|
«Жанкент» жалпы орта мектебі |
|
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспар |
|
|
Векторлық суреттерді құру |
|
|
Бөлімі: |
Компьютерлік графика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Оспанова А.А |
|
Күні: |
06.12.2023ж. |
|
Сыныбы: 5 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Векторлық суреттерді құру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.2.3- векторлық суреттер жасау және өңдеу |
|
Сабақтың мақсаты |
Photo-Brush редакторының құралдарын пайдалана отырып суреттер салып өңдейді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу. Шаттық шеңберінде «Кйіз үй» тренингі Оқушыларды түгелдеу Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру Поштаға хат келгенін хабарлаймын
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі 2.Оқушылар шеңбер бойымен тұрып, қолдарын бір-біріне жақындатып тілек айтады, бір-бірінің көңіл күйін көтереді. Топтастыру үшін мұғалім «Суреттер» арқылы топқа бөлу әдісін қолданады. Оқушылар өздеріне ұнаған суретті таңдау арқылы бірігеді. Суретерді ажырата отырып «Растрлық», «Векторлық» деп 2 топқа бірігеді. 3. Хатты оқу арқылы сабақтың мақсатымен танысады |
|
Бағалау қағаздары
Onlinemektep
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ұжымдық жұмыс «Ғажайып ұяшықтар» әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан компьютердің негізгі құрылғылары бейнеленген суреттер арқылы көрсетіледі |
Компьютердің құрылғылары бейнеленген ұяшықтарды таңдау арқылы ішіндегі сұрақтарға жауап береді Paint.NET құралдары неше топқа бөлінеді? Графикалық редактор дегеніміз не? Компьютерде суретті, кескінді, фотосуретті өңдеуге арналған қандай графикалық редакторды білесің? Photo Brush-? Кескін сөзінің орысша, ағылшынша аудармасын айтып беріңіз? орындаймыз? Растрлық графиканың артықшылығы? |
Бағалау: Оқушылар өзін-өзі бағалайды
|
Интерактив ті тақта PowerPoint |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Көрсетілім. Photo-Brush-тағы сурет салу және өңдеу құралдары. Негізгі құралдар Суретті өңдеу құралдары Әсерлер Ерекшелеу тақтасы Практикалық жұмыс (Т) 1-тапсырма «КРОССЕНС» «Суреттер сөйлейді» әдісі Тақырыптағы жалпы идеяны анықтау. Суреттер арасындағы байланысты табу. Бір элементке-негізгі ортақ ойды шоғырландыру
|
Бейнебаянды көреді
Командаларды дәптерге жазады
Дескриптор: Суреттер арасындағы байланысты табады |
\
Бағалау: Оқушылар өзін-өзі бағалайды
|
Интербелсенді тақта/ Компьютер Оқулық, дәптер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
(Ж) 2- тапсырма §2.5, 49-бет, «Практикада қолдану» тапсырмасы.
|
Дескриптор: - Photo-Brush редакторды іске қосады; -берілген қызғалдақтың суретін реті бойынша салады.
|
Бағалау: Оқушылар өзін-өзі бағалайды
|
Компьютер, оқулық
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті
|
Көзге және қол моторикасына арналған жаттығу Оқушыларға парақтар беріледі. Сол парақтарды көзін жұмып тұрып, бір қолмен түгелдей бүктеуге тапсырма беріледі.
|
Көздерін жұмып тұрып, бір қолмен парақты түгелдей мыжып, орайды. Көздерін ашып, сол парақты бір қолмен қайта қалпына келтіреді. |
|
Парақтар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
(Ж) 3-тапсырма «Ноутбук» әдісі
|
Дескриптор: Дескриптор: -Сәйкестендіреді |
Бағалау: Оқушылар өзін-өзі бағалайды
|
Компьютер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
Үй тапсырмасы
|
Сабақты бекіту
«Mentimeter» әдісі
Үй тапсырмасы «Векторлық графика» тақырыбындағы зерттеу жобасын орында. Векторлық әдіспен сурет салатын программалар. Векторлық суреттердің қасиеттері. Векторлық суреттердің ерекшелігі. Векторлық суреттерді пайдаланудың тиімділігі.
|
Растрлық және векторлық графикалық редакторлардың артықшылығы мен кемшіліні, ұқсастығын ажыратып жазады.
Оқушылар ұялы телефон арқылы бір нұсқаны таңдай отырып сабақты қалай түсінгенін белгілейді. Нашар Жақсы Өте жақсы
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Оспанова Акбота АрыстановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Векторлық суреттерді құру
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Векторлық суреттерді құруМатериал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||























