Материалдар / Веб бетте мультимедиа енгізу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Веб бетте мультимедиа енгізу

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылардың тақырыпқа қызығушылығын ояту үшін бастапқы ынталандырушы материал ретінде « Әлихан бөкейханов» жайлы бейнефильм көрсетіп, төмендегі сұрақтар бойынша талдау жасату. • Нені көрдіңдер? • Нені түсіндіңдер? • Қандай сезімде болдыңдар? • Қандай қорытындылар шығаруға болады? Сыныптық талқылаудан кейін оқушыларды сабақ тақырыбына алып келіңіз. Жаңа сабақтың тақырыбын, зерттеу сұрағы, мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстырыңыз. 1-Тапсырма «Постер қорғау» әдісі.Ворттвол әдісі (10 мин). 3 топтың оқушылары өз беттерінше тапсырма бойынша дайындалады.
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:


Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:

Веб бетте мультимедиа енгізу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

10.4.2.4 веб -бетте мультимедиа нысандарын енгізу үшін HTML

(аш ти эм эл) тегтерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Мультимедиа нысандарын енгізуге арналған тегтерді біледі. Мультимедиа нысандарын веб -бетке енгізеді. Мультимедиа нысандарын енгізу мүмкіндіктеріне талдау

жасайды.

Бағалау критерийлері

- веб-бетте суретті орналастыру үшін қажет тегті қолданады;

- веб-бетте дыбысты орналастыру үшін қажет тегті қолданады;

- веб-бетте бейнені орналастыру үшін қажет тегті қолданады;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру

































Жаңа білім



7 мин
























10 мин
























5 мин








4 мин








3 мин










6 мин











































3 мин





Ой салу

1. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру

І.Ұйымдастыру

1. Сәлемдесу

2. Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу

3. Түгелдеу

4. 3-топқа біріктіру.

QAZMATH әдісі арқылы бөлу

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

«Автамот» әдісімен сұрақтар беріп оқушының алдынғы тақырып бойынша алған білімін тексеру. 1.   Web -бет дегеніміз не?

2. background атрибуты нені білдіреді?

3, HTML құжаттарында қандай кеңейтілім бар?

4. Веб-бетте объектінің фондық түсін орнатуға болатын жалпы команданы көрсет

5. Қандай таңба тегтің жабылғанын білдіреді

6. HTML-де ... тегтер қандайы жоқ

7. Интернеттегі веб-парақтарды қарау үшін келесі бағдарламалар қолданылады:

8. HTML құжатына суреттерді енгізу үшін келесі команданы қолданыңыз

9. WEB-параққа графикалық файлдардың енгізу үшін қандай форматтарын қолдануға болады?

10. Гипермәтін дегеніміз:


Оқушылардың тақырыпқа қызығушылығын ояту үшін бастапқы ынталандырушы материал ретінде « Әлихан бөкейханов» жайлы бейнефильм көрсетіп, төмендегі сұрақтар бойынша талдау жасату.


  • Нені көрдіңдер?


  • Нені түсіндіңдер?


  • Қандай сезімде болдыңдар?


  • Қандай қорытындылар шығаруға болады?


Сыныптық талқылаудан кейін оқушыларды сабақ тақырыбына алып келіңіз. Жаңа сабақтың тақырыбын, зерттеу сұрағы, мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстырыңыз.



1-Тапсырма «Постер қорғау» әдісі.Ворттвол әдісі (10 мин). 3 топтың оқушылары өз беттерінше тапсырма бойынша дайындалады. «Телеграмм)» тобы: «Веб-бетте дыбыс файлын қосады, ойнатады және орнатуды басқарады. <audio src="URL"></audio> <audio> <source src="URL"> </audio> Дыбысты ойнатудың негізгі элементтері –ойнату/пауза, трек ұзындығы, өткен және жиынтық дыбысталу уақыты, сонымен қатар, дыбыс деңгейі.»

«Вадцап» тобы: <IMG> — тегінің атрибуттары. Міндетті атрибут SRC файлдың орналасқан жерін (адресін) көрсету үшін пайдаланылады.»



2-тапсырма Жұптық жұмыс

Колосе әдісі арқылы жұптық жұмысты орындайды

Әр жұптан бір оқушы шығып колосені айналдырады .Сол тапсырманы орндаиды




Сергіту сәті

Оқушылар сергіту сәті ретінде миллион кімге бұйырады деген әдісті орындаиды




3-тапсырма Жеке жұмыс

Әр оқушы жеке жұмысты орындайды.Оқушылар Алтын сандық әдісі арқылы орындаиды







4-тапсырма

Практикалық жұмыс:

Веб-бетке сурет қосу 1.Сайтты өңдеу режимінде ашыңыз. 2. Редактордың сол жағында орналасқан түймені басыңыз және суреттерді қосу үшін сурет мәзірінен (фотосуреттер) жүктелген суреттер (жүктелген фотосуреттер) пәрменді таңдаңыз. 3.Файлды жүктеу (файлды жүктеу) түймесін басыңыз.

2. Веб-бетке бейнелер қосу

1. Редактордың сол жағында орналасқан батырманы басыңыз және

қажетті бейнелерді қосу үшін бейне (бейне) жолын таңдаңыз.

2. жеке бейнелеріңізді немесе әлеуметтік желілерден, Youtube арналарынан жариялаңыз

"сайтқа қосу" түймесін басу арқылы бейне сілтемесін қосыңыз.

3.Ойнатқыштың өлшемін және басқа параметрлерді өзгертіңіз.

3. Веб-бетке дыбыс қосу.

1. Редактордың сол жағында орналасқан түймені басып, веб-сайтыңыздан қажетті дыбысты таңдаңыз

оны қосу үшін музыкалық тректі таңдаңыз.

2. музыкадан қалағанын таңдап, музыкалық файлды жүктеп алыңыз (файлды жүктеп алыңыз)

түймені басыңыз. Міне, компьютерден, әлеуметтік желіден алынған музыкалық файл,

сілтеме арқылы жүктеу мүмкіндігі бар. Қажетті файлды таңдап сайтқа өтіңіз

Қосу түймесін басыңыз.

Өз ойларыңызды жазыңыз

Веб-беттегі мультимедиялық элементтердің маңыздылығын түсіндіріңіз.

Егер сайт тек мәтіндерден тұрса, оның өткізу қабілеті қаншалықты

болады ма?



6-тапсырма

https://quizlet.com/ru/mission сайтынан берілген тапсырмалар. web-парақшаға сурет қою, аудио қою, видео қою тегтері мен атрибуттарын қызметтерін анықтаңыз. 6 термин беріледі.

Оқушыларға сұрақтар беріледі,

мұғалім дұрыс жауаптарды интер белсенді тақтаға шығарады.

Оқушылар өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді.


Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу


Оқушылар өз ойларын ортаға салады.


Дискриптор:

- Кіржайғыш әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді

-оқушының алдынғы тақырып бойынша алған білімін тексереді


Сұрақтарға дұрыс жауап береді 1балл



Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
























Дескриптор:

-Оқушылар вортвол әдісі арқылы тапсырма орындайды

-Әр топ өз тапсырмаларын қорғап шығады

-Постер қорғайды

-мазмұнды ашуы;

-сөйлеу шеберлігі

-регламент сақтау









Дескриптор:

Жұптық жұмысты орындайды

-Колосе әдісі арқылы тапсырманы орындайды










Дескриптор:

-Жеке жұмысты орындайды

-Алтын сандық әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді




Дескриптор:

-Бірлесіп тапсырманы орындаиды

-Тапсырмаға жауап береді

-практикалық жұмысты орындаиды

-Берілген жауапға дәлелдейді



































Дескрипторы:

- web-парақшаға сурет қою, аудио қою, видео қою тегтері мен атрибуттарын анықтайды;


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады


Мадақтау





Миға шабуыл әдісі арқылы өзін-өзі бағалау



































ҚБ Материалды жүктеу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!