынды) Суретпен жұмыс Сергіту сәті
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Ұ ның бас әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз.
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, тап» әдісі Жасырынған сөзді тап. Сөздерге дыбыстық талдау жаса. Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:ҚБ тапсырмаларымен жұмыс жасау.
|
Шаттық шеңберін құрады
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жұптық жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды.
Сөз сызбасымен сөз тіркесін құрайды
Дескриптор: әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады
Дескриптор: жасырынған сөзді табады сөздерге дыбыстық талдау жасайды Тамаша!
«Бағдаршам» әдісі
|
Суреттер
Қима қағаздар
оқулық
Оқулық
Дәптер
Суреттер Кері байланыс |
|


шағым қалдыра аласыз

















