2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / Веб-беттегі мультимедия. 10 ҚГБ

Веб-беттегі мультимедия. 10 ҚГБ

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспары
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады


Бөлім:

Веб-жобалау

Педагогтің аты - жөні:


Тексерілді:

Күні:


Сынып:10 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Веб-беттегі мультимедия

Осы сабақта қол жеткі-зілетін оқу мақсаттары

10.2.3.2 мультимедианы веб-бетте орналастыру (дыбыс және бейне)

Сабақ мақсаттары

Веб-сайтты жасауда мультимедияны пайдаланады;

Веб-сайтты жасауда дыбыс және бейне форматтарын пайдаланудың ерекшеліктерін біледі;

Веб-сайтты жасауда мультимедияны пайдалананады және анимация жасайды;

Құндылықтарға баулу

Құндылықтарға баулу топтық, жұптық жұмыстарға бағытталаған тапсырмалар мен бағалау арқылы іске асырылады.

Сабақ барысы

Сабақтың жосп. кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут






3 минут

Ұйымдастыру.

Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сыныпта жағымды ахуал орнату үшін «Жүректен жүрекке» тренингін ұйымдастыру.

Оқушыларды түрлі түсті картон қағаздар арқылы 3топқа бөлу.

1 топ –Мультимедиа, 2 топ – Дыбыс , 3 топ - Бейне

Үй тапсырмасын еске түсіру. Оқушыларға арналған сұрақтар:

  1. Сайтмазмұныдеген не?

  2. Мазмұн түрлеріне не жатады?

  3. Мазмұндықалайтолтырамыз?

Оқушылар сәлемдеседі



Топтарға бірігеді


Өткен сабақты топта талқылайды


ҚБ:Ауызша мадақтау,

ынталандыру






тақта


Сабақтың ортасы

15 минут


«Ми шабуылы» әдісі

  1. Веб-бетте мультимедиа элементтерін қолданудың ма- ңыздылығынеде?

  2. Дыбыс, бейне, кескін файлдарының форматтары мен олардың ерекшеліктерін білу қаншалықтымаңызды?

  3. Веб-бетте анимациялық файлдарды қолдану қажеттілігі неде?

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Оқушылар кітаптағы тақырыпты жұптасып талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады.

Сабақ материалын талқылайды, мазмұнын түсінеді


«Түртіп алу» әдісі арқылы

Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады.

Оқушылар берілген тақырыпты оқиды және сұрақтар қойып ойласады


ҚБ:Ауызша мадақтау, ынталандыру

Оқулық



15 минут



Тапсырма1 .

Веб-бетке қосылатын кескін, дыбыс, бейнефайлдарының ерекшеліктерін анықтап, өзара салыстырыңдар.







Мультимедиа элементтері

Ерекшеліктері

Дыбыс


Бейне


Кескін


Тапсырма 2. Веб-беткедыбысқосу

  1. Редактордыңсолжақбетінде орналасқан батырмасынбасып, өзсайттарыңақажеттіДыбыстықосуүшінМузыка жолынтаңдаңдар.

  2. Музыкалардыңішіненқажеттісінтаңдап, музыкалықФайлдыжүктеу (Загрузить файлы) батырмасынбасың- дар.Мұнда музыкалық файлды компьютерден, әлеуметтік желіден, сілтеме көрсету арқылы жүктеу мүмкіндіктері бар. Файлдың қажеттісін таңдап, Сайтқа қосу батырмасын басыңдар.




Тапсырманы орындайды

Кестені толтырады














Дескриптор:

Дыбыс, бейне, кескін ерекшеліктерін ажыратады






ҚБ:Смайликтер арқылы бағалау

Белсенді қатысқан оқушыларды мадақтау. Деңгейіне сәл жетпеген оқушыларды ынталандыру



Дескриптор:

Веб – бетке дыбысты орнатады.




ҚБ:Смайликтер арқылы бағалау

Дидактикалық материал 2


Сабақтың соңы

5 минут




Сабақты қорытындылау

  1. Веб-беттегі мультимедианың қажеттілігі қандай?

  2. Мультимедиақалайқұрылады?

  3. Браузерлермультимедиалықфайлдардыойнатудақан- дайқызметтүрлерінқолданады?

  4. Плагин құрудеген не?

  5. Веб-беттеқандайдыбысформаттарықолданылады?

  6. Веб-беттеқандайбейнефайлформаттарықолданылады?

  7. Суреттердіңқандайформаттары веб-беттекеңіненқолданылады?

Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі

Оқушылар сабақ туралы жақсы екі әсерімен және түсінбеген бір сұрағымен бөліседі.

Үй жұмысы:§19. Сайт мазмұнын толтыру

Сұрақтарға жауап береді












Кері байланыс орнатады

1-10 балдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті балын қойып бағалайды.


Оқулық,

күнделік

Үлестірме қағаздар






















Тапсырманы дәптерге орындаңыз


Бүгінгі таңда веб-беттегі мультимедиаға ....................................., ....................................., ....................................мен .....................................жатады.


Веб-бетке қосылатын мультимедиа элементтерінің көлемі жағынан үлкені – .....................................

Плагин - ...........................................................................................................................

Кең таралған аудиофайлдардың форматтары................................................

..............................................................................................................................

Веб-беттердегіаудиожазбалардыбірнешетәсілменойнатуға болады:

  1. ………………………………….

  2. ………………………………….

  3. …………………………………


Тапсырма1 .

Веб-бетке қосылатын кескін, дыбыс, бейнефайлдарының ерекшеліктерін анықтап, өзара салыстырыңдар.



Мультимедиа элементтері

Ерекшеліктері

Дыбыс


Бейне


Кескін




Тапсырма 2. Веб-беткедыбысқосу

  1. Редактордыңсолжақбетінде орналасқан батырмасынбасып, өзсайттарыңақажеттіДыбыстықосуүшінМузыка жолынтаңдаңдар.

  2. Музыкалардыңішіненқажеттісінтаңдап, музыкалықФайлдыжүктеу (Загрузить файлы) батырмасынбасың- дар.Мұнда музыкалық файлды компьютерден, әлеуметтік желіден, сілтеме көрсету арқылы жүктеу мүмкіндіктері бар. Файлдың қажеттісін таңдап, Сайтқа қосу батырмасын басыңдар.





















08 Наурыз 2025
319
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі