ҚМЖ
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.2 бөлім – Сайт құрастыру |
Мектеп: |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||
|
Сынып: 10 б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар: |
|
|
|
Сабақ тақырыбы |
Веб-бетке арналған графика |
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.2.3.3. Веб-сайтқа графикалық нысандарды және анимация орналастыру (логотип, баннер, және т.с.с.). |
||
|
Сабақ мақсаты |
Веб-сайтқа графикалық нысандарды және анимация орналастыруды айту және көрсету (логотип, баннер, және т.с.с.). |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақ кезеңдері: |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 мин
|
Психологиялық хал-ахуал тудыру. Сыныпты «Графикалық фигуралар» әдісімен 2 топқа бөлу. |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
6-15 мин |
«Миға шабуыл» әдісі Постер қорғаймыз Оқушылар, өткен сабақта веб-сайт құрдық, енді бүгінгі сабақта веб-парақта графика орналастыруымыз керек, қалай ойлайсыңдар, жұмысты неден бастауға болады? Әр топ өзінің веб-парағына атау беріп, сурет кірістіреді, GIF анимация орналастырады.
|
Презентация Үлестірме материалдар Информатика 10 сынып оқулығы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 16-21 мин
|
Топтық жұмыс Әр топ суреттің форматы мен сипаттамасына сүйене отырып, сурет атрибуттарын табады.
Дескрипторы: -Сурет атрибуттарын анықтайды. ҚБ: бірін-бірі бағалайды; СТ: Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болатыны ескеріліп саралаудың диалог және қолдау көрсету тәсілі қолданылады. |
Презентация Үлестірме қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Өздік жұмыс 22-36 мин
|
Оқушыларға тапсырма таратылып беріледі. Алдымен жекелей орындалу қадағаланып, соңынан нәтижемен бөлісу қажет. А.Тапсырма. Берілген форматтарды тиісті орындарына орналастырыңыз.
Дескрипторы: -Растрлық кескін форматына қандай кеңейтілулер жататынын ажыратады . -Векторлық кескін форматына қандай кеңейтілулер жататынын ажырата алады. Б.Тапсырма Әр оқушы өткен сабақта өз веб-парағын құрды, бүгінгі сабақта әр оқушы өзінің веб-парағына сурет кірістіреді. <HTML> <HEAD> <TITLE>Сурет кірістіру</TITLE> </HEAD> <BODY> <CENTER><H3> IMG тегі- суретті кірістіру үшін қолданылады</H3> <IMG src="Маш1.jpeg"> < </HTML> Дескрипторы: -Веб-параққа сурет кірістіре алады.
В тапсырма. Әр оқушы өз веб-парағына анимация орналастырады. <IMG.IRC_MI=”sarqyrama. gif”>
Дескрипторы: -Веб-параққа анимация орналастыра алады. ҚБ: бірін-бірі бағалайды; СТ: Оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болатындығы қадағаланады, тапсырмалар жеңілден қиынға қарай беріліп саралаудың қорытынды және тапсырма тәсілі қолданылады.
|
Презентация Тапсырмалар Информатика 10 сынып оқулығы
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 37-40 мин |
«
|
Презентация Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың веб-парақтағы графиканы қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
||||||||||||||||||||||||||
|
Постер қорғау кезінде "Миға шабуыл" әдісі қолданылды. Диалог және қолдау көрсету тәсілі бойынша, оқушыларға тапсырманы орындау барысында көмек көрсетілді. Мұғалім оқушыларды ойланту және бірқатар жауаптар алу үшін, алдын ала дайындалған сұрақтарды қойды. Бұл әдіс кезінде сөзбен қолдау көрсетіліп, ынталандырылды. Жеке тапсырма орындауда саралаудың қорытынды тәсілі қолданылды. Себебі, оқушылардың орындау деңгейі әр түрлі болды. Оқушыларға дұрыс жауап беріліп, олардың әрқайсысы өздерінен күткен нәтижелерімен танысты. |
Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын талқылайды бағалау критерийлері ескеріліп, "Графикалық фигуралар" әдісі бойынша бағалайды. Дағдылар: Білу және түсіну, орындай алу. |
Сабақ барысында көзге жаттығу жасалады. Топтық жұмыс барысында бірін-бірі тыңдау, өзара құрмет көрсету туралы ескертіліп отырады. |
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Веб-бетке арналған графика 10 сынып ҚМЖ
Веб-бетке арналған графика 10 сынып ҚМЖ
ҚМЖ
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.2 бөлім – Сайт құрастыру |
Мектеп: |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||
|
Сынып: 10 б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар: |
|
|
|
Сабақ тақырыбы |
Веб-бетке арналған графика |
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.2.3.3. Веб-сайтқа графикалық нысандарды және анимация орналастыру (логотип, баннер, және т.с.с.). |
||
|
Сабақ мақсаты |
Веб-сайтқа графикалық нысандарды және анимация орналастыруды айту және көрсету (логотип, баннер, және т.с.с.). |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақ кезеңдері: |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 мин
|
Психологиялық хал-ахуал тудыру. Сыныпты «Графикалық фигуралар» әдісімен 2 топқа бөлу. |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
6-15 мин |
«Миға шабуыл» әдісі Постер қорғаймыз Оқушылар, өткен сабақта веб-сайт құрдық, енді бүгінгі сабақта веб-парақта графика орналастыруымыз керек, қалай ойлайсыңдар, жұмысты неден бастауға болады? Әр топ өзінің веб-парағына атау беріп, сурет кірістіреді, GIF анимация орналастырады.
|
Презентация Үлестірме материалдар Информатика 10 сынып оқулығы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 16-21 мин
|
Топтық жұмыс Әр топ суреттің форматы мен сипаттамасына сүйене отырып, сурет атрибуттарын табады.
Дескрипторы: -Сурет атрибуттарын анықтайды. ҚБ: бірін-бірі бағалайды; СТ: Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болатыны ескеріліп саралаудың диалог және қолдау көрсету тәсілі қолданылады. |
Презентация Үлестірме қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Өздік жұмыс 22-36 мин
|
Оқушыларға тапсырма таратылып беріледі. Алдымен жекелей орындалу қадағаланып, соңынан нәтижемен бөлісу қажет. А.Тапсырма. Берілген форматтарды тиісті орындарына орналастырыңыз.
Дескрипторы: -Растрлық кескін форматына қандай кеңейтілулер жататынын ажыратады . -Векторлық кескін форматына қандай кеңейтілулер жататынын ажырата алады. Б.Тапсырма Әр оқушы өткен сабақта өз веб-парағын құрды, бүгінгі сабақта әр оқушы өзінің веб-парағына сурет кірістіреді. <HTML> <HEAD> <TITLE>Сурет кірістіру</TITLE> </HEAD> <BODY> <CENTER><H3> IMG тегі- суретті кірістіру үшін қолданылады</H3> <IMG src="Маш1.jpeg"> < </HTML> Дескрипторы: -Веб-параққа сурет кірістіре алады.
В тапсырма. Әр оқушы өз веб-парағына анимация орналастырады. <IMG.IRC_MI=”sarqyrama. gif”>
Дескрипторы: -Веб-параққа анимация орналастыра алады. ҚБ: бірін-бірі бағалайды; СТ: Оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болатындығы қадағаланады, тапсырмалар жеңілден қиынға қарай беріліп саралаудың қорытынды және тапсырма тәсілі қолданылады.
|
Презентация Тапсырмалар Информатика 10 сынып оқулығы
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 37-40 мин |
«
|
Презентация Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың веб-парақтағы графиканы қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
||||||||||||||||||||||||||
|
Постер қорғау кезінде "Миға шабуыл" әдісі қолданылды. Диалог және қолдау көрсету тәсілі бойынша, оқушыларға тапсырманы орындау барысында көмек көрсетілді. Мұғалім оқушыларды ойланту және бірқатар жауаптар алу үшін, алдын ала дайындалған сұрақтарды қойды. Бұл әдіс кезінде сөзбен қолдау көрсетіліп, ынталандырылды. Жеке тапсырма орындауда саралаудың қорытынды тәсілі қолданылды. Себебі, оқушылардың орындау деңгейі әр түрлі болды. Оқушыларға дұрыс жауап беріліп, олардың әрқайсысы өздерінен күткен нәтижелерімен танысты. |
Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын талқылайды бағалау критерийлері ескеріліп, "Графикалық фигуралар" әдісі бойынша бағалайды. Дағдылар: Білу және түсіну, орындай алу. |
Сабақ барысында көзге жаттығу жасалады. Топтық жұмыс барысында бірін-бірі тыңдау, өзара құрмет көрсету туралы ескертіліп отырады. |
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз







/BODY>


Графикалық фигуралар» әдісі














