Ашық ұйымдастырылған оқу қызметінің жоспары
Тәрбиеші: Талқанбаева Шаттық
Тобы: «Талантты бүлдіршін»
Б.Б.С : Шығармашылық
Ұ.О.Қ:: «Мүсіндеу»
Тақырыбы: «Ұялы телефон»
Мақсаты: Балаларды көлемді пішіндер мен қарапайым композицияларды мүсіндеуге қызығушылығын тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:Түрлі пішіндегі және көлемдегі таныс заттарды түрлі тәсілдерді қолданып,мүсіндей алады.
Ресурс: Ұялы телефон суреттері.
Әдіс-тәсілдер:сөздік,,көрнекілік.
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Кіріспе бөлім |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Балалар,бізге қонаққа тәрбиеші апайлар келіпті. -Қане,апайлармен амандасайық. Шаттық шеңбері Амансың ба,алтын күн, Амансың ба,Жер-Ана. Амансың ба,достарым, Сендерді көрсем қуанам. -Балалар қазір жылдың қай мезгілі? -Қыс. -Қыс мезгілінде неше ай бар? -Үш ай бар. -Үш айды атайықшы. -Желтоқсан,қаңтар,ақпан. -Қыста ауа райы қандай болады? -Суық,боран,аяз,қарлы болады. -Жарайсыңдар,ендеше сендерге бүгінгі оқу қызметімізді бастамас бұрын,жұмбақ жасырайын. Жұмбақ Бір құсым бар, жаны жоқ, Қанатының саны жоқ. Кісіге өзі тым жақын, Сөйлесуге дамыл жоқ. -Ұялы телефон. Көрнекілік суреттерге назар аудартып, ұялы телефонның маркаларымен таныстыру. «Микрофон» әдісі арқылы сұрақ-жауап. Ұялы телефонмен тек қана сөйлесіп қоямыз ба? -Байланыс жасап,ақпарат аламыз. Тағы не істейміз? -Қуанышымызды бөлісеміз. -Суретке түсеміз.ән тыңдаймыз. -Жарайсыңдар,балалар. -Ұялы телефонның пайдасы мен бірге зияны да бар екен. -Ұялы телефонды ұзақ қолдануга бола ма? -Жоқ. -Ол бізге қандай зиян әкеледі? -Көзімізге зиян. -Ұялы телефон жайлы тақпақ білеміз бе? -Балалар,өз білген тақпақтарын айтады. Тосын сәт: (Топтың ішінен ұялы телефон дауысы естіледі.) -Бұл ненің дауысы? -Ұялы телефонның. -Дұрыс айтасыңдар. -Ұялы телефон бізге қонаққа келіпті.Ол бізге өзінің маркаларын ала келіпті. -Кәнекей,өзімізге ұнаған маркаларды таңдап,топқа бөлініп отырайық. Нокиа,айфон,планшет арқылы топқа бөлу. 1-топ:Планшетпен жұмыс:Берілген суреттерді таңдап,бояу. 2-топ:Ұялы телефонды ермексазбен мүсіндеу. 3-топ:Ұялы телефонға, «телефон қап» жасап беру. Сергіту сәті «Саяхат» (қиялмен) 1.Өрт болған жағдайда. Балалар,көзімізді жұмамыз.Біз саяхаттап, ұшып келеміз.Көз алдымызға елестеміз.Балабақшадан шығып кеттік.Балалар біз қай жердеміз? -Аула сыртындамыз. Балалар елестетейік.Кенеттен өрт пайда болды?Неістейміз? Сөндіру үшін қайда телефон шаламыз? -Өрт сөндірушіге. Қандай нөмерді тереміз? -01. Екінші оқиға. Бұзақылар дүкеннің әйнегіне тас лақтырып жатыр. -Қайда қоңырау шаламыз? -Қандай номерді тереміз. -02. Үшінші оқиға -Алдымызда құлап жатқан адамды кездестірдік.Ауырып тұрған сияқты,қайда телефон соғамыз?Қандай нөмерді тереміз. -03 Дидактикалық ойын: Байланыс құралдары Шарты Байланыс құралдары арасынан ұялы телефонды ажырату. -Жарайсыңдар,балалар! Балалар,сендерге оқу қызметі ұнады ма? Балаларды мақтау,мадақтау. |
|
|
Кіріспе бөлім 10 мин Негізгі бөлім Топпен жұмыс. 13 мин Қорытынды бөлім 2 мин |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ұялы телефон"
"Ұялы телефон"
Ашық ұйымдастырылған оқу қызметінің жоспары
Тәрбиеші: Талқанбаева Шаттық
Тобы: «Талантты бүлдіршін»
Б.Б.С : Шығармашылық
Ұ.О.Қ:: «Мүсіндеу»
Тақырыбы: «Ұялы телефон»
Мақсаты: Балаларды көлемді пішіндер мен қарапайым композицияларды мүсіндеуге қызығушылығын тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:Түрлі пішіндегі және көлемдегі таныс заттарды түрлі тәсілдерді қолданып,мүсіндей алады.
Ресурс: Ұялы телефон суреттері.
Әдіс-тәсілдер:сөздік,,көрнекілік.
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Кіріспе бөлім |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Балалар,бізге қонаққа тәрбиеші апайлар келіпті. -Қане,апайлармен амандасайық. Шаттық шеңбері Амансың ба,алтын күн, Амансың ба,Жер-Ана. Амансың ба,достарым, Сендерді көрсем қуанам. -Балалар қазір жылдың қай мезгілі? -Қыс. -Қыс мезгілінде неше ай бар? -Үш ай бар. -Үш айды атайықшы. -Желтоқсан,қаңтар,ақпан. -Қыста ауа райы қандай болады? -Суық,боран,аяз,қарлы болады. -Жарайсыңдар,ендеше сендерге бүгінгі оқу қызметімізді бастамас бұрын,жұмбақ жасырайын. Жұмбақ Бір құсым бар, жаны жоқ, Қанатының саны жоқ. Кісіге өзі тым жақын, Сөйлесуге дамыл жоқ. -Ұялы телефон. Көрнекілік суреттерге назар аудартып, ұялы телефонның маркаларымен таныстыру. «Микрофон» әдісі арқылы сұрақ-жауап. Ұялы телефонмен тек қана сөйлесіп қоямыз ба? -Байланыс жасап,ақпарат аламыз. Тағы не істейміз? -Қуанышымызды бөлісеміз. -Суретке түсеміз.ән тыңдаймыз. -Жарайсыңдар,балалар. -Ұялы телефонның пайдасы мен бірге зияны да бар екен. -Ұялы телефонды ұзақ қолдануга бола ма? -Жоқ. -Ол бізге қандай зиян әкеледі? -Көзімізге зиян. -Ұялы телефон жайлы тақпақ білеміз бе? -Балалар,өз білген тақпақтарын айтады. Тосын сәт: (Топтың ішінен ұялы телефон дауысы естіледі.) -Бұл ненің дауысы? -Ұялы телефонның. -Дұрыс айтасыңдар. -Ұялы телефон бізге қонаққа келіпті.Ол бізге өзінің маркаларын ала келіпті. -Кәнекей,өзімізге ұнаған маркаларды таңдап,топқа бөлініп отырайық. Нокиа,айфон,планшет арқылы топқа бөлу. 1-топ:Планшетпен жұмыс:Берілген суреттерді таңдап,бояу. 2-топ:Ұялы телефонды ермексазбен мүсіндеу. 3-топ:Ұялы телефонға, «телефон қап» жасап беру. Сергіту сәті «Саяхат» (қиялмен) 1.Өрт болған жағдайда. Балалар,көзімізді жұмамыз.Біз саяхаттап, ұшып келеміз.Көз алдымызға елестеміз.Балабақшадан шығып кеттік.Балалар біз қай жердеміз? -Аула сыртындамыз. Балалар елестетейік.Кенеттен өрт пайда болды?Неістейміз? Сөндіру үшін қайда телефон шаламыз? -Өрт сөндірушіге. Қандай нөмерді тереміз? -01. Екінші оқиға. Бұзақылар дүкеннің әйнегіне тас лақтырып жатыр. -Қайда қоңырау шаламыз? -Қандай номерді тереміз. -02. Үшінші оқиға -Алдымызда құлап жатқан адамды кездестірдік.Ауырып тұрған сияқты,қайда телефон соғамыз?Қандай нөмерді тереміз. -03 Дидактикалық ойын: Байланыс құралдары Шарты Байланыс құралдары арасынан ұялы телефонды ажырату. -Жарайсыңдар,балалар! Балалар,сендерге оқу қызметі ұнады ма? Балаларды мақтау,мадақтау. |
|
|
Кіріспе бөлім 10 мин Негізгі бөлім Топпен жұмыс. 13 мин Қорытынды бөлім 2 мин |
шағым қалдыра аласыз

















