Бекітемін Базаргалиева Г.Е
Қысқа мерзімді жоспар
Әліппе 68-сабақ
|
Бөлім |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Атчыбаева Г.Ж |
|||||
|
Күні: |
25.11.2025ж |
|||||
|
Сынып:1Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 68 Үү дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.2. 5.1 мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, жауап береді. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады Мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қойы |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз: : «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5мин
10 мин |
Психологиялық ахуал орнату. Біз қандаймыз, қандаймыз, Шұғылалы таңдаймыз. Бір-бірімізді? Қолдаймыз Пікіріміз? Құнды Қателесуге Қорықпаймыз!!! Өткен сабақтарды пысықтау «Сөз ойла, тез ойла» әлісімен сұрақ қоямыз. 1. «П дыбысы қандай?» Буындарды оқу арқылы арпа сөзін табу. 2. «Арпа» қай уақытта піседі? Күз Күз сөзінде Ү дыбысы бар. Олай болса балалар бүгінгі өтетін дыбысымыз Ү дыбысы. «Ү» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысу арқылы бейнебаян тамашалау. «Ү» дыбысының таңбасы – оның әрпімен танысамыз. Ү Ү Ү Ү З Ү К ҚБ 1-тапсырма Жеке жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Көркем жазу» әдісі Нұсқау: Жазылым.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Ү әріпін жазады |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді
Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды.
|
Бағалау
Сабаққа белсене қатысқан оқушыларға жұлдыздар беріледі.
Жетістік критерийі: Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Тиісті түспен бояп, буынға бөледі |
Дәптер |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Мәтінді оқу.
Жү-рек, күн, түл-кі, дүр-бі, шү-мек. Саралаудың жылдамдық, қарқын тәсілі қолдану Ү дыбысынан келетін сөздерді айтады ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Ү дыбысан басталатын сөздерді оқиды |
Әңгімені сөйлемдерге талдайды: Құраған әңгімелерің неше сөйлемнен тұрады? (4).
Берілген сөздерді оқиды, дыбыстық талдау жасайды. |
Жетістік критерйиі Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады Дескриптор: Ү дыбысы кездесетін сөздерді оқиды. Буындық талдау жасай алады.
|
|
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
3–тапсырма Жеке жұмыс Берілген сөздерді дыбыстық талдау арқылы дыбыс санын анықтау және буынға бөлу.
|
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды. |
Жетістік критерийі: Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру. Дескриптор: саралау тапсырмаларын орындайды. |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Рефлексия «Асық» әдісі Үстел үстіндегі жасыл, қызыл, сары асықтар арқылы өз қорытындысын жапсырады. |
|
ҚБ қойылады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үү дыбысы және әрпі 1 сынып
Үү дыбысы және әрпі 1 сынып
Бекітемін Базаргалиева Г.Е
Қысқа мерзімді жоспар
Әліппе 68-сабақ
|
Бөлім |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Атчыбаева Г.Ж |
|||||
|
Күні: |
25.11.2025ж |
|||||
|
Сынып:1Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 68 Үү дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.2. 5.1 мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, жауап береді. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады Мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қойы |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз: : «Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5мин
10 мин |
Психологиялық ахуал орнату. Біз қандаймыз, қандаймыз, Шұғылалы таңдаймыз. Бір-бірімізді? Қолдаймыз Пікіріміз? Құнды Қателесуге Қорықпаймыз!!! Өткен сабақтарды пысықтау «Сөз ойла, тез ойла» әлісімен сұрақ қоямыз. 1. «П дыбысы қандай?» Буындарды оқу арқылы арпа сөзін табу. 2. «Арпа» қай уақытта піседі? Күз Күз сөзінде Ү дыбысы бар. Олай болса балалар бүгінгі өтетін дыбысымыз Ү дыбысы. «Ү» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысу арқылы бейнебаян тамашалау. «Ү» дыбысының таңбасы – оның әрпімен танысамыз. Ү Ү Ү Ү З Ү К ҚБ 1-тапсырма Жеке жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Көркем жазу» әдісі Нұсқау: Жазылым.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Ү әріпін жазады |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді
Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды.
|
Бағалау
Сабаққа белсене қатысқан оқушыларға жұлдыздар беріледі.
Жетістік критерийі: Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Тиісті түспен бояп, буынға бөледі |
Дәптер |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Мәтінді оқу.
Жү-рек, күн, түл-кі, дүр-бі, шү-мек. Саралаудың жылдамдық, қарқын тәсілі қолдану Ү дыбысынан келетін сөздерді айтады ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Ү дыбысан басталатын сөздерді оқиды |
Әңгімені сөйлемдерге талдайды: Құраған әңгімелерің неше сөйлемнен тұрады? (4).
Берілген сөздерді оқиды, дыбыстық талдау жасайды. |
Жетістік критерйиі Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады Дескриптор: Ү дыбысы кездесетін сөздерді оқиды. Буындық талдау жасай алады.
|
|
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
3–тапсырма Жеке жұмыс Берілген сөздерді дыбыстық талдау арқылы дыбыс санын анықтау және буынға бөлу.
|
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды. |
Жетістік критерийі: Сөз, сөйлем, мәтінді тексеру. Дескриптор: саралау тапсырмаларын орындайды. |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Рефлексия «Асық» әдісі Үстел үстіндегі жасыл, қызыл, сары асықтар арқылы өз қорытындысын жапсырады. |
|
ҚБ қойылады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз


















