|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3В Кеңістіктегі тік бұрышты координаталар жүйесі және векторлар |
Мектеп: №2 |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 19.04.2022ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Абжетова У.М |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 «ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Векторлардың скаляр көбейтіндісі |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.4.16-координаталық түрдегі векторлардың скаляр көбейтіндісі формуласын білу және оны есептер шығаруда қолдану;
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Оқушылармен сәлемдесіп сабаққа қатысуын тексеремін. Барлық оқушыны ойын карталары арқылы 4 топқа біріктіріледі және топ басшысы сайланып басына тәж беріледі. I-топ: Қарға II-топ: Жүрек III-топ:Крест IV-топ:Қиық «Google Форме» сілтемесіндегі тапсырманы әр оқушының ұялы телефонына жіберіп, өткен сабаққа шолу ,«Элективті тест» әдісі арқылы оқушылар аяқталмаған сөйлемдерді жалғастырады.
Бағалау:Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі. |
Жауаптары: 1-В 2-А 3-Е 4-С 5-Д |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ. «Кездейсоқ карта» әдісі Тақтаға 4 түрлі ойын картасы ілінеді. https://wordwall.net/ru/myactivities осы сілтемеге кіріп , топтар кездейсоқ карталарды таңдап алады. Сосын тақтадағы картаға сәйкес келетін картаны алып, жасырын есепті топпен шығаратын болады.
және
және
және
және
Бағалау: әр топ 3 ұпаймен бағаланады.
«Ми сергіту» әдісі «Математикалық сауаттылық»
№1 Егер a – b = 4 болса, онда 2(a – 3b) + 3a + b өрнегі мәнінің 2%-ін анықтаңыз.
Жауабы: 0,4 №2.Санжар су температурасының төмендеуін әрбір 5°С сайын жазып отырды да, келесі кестені құрды. Судың температурасы 90°С-тан 80°С-қа дейін төмендеу үшін қанша уақыт керек екенін табыңыз
Жауабы: 5 мин 39 с №3 Төмендегі графикте бір күннің ауа температурасының өзгерісі көрсетілген. Ауа температурасының арифметикалық ортасын табыңыз Жауабы: 6 №4 1; 2; 3; ... ; 21 сандар тізбегінен барлық жұп сандар, сонымен қатар 5-ке бөлінетін сандардың барлығы сызылып тастады. Сызылмаған сандар санын табыңыз. Жауабы: 9 №5 8 оқушының ішінен құрамында 2 оқушыдан болатын неше топ құруға болады? Жауабы: 28 топ Бағалау: Әр дұрыс жауапқа 5 ұпай «Айналмалы спиннер» әдісі Нұсқау: Әр топ басшысына кезекпен тапсырмасы бар спиннер беріліп , бағыттаушы қай тапсырманы көрсетсе сол тапсырманы орындап шығады. №1тапсырма: |?⃗| = 2, |?⃗| = √2, ? = 45° берілген. ?⃗ және ?⃗ векторларының скаляр көбейтіндісін табыңыз. Жауабы: 2
№2
тапсырма: егер Жауабы: 6 №3 тапсырма: |?⃗| 2= , |?⃗| = √3, ? = 30° берілген. ?⃗ және ?⃗ векторларының скаляр көбейтіндісін табыңыз. Жауабы: 3 №4 тапсырма: m векторының қандай мәнінде
Жауабы: 4
Бағалау: дұрыс жауапқа 10 ұпай беріледі. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қорытындылау. Кері байланыс: «QR code» әдісі Нұсқау: интербелсенді тақтадан QR шығады, сол арқылы оқушылар бүгінгі сабақты меңгергенін немесе меңгермегенін әр түрлі смайликті нұсқаларды таңдай отырып өз пікірлерін көрсетеді. Үй тапсырмасы: itest.kz сайтынан математикалық сауаттылық есептері |
|
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Векторлардың скаляр көбейтіндісі
Векторлардың скаляр көбейтіндісі
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3В Кеңістіктегі тік бұрышты координаталар жүйесі және векторлар |
Мектеп: №2 |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 19.04.2022ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Абжетова У.М |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 «ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Векторлардың скаляр көбейтіндісі |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.4.16-координаталық түрдегі векторлардың скаляр көбейтіндісі формуласын білу және оны есептер шығаруда қолдану;
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Оқушылармен сәлемдесіп сабаққа қатысуын тексеремін. Барлық оқушыны ойын карталары арқылы 4 топқа біріктіріледі және топ басшысы сайланып басына тәж беріледі. I-топ: Қарға II-топ: Жүрек III-топ:Крест IV-топ:Қиық «Google Форме» сілтемесіндегі тапсырманы әр оқушының ұялы телефонына жіберіп, өткен сабаққа шолу ,«Элективті тест» әдісі арқылы оқушылар аяқталмаған сөйлемдерді жалғастырады.
Бағалау:Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі. |
Жауаптары: 1-В 2-А 3-Е 4-С 5-Д |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ. «Кездейсоқ карта» әдісі Тақтаға 4 түрлі ойын картасы ілінеді. https://wordwall.net/ru/myactivities осы сілтемеге кіріп , топтар кездейсоқ карталарды таңдап алады. Сосын тақтадағы картаға сәйкес келетін картаны алып, жасырын есепті топпен шығаратын болады.
және
және
және
және
Бағалау: әр топ 3 ұпаймен бағаланады.
«Ми сергіту» әдісі «Математикалық сауаттылық»
№1 Егер a – b = 4 болса, онда 2(a – 3b) + 3a + b өрнегі мәнінің 2%-ін анықтаңыз.
Жауабы: 0,4 №2.Санжар су температурасының төмендеуін әрбір 5°С сайын жазып отырды да, келесі кестені құрды. Судың температурасы 90°С-тан 80°С-қа дейін төмендеу үшін қанша уақыт керек екенін табыңыз
Жауабы: 5 мин 39 с №3 Төмендегі графикте бір күннің ауа температурасының өзгерісі көрсетілген. Ауа температурасының арифметикалық ортасын табыңыз Жауабы: 6 №4 1; 2; 3; ... ; 21 сандар тізбегінен барлық жұп сандар, сонымен қатар 5-ке бөлінетін сандардың барлығы сызылып тастады. Сызылмаған сандар санын табыңыз. Жауабы: 9 №5 8 оқушының ішінен құрамында 2 оқушыдан болатын неше топ құруға болады? Жауабы: 28 топ Бағалау: Әр дұрыс жауапқа 5 ұпай «Айналмалы спиннер» әдісі Нұсқау: Әр топ басшысына кезекпен тапсырмасы бар спиннер беріліп , бағыттаушы қай тапсырманы көрсетсе сол тапсырманы орындап шығады. №1тапсырма: |?⃗| = 2, |?⃗| = √2, ? = 45° берілген. ?⃗ және ?⃗ векторларының скаляр көбейтіндісін табыңыз. Жауабы: 2
№2
тапсырма: егер Жауабы: 6 №3 тапсырма: |?⃗| 2= , |?⃗| = √3, ? = 30° берілген. ?⃗ және ?⃗ векторларының скаляр көбейтіндісін табыңыз. Жауабы: 3 №4 тапсырма: m векторының қандай мәнінде
Жауабы: 4
Бағалау: дұрыс жауапқа 10 ұпай беріледі. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қорытындылау. Кері байланыс: «QR code» әдісі Нұсқау: интербелсенді тақтадан QR шығады, сол арқылы оқушылар бүгінгі сабақты меңгергенін немесе меңгермегенін әр түрлі смайликті нұсқаларды таңдай отырып өз пікірлерін көрсетеді. Үй тапсырмасы: itest.kz сайтынан математикалық сауаттылық есептері |
|
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















