«Ұлттық ойындар туралы не білемін?»
«Вв дыбысы мен әрпі»
|
Мақсаттар |
-В әрпі мен дыбысын таныту,ажырата білу,жазу, в дыбысына байланысты сөздерді оқу. -Ауызша,жазбаша тілдерін дамыту,сөздік қорын, байланыстырып сөйлеуін,шығармашылық қабілеттерін дамыту.Топтық жұмыс істеуге үйрету. -Оқушыларды ұқыптылыққа,ізденімпаздыққа, сауаттылыққа,көркем жазуға тәрбиелеу. -Грамматикалық нормаларды сақтауды үйрету. |
|
Оқыту нәтижесі: |
Барлығы:Жаңа білімді меңгереді Көбі:Тақырыпты түсініп,тыңдап,жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі:Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|
|
|
|
Күтілетін нәтиже: |
-В дыбысы мен әрпін ажырата алады -Бас және кіші әрпін жаза алады -В дыбысының қатаң дауыссыз екенін біледі -В дыбысы бар буын мен сөздерді оқи алады -Топпен жұмыс жасауға үйренеді -Шығармаылық тапсырмалар орындайды -Өмірмен байланыстыра алады -Өз ойын тиянақтай біледі,нақты жауап береді |
|
Сабақта қолданылатын материалдар |
АКТ,слайд,ҚБ тапсырмасы,флепчард,маркер,стикер, суреттер, |
|
Әдіс-тәсілдері |
СТО,топтық жұмыс,өзіндік жұмыс,сұрақ-жауап, т.б |
|
Сабақтың барысы |
|
Өткен сабақты пысықтау: -Сұрақтар жазылған слайд -Астана қаласындағы вокзал бейнеленген слайд -«Алтын ереже» слайд -«Топқа бөлу» слайд |
-Шаттық шеңбері. Жақсылықты жақтаймыз Әріптермен жаттаймыз Кітаппенен дос болып Сенімдерді ақтаймыз - «Смайликтерді жина» сұраққа жауап беру. 1.Әріп дегеніміз не? 2.Дыбыс дегеніміз не? 3.Алфавитте неше әріп бар? 4.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 5.Дауысты дыбыстар тілдің қатысуына қарай нешеге бөлінеді? 6.Дауыссыз дыбыстар дауыс қатысына қарай нешеге бөлінеді? -барлық смайликке жауап берілгеннен кейін қандай сурет шықты. -Шыққан суретте не бейнеленген? -Дұрыс,Елордадағы вокзал бейнеленген - «ВОКЗАЛ» сөзін айтқанымызда бірінші қандай дыбыс естіледі? - ВВ дыбыстаймыз.Қандай дыбыс? Неге? -Дауыссыз, ұяң дауыссыз дыбыс.
-«Алтын ережені» еске түсіреміз -Топқа бөлу (көліктердің суреттері арқылы) I-«Велосипед» II-«Трамвай» III-«Автобус» -Балалар көшпелі ата-бабамыз қандай көліктерді пайдаланған? -Ал қазірде жылқыны көлік
ретінде қолданамыз ба? |
|
|
|
|
III.Жаңа сабақ -Әр тапсырмаға слайд |
-Бүгінгі сабағымыз жарыс сабақ болмақ -Қай көлік шапшаң мәреге жететінін тамашалайық! I-тапсырма «Мен ұлттық ойын туралы не білемін?» -Берілген суреттерге қарап,суреттегі қандай Ұлттық ойын түрі екенін анықтау. II-тапсырма «Буыннан сөз,сөзден сөйлем құра» Топтық жұмыс: 1. суреттерге қарап не бейнеленгенін анықтап,буыннан cөз құрап жаз 2. құраған сөзден сөйлем құрап жазу III-тапсырма «Жұмбақтардың шешуін тап!» 1.Ауырғанда күш беретін, Ақыл қосар менің сана бойыма Дәрігерлер оны жазып береді Ішкен сайын,ішкім келе береді. ( Витамин) 2.Үй ішінде-бөлме Бөлме іші-көлде Түрлі ұсақ балық Жүзді сайран салып. (Аквариум) 3.Табанында жолы бар Төбесінде қолы бар. (Трамвай) 4.Балаларға ұнайтын Ең әдемі көлікпін Ал,балақай,айта ғой Мініп көрді мені кім? (Велосипед) 5.Бір-бірімен қора үйлер тіркесіп, Қос сүрлеумен әрі-бері жүр көшіп. (Вагон) 6.Поездардың тұрағы Үп-үлкен боп ғимарат Жол бойында тұрады. (Вокзал) -Сергіту сәті «Көңілді күн!» -Дәптермен жұмыс.В әрпін көркем жазу
IV-тапсырма «ҚБ тапсырмасы» Сөздер мен суреттерді сәйкестендір! V-тапсырма «Өз орнын тап!»»
-Әр вагонға «Ашық буын» «Тұйық буын» «Бітеу буын» буындарды жазу |
|
|
«Жеке жұмыс» -Жеке тақтамен жұмыс. Сөзді жаз,тексер,салыстыр. |
|
IV.Бекіту Рефлексия
Мадақтау |
-«В әріпті сөйлетейік» -Вв әрпі туралы не айтуға болады? Вв әрпі туралы білген, үйренгенін ойын жинақтау. -Бағдаршам әдісі Сабақ ұнады ма?
-Сабақтың ұнағанын қолдарындағы /жасыл,қызыл,сары/ дөңгелек стикерлерді көтеру арқылы қорыту. -Смайликтерді санау арқылы мәреге жеткен топты мадақтау
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
В в дыбысы мен әрпі
«Ұлттық ойындар туралы не білемін?»
«Вв дыбысы мен әрпі»
|
Мақсаттар |
-В әрпі мен дыбысын таныту,ажырата білу,жазу, в дыбысына байланысты сөздерді оқу. -Ауызша,жазбаша тілдерін дамыту,сөздік қорын, байланыстырып сөйлеуін,шығармашылық қабілеттерін дамыту.Топтық жұмыс істеуге үйрету. -Оқушыларды ұқыптылыққа,ізденімпаздыққа, сауаттылыққа,көркем жазуға тәрбиелеу. -Грамматикалық нормаларды сақтауды үйрету. |
|
Оқыту нәтижесі: |
Барлығы:Жаңа білімді меңгереді Көбі:Тақырыпты түсініп,тыңдап,жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі:Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|
|
|
|
Күтілетін нәтиже: |
-В дыбысы мен әрпін ажырата алады -Бас және кіші әрпін жаза алады -В дыбысының қатаң дауыссыз екенін біледі -В дыбысы бар буын мен сөздерді оқи алады -Топпен жұмыс жасауға үйренеді -Шығармаылық тапсырмалар орындайды -Өмірмен байланыстыра алады -Өз ойын тиянақтай біледі,нақты жауап береді |
|
Сабақта қолданылатын материалдар |
АКТ,слайд,ҚБ тапсырмасы,флепчард,маркер,стикер, суреттер, |
|
Әдіс-тәсілдері |
СТО,топтық жұмыс,өзіндік жұмыс,сұрақ-жауап, т.б |
|
Сабақтың барысы |
|
Өткен сабақты пысықтау: -Сұрақтар жазылған слайд -Астана қаласындағы вокзал бейнеленген слайд -«Алтын ереже» слайд -«Топқа бөлу» слайд |
-Шаттық шеңбері. Жақсылықты жақтаймыз Әріптермен жаттаймыз Кітаппенен дос болып Сенімдерді ақтаймыз - «Смайликтерді жина» сұраққа жауап беру. 1.Әріп дегеніміз не? 2.Дыбыс дегеніміз не? 3.Алфавитте неше әріп бар? 4.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 5.Дауысты дыбыстар тілдің қатысуына қарай нешеге бөлінеді? 6.Дауыссыз дыбыстар дауыс қатысына қарай нешеге бөлінеді? -барлық смайликке жауап берілгеннен кейін қандай сурет шықты. -Шыққан суретте не бейнеленген? -Дұрыс,Елордадағы вокзал бейнеленген - «ВОКЗАЛ» сөзін айтқанымызда бірінші қандай дыбыс естіледі? - ВВ дыбыстаймыз.Қандай дыбыс? Неге? -Дауыссыз, ұяң дауыссыз дыбыс.
-«Алтын ережені» еске түсіреміз -Топқа бөлу (көліктердің суреттері арқылы) I-«Велосипед» II-«Трамвай» III-«Автобус» -Балалар көшпелі ата-бабамыз қандай көліктерді пайдаланған? -Ал қазірде жылқыны көлік
ретінде қолданамыз ба? |
|
|
|
|
III.Жаңа сабақ -Әр тапсырмаға слайд |
-Бүгінгі сабағымыз жарыс сабақ болмақ -Қай көлік шапшаң мәреге жететінін тамашалайық! I-тапсырма «Мен ұлттық ойын туралы не білемін?» -Берілген суреттерге қарап,суреттегі қандай Ұлттық ойын түрі екенін анықтау. II-тапсырма «Буыннан сөз,сөзден сөйлем құра» Топтық жұмыс: 1. суреттерге қарап не бейнеленгенін анықтап,буыннан cөз құрап жаз 2. құраған сөзден сөйлем құрап жазу III-тапсырма «Жұмбақтардың шешуін тап!» 1.Ауырғанда күш беретін, Ақыл қосар менің сана бойыма Дәрігерлер оны жазып береді Ішкен сайын,ішкім келе береді. ( Витамин) 2.Үй ішінде-бөлме Бөлме іші-көлде Түрлі ұсақ балық Жүзді сайран салып. (Аквариум) 3.Табанында жолы бар Төбесінде қолы бар. (Трамвай) 4.Балаларға ұнайтын Ең әдемі көлікпін Ал,балақай,айта ғой Мініп көрді мені кім? (Велосипед) 5.Бір-бірімен қора үйлер тіркесіп, Қос сүрлеумен әрі-бері жүр көшіп. (Вагон) 6.Поездардың тұрағы Үп-үлкен боп ғимарат Жол бойында тұрады. (Вокзал) -Сергіту сәті «Көңілді күн!» -Дәптермен жұмыс.В әрпін көркем жазу
IV-тапсырма «ҚБ тапсырмасы» Сөздер мен суреттерді сәйкестендір! V-тапсырма «Өз орнын тап!»»
-Әр вагонға «Ашық буын» «Тұйық буын» «Бітеу буын» буындарды жазу |
|
|
«Жеке жұмыс» -Жеке тақтамен жұмыс. Сөзді жаз,тексер,салыстыр. |
|
IV.Бекіту Рефлексия
Мадақтау |
-«В әріпті сөйлетейік» -Вв әрпі туралы не айтуға болады? Вв әрпі туралы білген, үйренгенін ойын жинақтау. -Бағдаршам әдісі Сабақ ұнады ма?
-Сабақтың ұнағанын қолдарындағы /жасыл,қызыл,сары/ дөңгелек стикерлерді көтеру арқылы қорыту. -Смайликтерді санау арқылы мәреге жеткен топты мадақтау
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















