Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
В дыбысы мен әріпі, Ә дыбысы мен әрпі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Оқу ісі меңгерушісі:--------------------Н.И. Бейсеева
Сабақ: Ойлан, Ізден! Шешімін тап Тақырып: |
Мектеп: №59 |
|||||
Күні: 3.09.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Утеева Г. И |
|||||
Сынып: 3 «Д, Ғ,Г,Ә,Б,А,Е» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
|
|||||
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||||
Бағалау критерийі |
Пішіндерді сәйкес қолданады; Масса өлшем бірліктерін салыстырады; |
|||||
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану. |
|||||
Құндылықтар |
Құрмет,қадір,жауапкершілік, бірлік. |
|||||
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу, қазақ тілі |
|||||
Сабақтың жоспары |
||||||
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
||||
Басы 5 минут |
Психологиялық дайындық. Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! |
Оқу құралдары |
||||
Ортасы 20 минут |
Ой сергітетін ойындар. 1-тапсырма: Үйдегі пішіндер 1 жүріс: 2-1 2 жүріс: 3-4 3 жүріс: 3-1 2-тапсырма: Жемістердің салмағы 6 алма мен 2 алмұрттың салмағы 18 мандариннің салмағымен бірдей, ал 1 мандарин мен 1 алманың салмағы 1 алмұрттың салмағына тең. 3-тапсырма: Мерекелік торт Ереже: Пішіндерді кішкене шақпақта, сонымен бірге әр қатарда және әр бағанда қайталанбайтын етіп орналастыр. |
Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер |
||||
Сергіту сәті |
Балалар қолдарымен геометриялық фигуралар жасайды. |
суреттер |
||||
Соңы 15 минут |
Топтық жұмыс. Оқылым және айтылым. Дескриптор: Білім алушы -Пішіндердің орналасуын тексереді, -жеміс салмағын салыстырады. |
Жұмыс дәптері |
||||
Үйге тапсырма: |
||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||
Қосымша көмек көрсетуді сұрақтар қойып жетелеу, өз ойын айтқызу арқылы іске асырымын. Қабілетті оқушыларға дәлеледер келтіртемін. |
Сабақтың әр кезеңінде білім алушы белсенділігін арттыру үшін қалыптастырушы бағалау әдістерін қолданамын, бағалау өлшемдерін талқылап кері байланыс орнатамын. |
Сабақ үстіндегі қауіпсіздікті ескертемін. |
||||
Рефлексия Сабақ / оқумақсаттары шынайыма? Бүгіноқушыларне білді? Сыныптағыахуалқандайболды? Мен жоспарлағансаралаушараларытиімдіболдыма? Мен берілгенуақытішінде үлгердімбе? Менөзжоспарыма қандайтүзетулеренгіздімжəне неліктен? |
|
|||||
Қорытындыбағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылартуралы менің келесі сабағымды Жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
Оқу ісі меңгерушісі:------------- Бейсеева Н.И.
Сабақ: Ойлан, Ізден! Шешімін тап Тақырып: Сөздер мен сандар |
Мектеп:№59 жалпы орта мектеп |
||||||
Күні: 10.09.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні:Утеева Г.И. |
||||||
Сынып: : 3 «Д, Ғ,Г,Ә,Б,А,Е» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
Жеке тұлғаның өзіндік ойлау қабілетін дамыту |
||||||
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Жазба жұмыс жасайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||
Бағалау критерийі |
Тиісті тақтайшаларды сызықпен қоса алады Тығылған сандарды табады. |
||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу,түсіну,қолдану. |
||||||
Құндылықтар |
Бәсекеге қабілетті тұлғаға тән қасиеттерді жетілдіру |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, бейнелеу |
||||||
Алдыңғы білім |
Ой сергітетін ойындар |
||||||
Сабақтың жоспары |
|||||||
Жоспарланғануақыт |
Жоспарланған іс -ірекет : |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Аялы алақан» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. (Тренинг соңында қатысушылар дөңгеленіп қолдарын ұстайды) |
Оқу құралдары |
|||||
Сабақтың ортасы 20 мин |
1-тапсырма: Көптіктер Келесі сөздері көптіктері бойынша бөліңдер. Алынған көптіктерге атау беріңдер. 2-тапсырма: Сөздер және сандар Тиісті тақтайшаларды сызықпен қос. 3-тапсырма: Дәптер сатып алу Ұлдардың әрқайсысының аты 2 реттен қайталанады. Егер барлық сандарды қосып, 2-ге бөлсе, онда достар сатып алған дәптерлердің жалпы саны шығады. Жұптық жұмыс. Айтылым. Дескриптор Білім алушы: Оқылым және айтылым. -логикалық ойынды өздігінен орындайды -Пішіндердің орналасуын тексереді, -жеміс салмағын салыстырады. |
Оқулық Суреттер |
|||||
Сергіту сәті 2 минут |
|
|
|||||
Сабақтың соңы 13 мин |
|
Білім ағашы |
|||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендірудіқалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенінтексеруді қалайжоспарлайсыз? |
Пəнаралықбайланыс Қауіпсіздікжəнееңбекті қорғауережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
Сұрақтар қою |
Смайликтер |
Сабақ үстіндегі қауіпсіздік |
|||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайыма? Бүгіноқушылар небілді? Сыныптағыахуал қандайболды? Мен жоспарлаған саралаушаралары тиімдіболдыма? Мен берілген уақытішінде үлгердімбе? Мен өзжоспарыма қандайтүзетулер енгіздімжəне неліктен? |
|
||||||
Қорытындыбағамдау Қандайекінəрсетабыстыболды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандайекінəрсесабақтыжақсартаалды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақбарысында мен сыныпнемесежекелегеноқушылартуралыменіңкелесісабағымды жетілдіругекөмектесетін не білдім? |
Оқу ісі меңгерушісі:------------- Бейсеева Н.И.
Сабақ: Ойлан, Ізден! Шешімін тап Тақырып: Шифрлер |
Мектеп:№59 жалпы орта мектеп |
||||||
Күні: 17.09.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні:Утеева Г.И. |
||||||
Сынып: : 3 «Д, Ғ,Г,Ә,Б,А,Е» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
Оқушылар назар аудару, елестету, есте сақтау, сұрыптау, зейінді дамытады. |
||||||
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Жазба жұмыс жасайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||
Бағалау критерийі |
Тиісті тақтайшаларды сызықпен қоса алады Тығылған сандарды табады. |
||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу,түсіну,қолдану. |
||||||
Құндылықтар |
Мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, бейнелеу |
||||||
Алдыңғы білім |
Сөздер мен сандар |
||||||
Сабақтың жоспары |
|||||||
Жоспарланғануақыт |
Жоспарланған іс -ірекет : |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут «Балалық шақтан қызықты оқиға» Мақсаты: эмпатияны дамыту. Нұсқаулық: «Сіздердің алдызда қорапша тұр. Сол қорапшадан билет суыруларыңыз қажет. Ол билеттерде «Балалық шақ», «Балалық шақтан қызықты оқиға» билеті түссе, сол оқушы өзінің балалық шақтан бастан өткізген қызықты оқиғасын айтып береді. Талдау: Өздеріңізді қалай сезінудесіз? |
Оқу құралдары |
|||||
Сабақтың ортасы 20 мин |
1-тапсырма: Шифрлер Сөздерді тап. Осы сөздердің барлығын не біріктіреді? 2-тапсырма: Қабырғадағы оюлар Ұсынылған үлгілерді ойып алуға болатын орындарды анықта 3-тапсырма: Әр қайсысы неше жаста? Отбасында 4 бала бар, олардың жасы 4,7,12 және 14-те. Олардың аттары Мақсат, Алма, Сержан және Берік. Олардың әрқайсысының жасы нешеде, ұл бала егер бала бақшаға барып жүрсе, ал Мақсат Алмадан үлкен болса? 4-тапсырма: 2 лабиринт Жұптық жұмыс. Сандық лабиринттер Дескриптор Білім алушы: Оқылым және айтылым. -логикалық ойынды өздігінен орындайды -Пішіндердің орналасуын тексереді, -жеміс салмағын салыстырады. |
Оқулық Суреттер |
|||||
Сергіту сәті 2 минут |
«Қыдырып қайтайық!» би билеу |
|
|||||
Сабақтың соңы 13 мин |
5-тапсырма: Алтыбұрыштар Алтыбұрыштар ды бұрмастан жанасатын жақтарындағы цифрлар бірдей болатындай етіп орналастыру. |
Білім ағашы |
|||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендірудіқалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенінтексеруді қалайжоспарлайсыз? |
Пəнаралықбайланыс Қауіпсіздікжəнееңбекті қорғауережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
Сұрақтар қою |
Смайликтер |
Сабақ үстіндегі қауіпсіздік |
|||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайыма? Бүгіноқушылар небілді? Сыныптағыахуал қандайболды? Мен жоспарлаған саралаушаралары тиімдіболдыма? Мен берілген уақытішінде үлгердімбе? Мен өзжоспарыма қандайтүзетулер енгіздімжəне неліктен? |
|
||||||
Қорытындыбағамдау Қандайекінəрсетабыстыболды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандайекінəрсесабақтыжақсартаалды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақбарысында мен сыныпнемесежекелегеноқушылартуралыменіңкелесісабағымды жетілдіругекөмектесетін не білдім? |
Оқу ісі меңгерушісі:-------------Бейсеева Н.И.
Сабақ: Ойлан, Ізден! Шешімін тап Тақырып: Пішінді витраж |
Мектеп:№59 жалпы орта мектеп |
||||||
Күні: 24.09.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні:Утеева Г.И. |
||||||
Сынып: : 3 «Д, Ғ,Г,Ә,Б,А,Е» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
Оқушылар назар аудару, елестету, есте сақтау, сұрыптау, зейінді дамытады. |
||||||
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Жазба жұмыс жасайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||
Бағалау критерийі |
Тиісті тақтайшаларды сызықпен қоса алады Тығылған сандарды табады. |
||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу,түсіну,қолдану. |
||||||
Құндылықтар |
Бәсекеге қабілетті тұлғаға тән қасиеттерді жетілдіру |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, бейнелеу |
||||||
Алдыңғы білім |
Шифрлер |
||||||
Сабақтың жоспары |
|||||||
Жоспарланғануақыт |
Жоспарланған іс -ірекет : |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көрші» Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау. Нұсқаулық: Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып, Бүгінгі тренинг барысы, Біз үлкен отбасы. |
Оқу құралдары |
|||||
Сабақтың ортасы 20 мин |
1-тапсырма: Жапон тетрисі Пішіндерді әр кестеге бөліп орналастыр. 2-тапсырма: Әуе шарлары Ұсынылған үлгілерді ойып алуға болатын орындарды анықта 3-тапсырма: Пішінді витраж Витраждың әр бөлігін шынының түсіне сәйкесетін түспен боя. Кейбір бөліктер екі немесе одан көп сынықтан тұрады. 4-тапсырма: Жаңа сөздер Осы сөздердің бірінші буындарынан жаңа сөздер құрастыр. Бесік, реніш, кереге:----------------------------------------------- Тарақ, бақбақ, шапан:--------------------------------------------- Жұптық жұмыс. Сандық пирамидалар Дескриптор Білім алушы: Оқылым және айтылым. -логикалық ойынды өздігінен орындайды -Пішіндердің орналасуын тексереді, -жеміс салмағын салыстырады. |
Оқулық Суреттер |
|||||
Сергіту сәті 2 минут |
«Қыдырып қайтайық!» би билеу |
|
|||||
Сабақтың соңы 13 мин |
5-тапсырма: Лабиринт Лабиринттен өт. Пішіндердің берілген реті бойынша жүру қажет. |
Білім ағашы |
|||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендірудіқалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенінтексеруді қалайжоспарлайсыз? |
Пəнаралықбайланыс Қауіпсіздікжəнееңбекті қорғауережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
Сұрақтар қою |
Смайликтер |
Сабақ үстіндегі қауіпсіздік |
|||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайыма? Бүгіноқушылар небілді? Сыныптағыахуал қандайболды? Мен жоспарлаған саралаушаралары тиімдіболдыма? Мен берілген уақытішінде үлгердімбе? Мен өзжоспарыма қандайтүзетулер енгіздімжəне неліктен? |
|
||||||
Қорытындыбағамдау Қандайекінəрсетабыстыболды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандайекінəрсесабақтыжақсартаалды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақбарысында мен сыныпнемесежекелегеноқушылартуралыменіңкелесісабағымды жетілдіругекөмектесетін не білдім? |
Оқу ісі меңгерушісі:-------------Бейсеева Н.И.
Сабақ: Ойлан, Ізден! Шешімін тап Тақырып: Тығылған сандар |
Мектеп:№59 жалпы орта мектеп |
||||||
Күні: 01.10.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні:Утеева Г.И. |
||||||
Сынып: : 3 «Д, Ғ,Г,Ә,Б,А,Е» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
Оқушылар назар аудару, елестету, есте сақтау, сұрыптау, зейінді дамытады. |
||||||
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Жазба жұмыс жасайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||
Бағалау критерийі |
Тиісті тақтайшаларды сызықпен қоса алады Тығылған сандарды табады. |
||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу,түсіну,қолдану. |
||||||
Құндылықтар |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, бейнелеу |
||||||
Алдыңғы білім |
Пішіндер |
||||||
Сабақтың жоспары |
|||||||
Жоспарланғануақыт |
Жоспарланған іс -ірекет : |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 5 мин |
Б ағалау парақшасымен таныстыру Топтарға бөлу. Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады. 1-топ «Сары кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер» 3 -топ «Қызыл кәмпиттер» Психологиялық ахуал қалыптастыру: Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. а) Жаңылтпашты жатқа
айту |
Оқу құралдары |
|||||
Сабақтың ортасы 20 мин |
1-тапсырма: Тығылған сандар Әр белгі қандай да бір санды білдіреді. Қосылғыштармен теңдеу құрастырып, осы сандарды анықта. 2-тапсырма: Тепе-теңдік Конструкциядағы барлық түрлі түсті пішіндердің жалпы салмағы 128 грамға тең. Қызыл түсті пішіннің салмағы қанша екенін анықта. 3-тапсырма: Не артық? Витраждың әр бөлігін шынының түсіне сәйкесетін түспен боя. Кейбір бөліктер екі немесе одан көп сынықтан тұрады. 4-тапсырма: Таразы мен гір тастары Дүкенде таразы және салмағы 1 кг, 2 кг және 5 кг болатын гір тастары бар. Егер гір тастарын таразының 1 жағына ғана қоятын болсақ қанша ұн өлшеуге болады? Жұптық жұмыс. Сандық пирамидалар Дескриптор Білім алушы: Оқылым және айтылым. -логикалық ойынды өздігінен орындайды -Пішіндердің орналасуын тексереді, -жеміс салмағын салыстырады. |
Оқулық Суреттер |
|||||
Сергіту сәті 2 минут |
Логикалық сұрақ: |
|
|||||
Сабақтың соңы 13 мин |
5-тапсырма: Тығылған сөздер Бұл сөздерді көлденең және тік бағытта іздеп табады. Қарақұйрық, барыс, тасбақа, ақбөкен, кесіртке. |
Білім ағашы |
|||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендірудіқалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенінтексеруді қалайжоспарлайсыз? |
Пəнаралықбайланыс Қауіпсіздікжəнееңбекті қорғауережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
Сұрақтар қою |
Смайликтер |
Сабақ үстіндегі қауіпсіздік |
|||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайыма? Бүгіноқушылар небілді? Сыныптағыахуал қандайболды? Мен жоспарлаған саралаушаралары тиімдіболдыма? Мен берілген уақытішінде үлгердімбе? Мен өзжоспарыма қандайтүзетулер енгіздімжəне неліктен? |
|
||||||
Қорытындыбағамдау Қандайекінəрсетабыстыболды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандайекінəрсесабақтыжақсартаалды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақбарысында мен сыныпнемесежекелегеноқушылартуралыменіңкелесісабағымды жетілдіругекөмектесетін не білдім? |